Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mért viszik sokan betegen...

Mért viszik sokan betegen bölcsibe a gyereküket?

Figyelt kérdés

Megyek a bölcsibe, rendszeresen látom hogy több kisgyerek álláig lóg a sárga trutyi, volt hogy a padon sírdogált az egyik, fájt a füle, de ott volt bent. Pedig az egyikük anyja otthon van kistestvérrel.

Igen, nálunk az orvos telefonhívásra adja ki az egészséges igazolást sajnos.


jan. 24. 17:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/90 anonim ***** válasza:
0%

20!

Tisztában vagy a hasmenés fogalmával?

Ha egyszeri az max híg széklet!

És nem, nem folyamatosan betegek. A lányom szeptember óta pl 1 napot sem hiányzott. A nagyobb a suliból is összesen kettőt.

jan. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/90 anonim ***** válasza:
80%

Aki a megélhetésre panaszkodva viszi betegen, az felfogja, miközben Ő pénzt akar magának fogni, más szülőt, családot taszít olyan helyzetbe, hogy azok kevesebb bevételhez jussanak a táppénz miatt?

Amikor gyereket vállalunk, akkor többek között ezt is átgondoljuk, hogy vajon belefér-e több hét hiányzás, kibírjuk-e a rizikósabb időszakot anyagilag majd? Nem biztos, hogy pengeélre kell gyereket vállalni és akkor nem merül fel a kérdéses probléma. Ezt hívják többek között felelős gyerekvállalásnak.

jan. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/90 anonim ***** válasza:
52%
Én taknyosan beszoktam vinni,de szeptembertől tavaszig taknyos non-stop. Szóval számomra ezért nincs értelme nem bevinni hisz akkor soha nem járna bölcsibe. Persze ha lázas vagy egyéb akkor nem viszem be. Most is elkezdett csúnyán köhögni,nem volt semmi más baja. Dokihoz elvittem egyből és kiírattam. Más meg beviszi hörögve is.
jan. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/90 anonim ***** válasza:
70%
22-es vagyok. Nekem 3 gyerekem van, így van azért tapasztalatom. Sosem értettem ezt az ősztől tavaszig taknyos dumát. Mégis hogy? Sosincs szünet? Akkor fül-orr-gégész, allergiavizsgálat, pulmonológus kör erősen indokolt. Ilyen nincs, ha nincs ok mögötte, ez egyszerűen túlzás, mert így kevésbé hangzik bénán, hogy beviszik betegen oviba. A takony is betegség, és bár lehet, hogy Petike nincs szarul tőle, de majd elkapja Pannika, aki hajlamos egy jó fülgyulladásra mondjuk az első takonytól és Pannika 3 éjszakát üvölt végig a fájdalomtól. De éljen! Petikéék családja nem esett el 15000 Ft-tól és nem kellett kisautózni vele délelőttönként, nem volt láb alatt.
jan. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/90 anonim ***** válasza:
28%
Azért tegyük hozzá, hogy a gyerek is rá tud játszani a betegségre. Azért mert köhög kettőt,nehogy már ne lehessen elvinni. Férjem fia már iskolás, kb. kéthavonta eljátssza ezt a „betegséget”. Délutánra meg már semmi baja, és mégis otthon marad 4-5 napokat. A férjem is otthon szokott lenni vele táppénzen, és igencsak bosszantó, hogy aznap délutánra meg már majd kicsattan a gyerek, és tele van energiával. Akkor akár már iskolába is mehetne.
jan. 25. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/90 anonim ***** válasza:
32%
A 3 gyerek nem tapasztalat,mert neked max mázlid volt a gyerekeiddel,de igen van ilyen gyerek aki az első hideg szellőtől náthás lesz és pont. Semmi baja doki is max széttenné a kezét hogy ez van. Van ilyen gyerek/felnőtt aki taknyos lesz amint megkezdődik a tél. Plusz bölcsi ilyen a gyerek egyből elkap mindent,szép is lenne ha első náthával itthon lenne mert akkor konkrétan nem járna közösségbe...
jan. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/90 anonim ***** válasza:
31%

Az én fiam pl középsős, 5 éves.


Kb 2 éves kora óta csinálja, hogy ősszel elkezd köhögni, folyni az orra, majd tavasszal abbahagyja. Hol jobban, hol kevésbé, de nonstop kitart.


Köszönjük, minden rendben vele, ki lett szedve az orrmandulája, tehát megjártuk a fül-orr gégészetet, ahol hozzáteszem mondták, sok ilyen gyerek van, hogy kb fél évig ezt csinálja. Voltunk allergia vizsgálaton is.


Azért mert a te 3 csodás gyereked nem csinálja ezt, az nem azt jelenti, hogy a másik sem csinálhatja. Örülj neki.

jan. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/90 anonim ***** válasza:
72%

A 3 csodás gyerekemből az első kruppra hajlamos volt, minden betegsége masszív köhögéssé fajult, eltartott hetekig, de nem folyamatosan.

A második gyerekem havonta itthon van 1-2 hetet ovis kora óta, most elsős. Jelenleg is itthon van. Neki minden nátha elhúzódik, nem képes kijönni belőle.

A harmadik még kicsi, két éves, majd meglátjuk.


Szóval nem, nincs mázlim és továbbra is tartom, hogy baromság a folyamatos betegség. Náthát nem a szél okozza hanem vírus vagy baktérium. Náthás tünetet okoz még esetleg allergia, ami lehet akár ételallergia is vagy érzékenység, pl. egy tejfehérje.

Kedves utolsó, az 5 éves gyermekednek pl. volt ilyen irányú vizsgálata? Eliminációs diéta esetleg? Immunhiány? Stb. stb. Oka van, az biztos és nem indok arra, hogy mást lefertőzzön továbbra sem.

jan. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/90 anonim ***** válasza:
13%

Látod utolsó a 2. Gyereked genetikai okok miatt nem bírja a betegséget,de szaladgálhatsz ezer orvoshoz akkor is szétteszik a kezüket,a gyereked meg továbbra is náthás marad. Ha a 3 gyereked is beteges akkor meg mit pampogsz hogy ok nélküli betegség nincs,DE VAN itt is genetikai oka van.... betegek mert fogékonyak rá. Első gyereked kruppra hajlamos, második náthás harmadik meg még megúszta,de igazi oka nincs betegesek és ennyi. Max kezelni tudod,de kikúrálni a betegségre való fogékonyságukat nem.🙄

Enyém is ok nélkül náthás,sőt én is náthás szoktam lenni az első hideg szellőtől,de attól még dolgozni kell,közösségbe menni kell...

jan. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/90 anonim ***** válasza:
33%

"Megértem, hogy munkahely meg minden. Mi is dolgozunk mindketten. Meg nem szeretnénk más családot is megbetegíteni."


De ha a munkád múlna rajta, ha azt mondanák, holnaptól nem kell menned, ha táppénzre jársz a gyerekkel, akkor azért mibe fogadjunk, hogy te is bevinnéd némi orrfolyással (nyilván nem lázzal és komoly betegségekkel).


Értsétek már meg, hogy jellemzően az viszi be orrfolyással, aki rákényszerül, mert nem tolerálja a munkahelye, nem az, akinél lenézik. Ti is pont azért írjátok, hogy semmilyen kis orrfolyással sem viszitek, pedig dolgoztok, mert látjátok? Dolgoztok. Ergo, nektek tűrik, elnézik, van miből eltartanotok a gyerekeiteket.


Nekem amúgy nincs ilyen problémám, mert 1.) itthon vagyok a kicsivel, 2.) várhatóan a saját v@llalkozásom fogom csinálni, ha megy a kicsi is közösségbe, nem az alkalmazotti munkámhoz térek vissza, de(!) ha mégis így lenne, és nekem jeleznék így vagy úgy, hogy oldjam meg, mert nem tudnak olyat foglalkoztatni, aki minden 2.hónapnan táppénzen van a gyerekkel, akkor ez van, én is bevinném kis orrfolyással, és nem érdekelne, más hogy oldja meg, mert nekem az én saját gyerekeimet kell eltartanom, nekik kell megvennem az ennivalót, a ruhát, cipőt, én irántuk vagyok felelősséggel, sajnos nem tudok mindenki más problémájával foglalkozni, ahogy nyilván más sem tud az enyémmel. Ez ilyen.


Csak tényleg, ez a kamu nem kéne, hogy ti sem vinnétek be soha, ha a munkahelyetek múlna rajta. Úgy könnyű magyarázni, mint pl. egy ismerős anyuka teszi, aki 6 órában dolgozik állami szférában, ahol nem zavarja a főnökséget az sem, ha 2 havonta van táppénzen, a családjaiktól meg annyi pénzt kapnak, hogy anyagilag sincsenek rászorulva, hogy dolgozzon amúgy. Hát így én is tudnék otthon maradni, meg mindenki.


Ez meg, hogy az ember tervezzen előre és készüljön erre az időszakra, ne már.... bölcsitől iskolás korig folyton betegek a gyerekek, hát hol teheti meg anyuka, hogy a legkisebb gyereke 6 éves koráig ne dolgozzon, ezek évek, erre még készülni sem nagyon tud az átlag magyar ember, hogy majd évekig egy fizetésből fognak élni és mindent kifizetni.

jan. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!