Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mért viszik sokan betegen...

Mért viszik sokan betegen bölcsibe a gyereküket?

Figyelt kérdés

Megyek a bölcsibe, rendszeresen látom hogy több kisgyerek álláig lóg a sárga trutyi, volt hogy a padon sírdogált az egyik, fájt a füle, de ott volt bent. Pedig az egyikük anyja otthon van kistestvérrel.

Igen, nálunk az orvos telefonhívásra adja ki az egészséges igazolást sajnos.


jan. 24. 17:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/90 anonim ***** válasza:
90%

Ez a szülő nem telefonál sehova, amíg rá nem szólnak.

Sokan nem tudnak a gyerekkel annyit betegállományba menni, mert fél a kirúgástól.

De ismertem olyan anyukát akinek az oviba 2hetig köhögött a gyereke, ő

otthon ült egész nap.

Elege van a gyerekből gondolom, vagy úgy van vele otthon se lenne jobban.

jan. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/90 anonim ***** válasza:
76%
Hagyjad már,hogy betegen,de még tetvesen,serkésen,hogy kapják el a többi gyerek is. Üzenem azoknak akik így viszik el a gyerekeiket,hogyha egy másik gyerek el kapja,menjen segíteni a másik anyukának ki szedni a gyereke hajából. Fulladjanak meg az ilyenek.
jan. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/90 anonim ***** válasza:
86%
Van olyan, aki lesz*rja, más pedig kénytelen bevinni, mert a munkahelye nem tolerál annyi táppénzt, amennyit beteg a gyerek és mivel nem akarnak éhen halni, marad ez megoldásként.
jan. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/90 anonim ***** válasza:
72%

Nálubk pl az orrfolyás, köhögés nem betegség.

Én így simán viszem a lányom. Ha minden szarér otthon tartanám, sosem dolgoznék.

Ha a kedve is rossz, lázas, az más. Akkor nyilvan narad itthon.


Nálunk pl férjem is és én is próbaidőn vagyunk. Meg sem tehetném, hogy havi 2heteket otthon üljek.

jan. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/90 A kérdező kommentje:
3as, valóban, kapja el más gyereke is igaz? Legyen otthon az a szülő táppénzen.
jan. 24. 18:14
 6/90 anonim ***** válasza:
80%
Gondolom, azért viszik, mert nem akarnak állandóan hiányozni a munkahelyeről. Nem azért adta be a gyereket bölcsődébe, hogy otthon legyen, hanem mert vissza kell mennie dolgozni, kell a pénz. Nyilván vannak kirívó esetek, amikor lázasan, fertőző betegen sem kéne vinni. De például egy kis köhögéssel vagy orrfolyással (vizes) én is viszem oviba a gyereket. Sajnos a bölcsisek nagy része a kezdeti időben sokat beteget, de vhogy erősödni kell az immunrendszerüknek. Sokan meg nem tudják megoldani, hogy más vigyázzon a gyerekre, míg ő dolgozik. Ez örök téma mind bölcsibe, oviba, iskolába.
jan. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/90 anonim ***** válasza:
76%

"3as, valóban, kapja el más gyereke is igaz"


Hát, tetszik vagy sem, ilyen téren mindenki a saját érdekét nézi, tekintve, hogy egy fizetésből megélni gyerekekkel kb. lehetetlen. Ez van. Ha a te munkahelyed múlna rajta, te is vinnéd.

jan. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/90 anonim ***** válasza:
71%

5kommentedre. Ennyi erővel mindenki lazadhatna, mert nincs olyan gyerek, aki ne vitt volna haza begegséget a bölcsiből.


Én 2 hónap alatt 3x voltam itthon vele. Hányás, lepke vírus majd láz miatt. Eszembe nem jutott volna más anyukára köpködni emiatt.


Nem jódolgukban teszik be az emberek a gyereket oda.

jan. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/90 anonim ***** válasza:
83%

A bölcsi ilyen. Van olyan gyerek akinek dől a zöld az orrából, de kb ennyi ez ősztől tavaszig nyáron mandula ki és a helyzet változatlan. Az én lányomnak ha kicsorgott egy kis vizes váladék este már a fülészeten voltunk.

Nem lehet valaki otthon hónapokat mert folyik az orra, a kollégám is 2 hónapig köhögött egy fertőzés után egy kisgyerek még tovább köhög.

Most alakul az immunrendszere ez van.

jan. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/90 A kérdező kommentje:
Oké, akkor ezentúl én is viszem betegen, igazatok van. Nem fogom nézni a többi gyereket és szülőt. Majd megoldják ők is, ahogy eddig megoldottam én. Az én munkahelyem sem támogatja a sok táppénzt.
jan. 24. 18:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!