Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mindenki a saját házért teper...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindenki a saját házért teper vagy vannak olyan párok, akiknek más terveik vannak?

Figyelt kérdés

A férjemmel azt tervezzük, hogy saját ingatlan helyett a megtakarításokból és biztosításokból inkább utazgatunk és szórakozunk.

A magyar pároknak a legfontosabb és végső cél a saját (tulajdonú) otthon megteremtése, vagy van más is amiért tepernek?



2015. márc. 6. 14:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/86 anonim ***** válasza:
54%

pesten 41ért egy 30nm2-es garzont kapsz

egy úgymond rendes párnak való lakás, az bizony 80enél kezdőik. és az ált. nem bútorozott/nincsenek gépek (hűtű, mosógép, tűzhely) Mo két régióját sem lehet összehasonlítani

2015. márc. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/86 anonim ***** válasza:

"egy úgymond rendes párnak való lakás, az bizony 80enél kezdőik."


Igen, ezt írtam is korábban. Nem változtat azon, hogy 10 év alatt 10 milliónál tartasz, annyiért pedig kapsz egy 2 vagy 1+2 félszobás lakást simán.

2015. márc. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/86 A kérdező kommentje:
"HA NINCS FÉLRETETT PÉNZED AKKOR MILYEN MEGTAKARÍTÁSBÓL AKARSZ MAJD IBIZÁRA MENNI?" Jól mondod, megtakarításból (nem félretett pénzből, mert az itthon egy cent sincs), ami 2 biztosításból kapunk (egy a párom nevén, másik az enyémen, 10 év múlva jár le), plusz egy egyszeri kifizetés(nem részletezném, hogy miért, az 15 év múlva jön).
2015. márc. 6. 17:52
 54/86 anonim ***** válasza:
73%
az jó, 10-15év... és ha addig meghaltok?
2015. márc. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/86 anonim ***** válasza:
82%

"Jól mondod, megtakarításból (nem félretett pénzből, mert az itthon egy cent sincs), ami 2 biztosításból kapunk (egy a párom nevén, másik az enyémen, 10 év múlva jár le), plusz egy egyszeri kifizetés(nem részletezném, hogy miért, az 15 év múlva jön)."


Szóval az egész utazósdi 10-15 év múlva lesz esedékes????

Addigra lehetne egy tehermentes házatok és némi pénzetek is, ha mindketten dolgoztok és nem kerestek rosszul.

2015. márc. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/86 anonim ***** válasza:
48%

Kérdező, nem azért nincs félretett pénzed odakint, mert a béretekből nem telne rá, hanem mert -ahogy magad írod- elszórakozzátok és elutazzátok. Ez nagy különbség.

Mi itt Magyarországon a lóf*** fizetésünkből is félre tudunk szépen tenni albi mellett a jövőnkre, ez pedig előrelátás kérdése, nem anyagi bevételé, vagy az ország gazdasági helyzetéé.

Ha nektek úgymond nincs semmitek az élményeken kívül, azért okold magad, ha meg jó így, akkor ne sajnálkozz, és ne azt akard bemesélni, hogy Németországban sem boldogul az ember. Boldogul az ember minimálbérből is, ha akar (korábbi tapasztalatunk). Ha meg a mának él, és két kézzel szórja, NINCS AZ A PÉNZMENNYISÉG, amit ne lehetne felélni. Ez nyilvánvaló.

De mindenkinek szíve joga ezt tenni, mindenki úgy él, ahogy szeretne és ahogy tud.

Én nem ítéllek el érte, neked ez az értékrended. De akkor ne szóld le azt, aki biztonságérzetre vágyik, ami sokaknak igenis összefügg azzal, hogy legyen saját háza/lakása. Mert ez egy ilyen ország. Én nem akarok sehonnan elcuccolni, amibe netán beleöltem a pénzem felújítás formájában, mert épp a tulaj úgy dönt, kell a lakás, vagy eladja. Akkor eleve nem költök rá semmit, de akkor meg sosem lesz az enyém. Nem olyan benne semmi, amilyen nekem kell. Másét meg nem fogom több százezerért felújítani, újracsempézni, stb. Egy felújítottért meg nem fogok havonta kétszer annyit fizetni, mint a mostaniért. Ez is pénzkidobás, hát az milyen lenne!

2015. márc. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/86 anonim ***** válasza:

#50 Priviben ment,hogy hol lakunk,az előző ház amit béreltünk egy fél szobával volt nagyobb,és havi 45 ezer volt.Ne internetes oldalakon keresgélj,és újságban sem.Helyben lehet ezt csak találni.

Hogy melyikünk jár jobban?Mivel én nem biztos,hogy örökre itt akarok maradni,így én semmiképpen nem járnék jól,ha itt házat vennék,úgyhogy én így járok jobban,Te valószínű egy városban éled majd le az életedet,úgyhogy megéri ott házat venni,úgyhogy azzal az opcióval Te jársz jobban.

2015. márc. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/86 A kérdező kommentje:
"Kérdező, nem azért nincs félretett pénzed odakint, mert a béretekből nem telne rá, hanem mert -ahogy magad írod- elszórakozzátok és elutazzátok" :D:D:D Mi vaaaan?? Ismerjük egymást vagy mi? Több évig öncsődben (Insolvenzverfahren) voltunk a bedőlt vállalkozásunk miatt, mégis mit tudsz te rólunk????? A biztosításba befektettük, amit tudtunk (AXA) és jól is tettük. Kérlek, hogy ha csak ilyen h#lyeségeket tudsz válaszolni,akkor inkább ne írj.
2015. márc. 6. 18:13
 59/86 A kérdező kommentje:
57 is teljesen korrekt válaszokat ad. Köszönöm.
2015. márc. 6. 18:14
 60/86 anonim ***** válasza:
69%
Mi is albérletben élünk, mert sosem tudhatjuk, hogy hol kötünk ki. Mobilisak vagyunk mindketten, plusz a gyerek is. Minek építsen/vegyen az ember házat 30 (és határ a csillagos ég) millióért házat, ha holnapután már a németeknél/amerikaiaknál/bárhol a világban dolgozunk. Álljon a pénzünk itthon Magyarországon egy házban? Mégis minek? Mi a magasabb életszínvonalért dolgozunk, a közös élményekért, nem egy házért, ami a mi értékrendünkben nem bír értékkel. Az meg hogy örököljön a gyerekem... Nem, a gyerekem dolgozzon meg a saját vágyaiért, ehhez viszont mi mindent biztosítunk, inkább ebbe öljük a sok pénzt, mint egy házba.
2015. márc. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!