Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetnek, ha bababarát...

Mit tehetnek, ha bababarát kórházban ("bevitt") tápszert adok a kicsinek?

Figyelt kérdés

Nem ellenségeskedést és ítéleteket várok, -ugyanis ezt tervezem, de okkal. Természetesen az elsődleges a szoptatás lenne, de ez hosszú történet.

Ahol az 1. babámat szültem, ott még a cumisüveget sem "engedték" a lefejt tejnek, és a felicitas csomagból is kivetették a cumit. Csinált már valaki hasonló "merényletet", mit amit én tervezek?

Csak az ő válaszukat várom!


2011. jan. 3. 22:26
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
Ja, és szerintem is szerelkezz fel. Cumisüveg, tápszer, babavíz, esetleg cumisüveg-melegítő, mert ki tudja, hogy mikróhoz hozzáférsz-e, és azért vigyél magaddal szopi teát, homeós bogyót, bimbóvédőt (én ezt is megszívtam, mert nem jó méretűt vittem, így lett vérhólyagom) és mellszívót is, hátha mégis tudsz tejecskét "csiholni". :)
2011. jan. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
66%

Te vagy az anyja, és nem is kezdő, mivel nem első baba. Vigyél nyugodtan. Mégis mit szólnak majd? Megtiltják??? Erőszakkal elveszik a cumisüveget és tápszert?? Na ezt nem engedném biztosan. A picit meg ezért nem vehetik el, vagy hasonlók. És ha egyáltalán nem szeretnél szoptatni? Mert van ilyen. Akkor mi van? Semmi közük hozzá.

Vigyél tápszert, írass a gyerekorvossal, vagy tudsz venni recept nélkül is egy dobozzal HA-sat, vidd be, ha nem lenne mégsem tejed.


Kitartást, és minden jót kívánok!

2011. jan. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
93%
Na én is így voltam. Befelé forduló, lapos mellbimbóm van. Mondhatni majdhogynem képtelenség belőle szoptatni. Miután szinte sírva könyörögtem, hogy adjanak tápszert, odajött az egyik csecsemős, a vérhólyagos mellemet elkezdte nyomkodni - azt hittem, bexarok -, és azt mondta: van itt tej!! Ja, kijött egy csepp a bimbómra, miután gyötörte egy percig. Másik anyukának meg ázott a tejtől a hálóinge. Na ott van tej, kérem szépen!
2011. jan. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
0%
Azért a gyereknek az anyatej a legjobb, ha valakinek van tej, de nem akar, az azért más tészta.
2011. jan. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, látom, tudjátok (sajnos) miről beszélek.

Nem tápszer vs anyatej vitát akarok nyitni, egyértelmű, hogy melyik lenne jobb -ha lenne.

Nem tudom, hanyas kommentről van szó, de tényleg emlegették a gyámügyet? :( Hogy mondhattak ilyet.. :(

Bár sajnos itt is hasonló "szigor" működik, szóval mindenképp sutyiban kell(ene) csinálni.

Cumisüveg melegítő... köszi az ötletet, arra tényleg szükség lesz.

Én a debreceni klinikáról írok egyébként.

2011. jan. 3. 23:05
 16/38 anonim ***** válasza:
92%

Biztos nem fognak ott őrködni az ágyad felett, és azt nézni, hogy mit adsz a babának. Vagy ha éppen tudod már, mikor van "csőrmesteri" ellenőrzés, akkor ahogy elmentek, megitatod a piciddel utána a tápszert.

De 2011-et írunk, csak nem ilyen szigorúság van... nem tudom elképzelni, hogy ne engedjék meg, hogy tápszert adj a babának. És aki nem szoptathat, mert mondjuk olyan gyógyszert szed? Azzal mit csinálnak? Lerajzolják és széttépik? :)

Szóval biztosan meg fogod tudni oldani valahogy, nyugi. De majd egyik barátnőmet megkérdezem holnap, úgy tudom, ott szült. Majd még írok, ha megtudtam valamit, jó?

2011. jan. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
100%

én olyannyira bababarát kórházban szültem, hogy semmibe nem szóltak bele :) jó, ennek hátránya is volt mert első babás vagyok és életemben nem tettem tisztába babát :S na ná, hogy az első próbálkozáskor hányt és fosizott egyszerre és hiába kértem, hogy segítsen valaki...

ott egyszer vitték el délelőtt egy órára mikor megviszgálták.

én tápit mondjuk nem de cumit vittem be, még a védőnő oda is jött hozzám és azt tanácsolta 4 hónapos kora után kerüljem a cumit mert akkor rászokhat.

hűtő kint a folyosón volt, minden szobának külön, így nem is látták volna ha tápit keverek...


ez a szt. imre volt, 11. ker

2011. jan. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:
22:53: a melettem levő anyukának is "ömlött" a teje, csak nem akart szopni a gyereke! Ő ezért sírt..Én meg azért mert az én kis drágám egyfolytában szopni akart, csak nem volt mit..
2011. jan. 3. 23:09
 19/38 anonim ***** válasza:
100%
És persze a cumisüveghez cumisüveg-mosó, és egy kis mosogatószer sem árt, esetleg még sterilizáló folyadék, mert a mikrós fertőtlenítést azért már biztosan kiszúrnák.
2011. jan. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
68%
Hát bocsi, nem kioktatni akarlak, de elsőre lehet pont az volt a baj, hogy nagyon akartad, hogy sok tejed legyen. A sok tunningtól-tea+homeós bogyók-lehet, hogy teljesen bekeményedett a cicid a sok tejtől,ilyenkor egyre nehezebben ürül. De ha hirtelen jön a ciciből a tej a pici inkább ráharap, hogy a sok tejtől ne fuldokoljon. Ha helyesen veszi el a pici, nem okoz egyáltalán sérülést, nem lesz semmilyen vérhólyag. Sokszor megszopiztatni az újszülöttet, helyes mellretétellel, akkor nem telítődik túl. Nekem az első babámnál, majdnem 3 hónapos volt, mire meggyógyultak a cicimen a sebek, és elmúltak a csomók a mellemben. Addig nagyon szar volt, de nagyon akartam, és sikerült. Persze a Te indokaidat is megértem, sajnos nekem sem segített senki, mindent a saját bőrünkön kellett kitapasztalnunk. Érdemes egy szoptatási tanácsadóval beszélned...La Leche Liga
2011. jan. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!