Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mindenki a saját házért teper...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindenki a saját házért teper vagy vannak olyan párok, akiknek más terveik vannak?

Figyelt kérdés

A férjemmel azt tervezzük, hogy saját ingatlan helyett a megtakarításokból és biztosításokból inkább utazgatunk és szórakozunk.

A magyar pároknak a legfontosabb és végső cél a saját (tulajdonú) otthon megteremtése, vagy van más is amiért tepernek?



2015. márc. 6. 14:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/86 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező, szerintem Magyarországon azért fontos szempont a lakás, mert elég labilis a megélhetés, és ha valaki már sokat váltott kényszerből munkahelyet, stabilitásra vágyik. Hitel és albérlet költségei között nem sok a különbség, mindkét esetben ott az alap rezsi, plusz a hitel vagy a bérleti díj, ha mondjuk hitel nélkül tudsz venni egy saját lakást, akkor már csak a rezsi van. Sokan alig élnek meg hónapról hónapra, olyanról is tudok, aki közmunkára került, aki egyébként jó szakember.

Van egy nagynéném, aki Svédországba ment évekkel ezelőtt, megpályázott valamit, és sikerült, a svédek minden költségét fizették, néhány év alatt odakint autót és lakást tudott venni, itthon albérletről albérletre vándorolt és hónapról hónapra élt a gyerekével, akit egyedül nevel. Van egy kis különbség. Odakint megbecsülik a tudását, amit itthon nem honoráltak anyagilag (szegény családban nőtt fel, úgyhogy szóba se került, hogy esetleg vállalkozzon itthon).

2015. márc. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/86 A kérdező kommentje:
Ki mondta hogy Stuttgart környékén 120m2-es hàz 150 ezer???? :( Komolyan mondom, sírva fakadok.. Azt írtam, hogy Stuttgartban éltem albérletben és kisebb volt mint 85 m2 és így fizettünk az albiért 1400 eurót havonta. Màst érintve nem jött szóba Stuttgart.
2015. márc. 6. 19:41
 73/86 anonim ***** válasza:
Te írtad, hogy egy ház ára ennyi!
2015. márc. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/86 A kérdező kommentje:
71:Felpontoztalak. Csak annyi jutott eszembe, hogy hitel és albi között talán nem nagy a különbség, csak hogy a hitel 20 évre mondjuk picit veszélyes, mert nem tudja az ember, hogy hogyan vàltozik a gazdasàg 20 év alatt, lehet h beüt egy olyan vàlság és inflàció hogy csak néz majd ki az ember a fejéből és az is lehet h nem, nem lehet tudni. Meg azt sem, hogy változik-e időközben az ember munkaképessége, egészsège.
2015. márc. 6. 19:46
 75/86 A kérdező kommentje:
72: Utàna írtam hogy több. És végül egy másik vàlaszoló alapjàn ki lett következtetve, hogy valószínű a duplája. Ezért kell elolvasni minden választ..
2015. márc. 6. 19:47
 76/86 A kérdező kommentje:
72: Stuttgart csakis az albérlet kapcsán jött szóba.
2015. márc. 6. 19:48
 77/86 anonim ***** válasza:
71%

"Mi most 85 m2-en lakunk, 1100 euro/hó. Stuttgart-ban kisebbért fizettünk 1400 eurót havonta...A 120 m2-es házak ára valóban 100-150 ezer euró körül mozog. Legalábbis olyan helyeken, ahol én szeretném, kelet német városba a préribe nem szeretnék menni.."


Ezt irtad konkretan.


A 300e euro is eros alulbecsles. Nekunk Münchenben van hazunk, 3as sorhaz kozepso resze, kb 100nm+pince, nekunk osszesen 400.000 euroba kerult, de minden tovabbi nelkul kapnank erte 500ezret, lehet tobbet is.

2015. márc. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/86 anonim ***** válasza:

Kérdező igen lehet hogy máshol a fele, de mi van ha én épp nem ott akarok élni? A válaszoló megadta nekem privátban hogy ő hol él, hol talált annyiért, de nekem pl az nem opció. Nem tudnék helyben keresgélni az ország másik végéből, csak neten és nem is az a végcélom.

Illetve ma már nem adnak devizában hitelt, tehát kiszámítható a törlesztő. És szerintem aki nem tud kifizetni egy 40-50ezres törlesztőt az az albérletet sem fogja tudni fizetni, ha anyagi gondjai akadnak.

2015. márc. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/86 A kérdező kommentje:
München Németország legeslegdrágább városa...
2015. márc. 6. 20:02
 80/86 A kérdező kommentje:

77: 28-as válaszom: A kérdező kommentje:


A 120 m2-es házak ára valóban 100-150 ezer euró körül mozog. --> meg feljebb, attól függ.(<--!!!)

2015. márc. 6. 20:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!