Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mindenki a saját házért teper...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindenki a saját házért teper vagy vannak olyan párok, akiknek más terveik vannak?

Figyelt kérdés

A férjemmel azt tervezzük, hogy saját ingatlan helyett a megtakarításokból és biztosításokból inkább utazgatunk és szórakozunk.

A magyar pároknak a legfontosabb és végső cél a saját (tulajdonú) otthon megteremtése, vagy van más is amiért tepernek?



2015. márc. 6. 14:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/86 anonim ***** válasza:

Oké, hogy München Németo. legdrágább városa, de egy 100m2-es sorházért 400.000 reális, egyenlő egy falu vagy kisvárosi kicsit nagyobb házzal, telekkel. Annyira extrém különbségek Németország feljettebb részein belül nincsenek, csak a keleti részen kerülnek feleannyiba az ingatlanok.


Olcsóbb helyeken annyira számíthatsz, hogy 10-20%-al olcsóbban kijössz, de mást nagyon nem. A 100-150.000 euró egy nem létező ár gyakorlatilag, ha házakról van szó...

2015. márc. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/86 anonim ***** válasza:
Nem tudom, Németországban milyen az albérlet kultúra. Magyarországon én azt látom, hogy sokan tartanak fenn úgy albérletet, hogy azt eredetileg maguknak vagy a gyereküknek veszik, és addig is, amíg oda nem költöznek, kiadják, és ezzel is gyűjtenek egy kis pénzt, vagy később eladják, ha másképp alakulnak a tervek. Nekem is van ilyen ismerősöm. Tehát igazából egy albérlet ugyanúgy nem stabil, bármikor megtörténhet, hogy költöznöd kell, gyorsan kell találni másik helyet, járt már így ismerősöm. Nekem ez kiszámíthatatlan. Mint ahogy természetesen a hitel is.
2015. márc. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/86 anonim ***** válasza:
Mi mikor házra gyűjtöttünk, akkor is szórakoztunk, nyaralni mentünk, síelni, hosszú hétvégékre, étterembe jártunk szóval nem az volt a cél, hogy minden pénzünket lerakjunk és spóroljunk mindenen. 2,5 év alatt össze szedtünk annyi pénzt, hogy megvettük a közös 3 szobás lakást amit fel újítottunk szépen a saját igényeinknek megfelelően. Már vettünk egy másik 2 szobás lakást amit albérletbe ki van adva. Jövőre szeretnék bele vágni egy családi ház építésébe mert 2-3 éven belül szeretnénk gyerekeket.
2015. márc. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/86 anonim ***** válasza:

mi küldöldön élünk, ès aránylag sokat utazunk, kirándulunk, campingezünk, szeretünk a természetbe lenni, tengerpartokon nyaralni, mert ezen itteni viszonyban elérhető árakon lehetséges.

azzal foglalkozunk amit szeretünk. a vagyongyártás eddig nem jött össze csak gürizéssel, amikor utáltam a munkámat és nem tudtam önmagam lenni. így váltottam. tehát a boldogságot választottam a pénz helyett. és jó.

2015. márc. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/86 anonim ***** válasza:

Nézd, Európa ezen részén mintha fontosabb volna, hogy a saját házadban/lakásodban élj.


Ennek megvan a maga praktikus oka, de lehet filozófálgatni róla.


Én speciel azért szeretek saját házat, mert az az enyém, azt teszek vele, amit akarok, úgy alakítom a magam gusztusára, ahogyan akarom, anélkül, hogy engedélyt kellene kérnem bárkitől is. Ha öt macskát akarok tartani, öt macskát tartok, ha faburkolatot akarok a nappaliba, azt csinálok, ha egy szobából kettőt akarok, megtehetem.


Ha ki akarom vágni a diófát, mert fenyőt akarok a helyére, azt is. Felnőtt életemben sosem költöztem, és nem is szeretnék.


Nekem a saját ház a stabilitást, a biztonságot jelenti. És azt is, hogy majd ráhagyom a gyerekemre. Persze, nem kívánom, hogy itt éljen, de ha eladja, egy induló tőke lesz neki, amiből majd olyan otthont varázsol magának, amilyent ő szeretne.

2015. márc. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/86 anonim ***** válasza:

Mi teperünk mindkettőért, de nem mindenáron.

Lakásra gyűjtögetünk, LTP-nk van, 4,5 év múlva jár le, akkor lesz kb. 5-6 milla önerőnk.

Mellette, ha meg tudjuk oldani, évente egyszer elmegyünk pihenni pár napra, idén rokonokhoz megyünk, hogy olcsóbb legyen apukámmal megyek és öcsémmel, így kevesebb a költség is. Ennyire futja. Várom nagyon :)

De nem vonok meg magamtól mindent, és a férjem sem, amit lehet, megveszünk, de tény, hogy nem tudunk havi 10.000 Ft-nál többet félretenni.

2015. márc. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!