Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mit csináljak, ha állandóan a...

Mit csináljak, ha állandóan a kenyéren-péksütin bukom el a kalóriakeretet?

Figyelt kérdés

Nem eszem nagy dolgokat, csak gyümölcsöket, ebédet, azt is szinte mindig a legkevesebb feltéttel, plusz hozzávalóval, stb.

De suliba csak kenyeret/zsömlét viszek mindig, vagy néha ilyen Tescos péksütit eszem vacsira... Tudom, hogy ez nem jó, és szeretnék rajta változtatni. Mert minőségileg sem jó, sem mennyiségileg, ez érthető. De olyan nehéz elkerülni, mert nem tudom, hogy mivel lakhatnék jól igazán? Vagy ha pl megyünk valami programra a barátommal, akkor is péksütit veszünk általában, hogy odafelé úton megehessük, és ne legyünk éhesek. Nem tudom, mire cserélhetném le?! Ebben szeretném kérni a tanácsotokat, mert már tényleg nem tudom, hogy kéne csinálni!

Előre is köszönöm szépen!

17/L

(És nem szeretnék olyan sokat fogyni, csak heti 0,5 kg-t, ehhez van beállítva nekem kb. 1300 kcal/nap --> 173 cm, 67 kg)


2014. nov. 24. 18:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
ananász, alma, fahéj. A legjobb fogyasztók. :)
2014. nov. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

basszus...

az egész fogyókúrában a fehérje a legdrágább...

talán kondibérletre is több megy el, mint zöldségre...


kérdező, nagyon rosszul csinálod fogalmad sincs a helyes táplálkozásról, és amíg nem vagy hajlandó rendesen utánanézni nem is fogsz jól kinézni (direkt nem használtam a fogyás szót)

2014. nov. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Most hiába írok bármit is, úgyis az lesz, hogy csak kifogás :D Persze, szóban könnyű megoldani bármit, mintsem naponta kivitelezni... Na mindegy, de a bíráskodás akkor sem segít, a bátorítás, vagy az apró tippek jobban jönnének! Elvégre kérdést tettem fel, mert valamihez HÜLYE vagyok, és változtatni szeretnék rajta, nem önkéntes céltáblának jelentkeztem.

Ma pl. inkább almát vittem a suliba, egy fél fatörzs kiflit (igen, ez volt itthon, és szerintem még mindig jobb, mint a vajaskenyér), meg 2 szelet pufirizst. Ezzel el is voltam, bár már a buszon beszédültem hazafelé, hogy de jó lenne valamit enni :D Itthon ettem rostélyost, + egy krémtúrót, és mára több mindent nem is tervezek a pufirizsnél. Jah, és reggel ittam még egy bögre tejet. Ez jó étkezés volt? Mit kéne rajta változtatni, belecsempészni?!

2014. nov. 25. 15:43
 14/16 anonim ***** válasza:

Ha masszív szénhidrátot eszel, abból sem sokat, ne is csodálkozz, ha éhes leszel...

Amúgy én megoldásban se vagyok rossz, a saját életemben elég jól megy. Másokét nehéz, sőt lehetetlen megoldani, információ sincs elég, s ugye, nem mi irányítunk.


Egyél zöldséget és fehérjét is, jobb ötlet, mint szénhidrátot szénhidráttal. De ezt már korábban mondtam. Azóta sem változtak meg a nézeteim.

2014. nov. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
De akkor konkrétan mit vigyek az iskolába? 2 főtt tojást egy szál répával, és 2 szelet abonettel? :D
2014. nov. 25. 20:36
 16/16 anonim ***** válasza:

Honnan tudjam én azt, Neked mi a jó? Az abonett semmire sem jó, répát én csak reszelve eszem nyersen egyes ételekben, azok eszembe se jutnának. A tojás jó, de sütve vinném :) De engem hagyjunk, én valami durván zsírosat vinnék zöldséggel :D

Nem írtam korábban, amiket ilyenkor szoktam? Hús valami körettel dobozban (tőlem akár rizzsel is eheted, sokan fogynak így, nekem túl szénhidrátos lenne, de én más stílusban eszem), körözött, a tojás OK, csak kettőben alig van kalória, kell hozzá valami más is... Vészhelyzetre mindenképpen minnék egy kis kupac olajos magvat, de a Te kalóriakereteddel azzal csak csínján, amúgy az enyémmel is, viszont néha jól jönnek.

Én magkenyeret vinnék valamivel megkenve, de nekem nincs olyan sok opcióm. Vagy magkását. Tojást frissen szoktam enni, de arra is volt már példa, amikor elutaztam valahová, első nap jó volt egy kis tojássaláta vagy tojáslepény.

De rengeteg normál étel van, amit az emberek munkába szoktak vinni. A párom zöldséglepényeket, padlizsánkrémet, házi pizzaszószt, nyers zöldségfasírtot vitt mostanában munkába, speciel sok rizzsel vagy krumplival, mert azért neki kell a kalória napközben. Én ugyanezeket eszem itthon, csak mással. Valamelyik nap zöldségcurryt visz majd (laktató, pedig főleg zöldségből áll, persze zsír is van benne), aztán harcsapástétomot (az speciel bolti cucc)... S ez csak az én ketogén diétám s az ő glutén- és laktózkerülése miatti korlátozott kör!

2014. nov. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!