Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mindenki a saját házért teper...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindenki a saját házért teper vagy vannak olyan párok, akiknek más terveik vannak?

Figyelt kérdés

A férjemmel azt tervezzük, hogy saját ingatlan helyett a megtakarításokból és biztosításokból inkább utazgatunk és szórakozunk.

A magyar pároknak a legfontosabb és végső cél a saját (tulajdonú) otthon megteremtése, vagy van más is amiért tepernek?



2015. márc. 6. 14:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/86 A kérdező kommentje:
31,32,33 köszi a választ. Jó hallani, hogy akkor van pozitív példa is magyar albibérlésben.
2015. márc. 6. 17:12
 42/86 A kérdező kommentje:
35: Igen, sz#rabban, mivel mint olvashattad nekem 300 ezer euróból lenne itt házam. Tehát az én helyzetem nehezebb házügyileg.
2015. márc. 6. 17:13
 43/86 anonim ***** válasza:
76%

"Te h#lye vagy, nem tudok mást mondani, nem olvasod, hogy nincs pénzünk házat venni?! "


Nem vagyok hülye. Csak éppen sehol nem írtad le kereken, hogy nincs elég anyagi forrásotok, hogy lakást/házat vegyetek. Sokkal inkább arról szól a kérdésed - legalábbis számomra az derült ki - hogy ugyanazt a pénzt, amiből lakást vennétek, azt egyrészt félreteszitek nyugdíjasotthonra, másrészt elszórakozzátok-utazzátok.


"Nincs félretett pénzünk, mire lennék arrogáns?? "


Viszont itt már látom, mi a baj. Külföldön élve lekezdted elfelejteni a magyar nyelv árnyalatait, arrogáns nem a pénzre az ember (az a beképzelt, öntelt, felvágós stb.), hanem pusztán egy enyhén támadó, másokat lekezelő stílust jelöl. (pl. Kelet Németország a "préri"). Szóval gyakorlatilag elbeszélünk egymás mellett, ezért kerültünk ennyire szembe. Mást értünk a szavakon. A te stílusod támadónak (arrogánsnak) tűnik, a kérdésed provokatívnak, és te is félreértelmezed az én válaszaimat.

2015. márc. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/86 anonim ***** válasza:
91%

Nincs probléma, de számoljunk magyar árakkal. Ne viszonyítsd német árakat, fizetéseket, életfelfogást a magyarokéhoz.

A keleti régióban 60+rezsi egy tűrhető albérlet míg a nyugati régióban 90+rezsi. És ez lakás, nem ház. Már itt felvetődik, hogy ebből lazán fizetek hiteltörlesztőt és a lakás/ház egyszer a sajátom lesz.

A keleti régióban már 10millió alatt találsz jó állapotú kisebb lakást. Ez a nyugati régióban valamivel magasabb.

Tehát ha 60ezret fizetek 12 hónapig az 720,000- egy évben 10 év alatt ez már 7,200,000- ez már majdnem egy lakás ára és még csak 10 év telt el az életemből.

90.000-el számolva egy évben egymillió felett van az albérlet tehát logikusan 10 év alatt mát 10millió felett.

Miért gyarapítsam valaki más pénztárcáját ha ez nálam is maradhat lakás formájában?

Ha megveszem, azt egyszer a gyerekeim öröklik. Akkor egyértelmű, hogy inkább veszek sajátot, amivel ők is jól járnak egyszer, minthogy valaki vadidegennek perkáljak havonta azért, hogy ott lakhassak.

2015. márc. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/86 A kérdező kommentje:

Elmondom mégegyszer: Magyar vagyok, és itt Németországban SINCS félretett pénzem, akkor mi a különbség???

Másrészt: Nem azt kérdeztem, hogy ki teper Magyarországon vásárolt házért, hanem HÁZÉRT, bárhol, akárhol, felőlem Szlovákiában vagy Bulgáriában is lehet, nem ez volt a kérdés lényege! Hanem hogy ha az ember ledolgozik 40 évet, akkor azt egy saját ingatlanra koncentrálva beleforgatja abba vagy belerakja élményekbe. Kisarkítva ez volt a lényeg. Kiderült, hogy van olyan szerencsés akinek mindkettő megvan és kiderült, hogy valaki egyáltalán nem hajt saját házra/lakásra. Ilyen brainstorming-ról szól volna a kérdés.

2015. márc. 6. 17:19
 46/86 anonim ***** válasza:
98%
Magyarországon durván 10 évnyi albérleti díjból veszel magadnak ingatlant. Nem tudom külföldön hogy van, de az általad írt számok szerint (1100, illetve 120000 Eur) ott is megvan 10 évnyi bérleti díjból az ingatlan. Ha 40 ledolgozott évet nézünk, akkor aki albérletben él az 4x annyit költ az ingatlanra, mint aki sajátot vett. Akkor ki az, akinek több marad az élményekre? Arról meg ne is beszéljünk, hogy az albérletesnek még ingatlanja sem lesz.
2015. márc. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/86 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha gyereket nem terveztek, és egyébként a megélhetés alap költségein felül tudtok megfelelő mértékben félretenni erre, akkor ez így rendben is van. (Azért az utazás se olcsó mulatság, én is szeretek utazni, de ritkán van rá anyagi lehetőségem.) Én most saját lakásért teperek, bízom benne, hogy ha hitel nélkül meg tudom oldani, akkor azért olcsóbban kijövök, mint albérlettel, és így marad pénzem másra is. Feltételezem, ti több pénzből gazdálkodtok, mint a legtöbben.
2015. márc. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/86 anonim ***** válasza:
18%
Mi nyugati régióban lakunk(határtól 4 km),nem faluban,hanem városban,havi 40 ezer a 3 szobás családi ház bérlése.Úgyhogy azért az a 90 erős túlzás.Persze biztosan van annyiért is,de nem az az átlag.
2015. márc. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/86 anonim ***** válasza:
100%
HA NINCS FÉLRETETT PÉNZED AKKOR MILYEN MEGTAKARÍTÁSBÓL AKARSZ MAJD IBIZÁRA MENNI?
2015. márc. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/86 anonim ***** válasza:

Utolsó, elárulnád, hogy hol is van ez, mi a párommal épp nyugati régióban lévő albérleteket nézünk (Győr, Sopron, Szombathely stb.)

Netes oldalak:

[link]

[link]


De ezek például a keleti régió családi ház albérletárai:

[link]


Nem mondom, hogy nem lehet olcsót kifogni, de nem a te áraid a jellemzőek.


De 40ezerrel számolva is 20 év alatt saját lakásom van, és konkrétan egy 20 évre felvett hitel törlesztője most 40 alatt van. Akkor melyik éri meg jobban?

2015. márc. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!