Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetnek, ha bababarát...

Mit tehetnek, ha bababarát kórházban ("bevitt") tápszert adok a kicsinek?

Figyelt kérdés

Nem ellenségeskedést és ítéleteket várok, -ugyanis ezt tervezem, de okkal. Természetesen az elsődleges a szoptatás lenne, de ez hosszú történet.

Ahol az 1. babámat szültem, ott még a cumisüveget sem "engedték" a lefejt tejnek, és a felicitas csomagból is kivetették a cumit. Csinált már valaki hasonló "merényletet", mit amit én tervezek?

Csak az ő válaszukat várom!


2011. jan. 3. 22:26
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
Szia!Ugyan igy jártam mint Te,ugyan igy a debreceni Klinikán májusban!Én is tervezem ,ha lesz másik baba,az lesz az első hogy tápszert viszek be.
2011. jan. 4. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
én a debreceni klinikán szültem 2009-ben.olyan kevés nővér van,hogy észre sem veszik,ha te viszel be tápszert.mikró van mindenhol,így tudsz vizet melegíteni.a főorvosra viszont ügyelj,mert az egy ősanya tipus,annak ellenére,hogy nincs gyereke.nekem sem indult meg a tejem,mert gyenge volt a fiam,nem tudott szopni,így én három óránként mentem tápszerért.szó nélkül adtak,nem kellett könyörögni.közben én próbálkoztam mellszívóval beindítani,ami sikerült is,és majd egy éves koráig szopott a babám.A te döntésed,ha nem akarsz neki anyatejet adni,de legalább próbáld meg.
2011. jan. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
23.08 vagyok: így első kézből kaptad meg az infót, válaszolt Neked a debreceni klinikán szült barátosnőm. :)
2011. jan. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
Azért ez borzasztó mik mennek a kórházban.
2011. jan. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
88%
Szia!Lehetek ellenpélda?6 hete szültem a debreceni klinikán és nekem mindenben segítettek.Sőt!Császáros voltam,nehezebben jött a tej,nagyon besárgult a babám,nem evett,csak aludt!Segítettek fejni,megmutatták,hogy kell csinálni,de a babám csak nem akart szopizni,mert aludt nagyon.Vittem a csecsemősökhöz,és segítettek.Adtak neki tápszert kispohárból és ügyesen megitta.Erősödött a babám és ment kifele belőle a sárgaság ,és a nővérek segítségével ügyesen megtanult szopizni.DE a kérdésedre a válasz!A debreceni Klinika az a hely ahol aztán,azt csinálsz a saját gyerekeddel,amit akarsz.Nyugodtan vihetsz be tápszert,semmit nem fognak mondani.De a gyermek főorvossal tényleg vigyázz!Az a nő elmebeteg!!!!Szépen elrakod a cumisüveget szem elől és kész.
2011. jan. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

Én 18 hónapja szültem szintén nem tudtam szoptatni mert a fiam folyamatosan bealudt és a nővérekkel is alig tudtuk felkellteni így később is kezdett tejem lenni mivel szinte mindig aludt.Na de éjjel??mint egy bagoly...fent volt és olyan éhes lett addigra hogy rendesen nem tudta bevenni a mellbimbómat én is könyörögtem tápszerért(győri Petz A)mondták hogy "óh,hát még nem lehet"próbálkozzak.2 napig így ment aztán jött szabiról vissza egy idősebb nővérke (akinek hálás vagyok nagyon)ő segített sokat.Kapott tápszert bent volt nálam akár 1-2 órát is.De a fiatal gyermektelen kis nővérkék bunkók nagyon.Itthon beindult a tejem de sajnos 5 hónap alatt el is apadt:-(

Eddig meg se fordult bennem hogy tápszert viszek be,de én is at ajánlom hogy legyen nálad a biztonság kedvéért aztán ha nem kell elajándékozod vagy leadod a védőnőnél és oda a adja vki szegénynek.(én mindent oda aadtam ami nem kellett már tápszer,gygyszertári fürdető,vigantol,köldökáolási szerek...csak javasolni tudom hogy mindenki akinek maradtak ilyen dolgai nea kukába dobja hanem adja a védőnőnek és ő eljutatja azoknak akiknek szükségük van rá!Bocsi ez nem ide tartozott,de sok "átlag alatti"pénzből élő ember is ír ide az oldalra)

2011. jan. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy voltam,mint Te. Ezért a második babánál bizony már tápszerrel felszerelkezve indultam be,és adtam is neki,amikor senki se látta.

Eredmény: nem sárgult be a lányom,nem fogyott vissza és jöhetünk haza a 3.napon.nem üvöltött folyamatosan,aranyom szopizott volna,de nem volt mit.

Babavizet,tápszert,cumisüveget vigyél.

Házidokival irass fel tápszert,és akkor nem kell a kórházba könyörögni érte,de már minden drogériában is van.

csináld úgy ahogy a legjobbnak gondolod!

2011. jan. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%
Én Kecskeméten szültem, ott pont az ellenkezőjét tapasztaltam, mint itt sokan. Ott azt erőltették, hogy ha nincs még tejem, pohárral itassak a babával tápszert, 1. nap 3 óránként 20 ml-t, utána minden nap 20 ml-vel nagyobb adagot (rooming-in-ben voltam). Fel is kellett írni, mennyit evett, és leszidtak, ha nem evett annyit :( Utána beszéltem szoptatási tanácsadóval, dokikkal és sok mindent olvastam a témáról. Egy kórházi ápolónő, aki szoptató anyukák mellét szokta masszírozni és több évtizedes tapasztalata van, azt mondta, hogy az első 3-5 napban elég a babának vizet (esetleg enyhén cukrosat) adni. A mellben már van ilyenkor nagyon kis mennyiségű kolosztrum, ami nagyon tápláló, de persze a babának is meg kell tanulnia szopizni. Ha nagyon nem megy neki, igenis jó dolog a cumisüveg, mert azon is gyakorol. Kórházi körülmények között viszont praktikusabb a hőálló pohár, ezt könnyebb sterilizálni és kisebb helyet foglal. Ha egy tálkába teszel forró vizet, és beleállítod akár a poharat, akár a cumisüveget, gyorsan megmelegszik a tápszer vagy víz. Ha úgy gondolod, inkább tápszert akarsz adni a babának, hogy ne legyen éhes, tedd azt, de csak kis mennyiséget adj neki (30 ml) egyszerre, mert még pici a gyomra, és először mindig tedd mellre, hogy azt is elég inger érje. Az én babám aluszékony volt, és a tápszert is szó szerint bele kellett erőltetnem, így a cici már nem nagyon érdekelte sajna, végül aztán alig lett tejem, és mindig ki kellett pótolnom :(
2011. jan. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!