Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetnek, ha bababarát...

Mit tehetnek, ha bababarát kórházban ("bevitt") tápszert adok a kicsinek?

Figyelt kérdés

Nem ellenségeskedést és ítéleteket várok, -ugyanis ezt tervezem, de okkal. Természetesen az elsődleges a szoptatás lenne, de ez hosszú történet.

Ahol az 1. babámat szültem, ott még a cumisüveget sem "engedték" a lefejt tejnek, és a felicitas csomagból is kivetették a cumit. Csinált már valaki hasonló "merényletet", mit amit én tervezek?

Csak az ő válaszukat várom!


2011. jan. 3. 22:26
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

ma 23:09 vagyok! cukros vizet kértem a babámnak mikor még nem lövelt be a tejcim, ráadásul 2. éjszaka után úgy küldtek haza, hogy még nem volt tejem és mondták ha éhes, itassam nyugodtan cukros vízzel de nem muszáj!

tényleg nagyon laza kórház

2011. jan. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
69%
Azért még ne vedd 100%-ra ,hogy most sem lesz tejed..
2011. jan. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
92%

Én ugyanígy voltam. Csak a cukrosvizet nyomták a gyerekbe, meg riogattak hogy nem engednek haza. Én második naptól adtam neki titokban a tápszert, a fogadott szülésznőm meg őrt állt az ajtóban :))


Ő ugyanis elhitte hogy semmi tejem nincs és elismerte hogy a gyerekorvos egy vaskalapos hülye.


Az más kérdés hogy 2 hétre rá megindult a tejem és több mint egy éve szoptatok, 6 hóig csak cici volt. Nekem a more milkhozta meg, meg az hogy a babám csak cicit volt hajlandó a szájába venni a kórházi két napot leszámítva, semmi mást!

2011. jan. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

23:08: köszi előre is!! :)

Szülés után ráadásul antibiotikumot is kellett szednem..

Amúgy én sem tudom elképzelni, hogy mit csinálhatnak egy felnőtt emberrel, aki "saját szakállra" tápszert ad a gyerekének..Ezért is tettem fel a kérdést.

Illetve annyit tudok, hogy lehordják a sárga földig, anyuka meg sírva fakad, ilyenről hallottam.

2011. jan. 3. 23:15
 25/38 anonim ***** válasza:
88%

Tuti vinnék!Tejem nem indult be,akkor még nem tudtam miért.Gyerekem fogyatkozott.Melleim puhák,pöttyedtek.Egy csepp sem jött nyomkodásra sem!Szoptatási tanácsadó harmadszori határozott felszólításomra,mint valami leprásnak úgy nézi meg a mellét,majd közli,hogy ja, közel a negyvenhez talán már a szervezetem nem úgy működik,mint egy huszonévesé!Pofont csak azért nem adtam,mert közel vagyok a negyvenhez,de húszévesen kapott volna.Tápszert kérek a gyerekemnek!Kérek,aki huszas éveiben szoptatott már két gyereket,tehát kérek tápszert!Délután 4 óra van!Azt csak reggel lehet kérni.Kérek hangosabban,majd berakom a kislányom,hogy az üres csecsemőknek fenntartott helyen üvöltsön!telefon,valaki hozzon tápszert!Mire a család beér lesz tápszere a lányomnak.A csecsemős néni,zsebében cigarettával a lányom szájához nyomja a koszos dobozt:Ne üvölts,itt a kajád!

amúgy tejem a 11.napon lett.orvosi műhiba történt velem,de ez más.

2009.Székesfehérvár.

2011. jan. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
88%

de azt még muszáj leírnom, hogy úgy tudom, azért nem egyből szülés után indul be a tej hanem 2.,3. nap mert a babának a gyomrából ki kell tisztulni a magzatvíznek (míg szurkot kakil)


én 3 napig nem adnék tápit nehogy bajt csináljak, aztán meg csak hazaengednek a 3. nap!

2011. jan. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:

De ezzel meg nem kell törődni. Egyik füleden be, másikon ki. Tudom, nehéz, ráadásul tombolnak az emberben a hormonok, de erőt kell venni magadon, és elengedni a füled mellett a rosszindulatú megjegyzéseket, esetleges szidásokat. A lényeg úgy is az lesz, hogy a születési súlyának max. 10%-át veszítheti el a baba, és ha csak nem sárgul be csúnyán, látszik, hogy fejlődni fog, akkor hazaengednek.

Na még holnap majd akkor írok. :)

2011. jan. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:

23:16, sajnálom, nem éppen szép történet, de legalább lett tejed! :) Én 2 hónapig próbáltam a-z-ig mindenféle "trükköt", teljesen eredménytelenül. Persze próbálok bízni a tejben, de felkészülök majd mindenképpen.

Az én babám 4100 g-ról 3500 ra fogyott...

Köszönöm mégegyszer mindemki válaszát!

Én is elteszem magam holnapra :)

2011. jan. 3. 23:26
 29/38 anonim ***** válasza:
92%

Jó nem pont ide tartozik, de 2006 Székesfehérvár, császár után 2. napon tápszert írtak a babámnak, mert nem volt tejem és a gyerek üvöltött.

Én meg azért sírtam, hogy ne adjanak neki tápszert. Orvos barátnőm telefonált be és tiltotta meg a tápszerezést.

mennyire különböző történetek, én azért sírtam és könyörögtem, nehogy tápszert adjanak a babámnak. Más meg azért, hogy adjanak.


Egyébként pedig nem szólhatnak bele, nem is igen hiszem, hogy előfordulna olyan lelkiismeretes nővér, orvos, akárki az egészségügyben, akit komolyan érdekelne, hogy mit csinál a páciens. Lehet vannak kötelezően elmondandó formulák. És letudva, de hogy komolyan a kutyát nem fogja érdekelni mit csinálsz a gyerekeddel, abban biztos vagyok.

2011. jan. 4. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
56%

Sziasztok!

Meg nem jon nalunk a kisteso de ha jon akkor eloveszem ismet a kerdesedet es elolvasom.

Mert nekem 5 nap kellett mig beindolt a tejem es en is hiaba sirtam tapszerert,nem adtak a gyerekem egesz ejjel orditott,kint setaltam vele a folyoson a csecsemosok meg kint kartaztak,ettek,nevettek en meg 25 oras vajudas utan ott kinlodtam egyedul,nem segitettek. 10 percenkent mellre tettem de SEMMI nem jott :( Masnap jottek a fiam 3921 grammrol 3750 grammra lefogyott 1 nap alatt. Na akkor nagy nehezen adtak tapszer de azt is csak ugy,hogy mellre kellett tennem a fiamat es egy csovet ragasztottak a mellemre azon ment a tapszer. Mondanom se kell,hogy 1 naposan a fiamnak ez nem ment. Vegul ilyen kis csovon keresztul megetettek a gyereket. A kovetkezo adagot ott hagytak,hogy egyedul csinaljam. Ferjem azonnal hozott cumisuveget. De utana valo nap mikor mehettunk volna haza bejott egy no es 2 oran at nezte,hogy szopik a gyerek. O legalabb adott nehany "normalis" tanacsot.Bar utolag kiderult,hogy meg gyereke sincs.Nagy nehezen hazaengedtek.

5.naptol lett tejem. De sosem volt tul sok es a fiam se volt nagy szopo, lusta volt szopni. 2 honapig kizarolag csak szoptattam. Utana az esti etkezest ki kellett valtanom mindig tapszerrel. 4,5 honaposan magatol szokott le a cicirol.

Amugy ez kulfoldon volt.

Kovetkezo baba otthon fog szuletni de tuti,hogy lesz elore tapszer,cumisuveg es minden veve...en nem szeretnem megegyszer atelni a tudatot,hogy a gyerekem "ehezik"

2011. jan. 4. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!