Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mért viszik sokan betegen...

Mért viszik sokan betegen bölcsibe a gyereküket?

Figyelt kérdés

Megyek a bölcsibe, rendszeresen látom hogy több kisgyerek álláig lóg a sárga trutyi, volt hogy a padon sírdogált az egyik, fájt a füle, de ott volt bent. Pedig az egyikük anyja otthon van kistestvérrel.

Igen, nálunk az orvos telefonhívásra adja ki az egészséges igazolást sajnos.


jan. 24. 17:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/90 anonim ***** válasza:
0%
50-es, amúgy igazad van. Ha nem dolgozna senki azonban a munkakörökben, ahol nem elnéző a fönök, akkor meg az lenne a bajuk.
jan. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/90 A kérdező kommentje:

51es, de, dolgoznának pl a gyerektelenek, vagy a nagyobb gyerekkel élők.


De értem én, nem baj, majd én is beviszem betegen a gyerekem, legalább több lesz a fizetésem, ha nem kell táppénzre menni. Az meg nem fog érdekelni, hogy ha esetleg a nem elnéző főnökkel rendelkező anyukák gyereke pont az enyém miatt lesz beteg. Így járt. Úgyis elkezdett ma köhögni.

jan. 26. 16:10
 53/90 anonim ***** válasza:
Így van, vigyed.
jan. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/90 anonim ***** válasza:
36%

Jah dolgoznak a nem gyerekesek🤣🤣🤣🤣 istenem milyen álomvilágban élsz. Plusz te otthon tudsz maradni home officeban így TE megteheted hogy otthon maradj,de értsd meg más nem teheti meg mert szimplán kirúgják érte. És a kifizetetlen számlák felett nem vígasztalja hogy az elkényeztetett álomvilágban élő anyuka gyereke legalább nem lett beteg....

Mert pont a te elkényeztetett álomvilágod miatt veszélyeztetné az állását?eszem megáll🙄

jan. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/90 A kérdező kommentje:

Én se tehetem meg, hiszen akkor úgy kéne dolgoznom, mikor a gyerek alszik, vagy az együtt töltött időből venném el, így nekünk jobb lesz, ha megy betegen. Mindenki más meg megoldja ahogy tudja. az az anyuka is, aki nem megy táppénzre ha az övé beteg. Tök jó ötlet, ezentúl én is így csinálom majd.

Reggel megkapja a lázcsillapítót, azzal kibírja míg megyek érte. Ha másnak szabad, akkor nekünk is.

jan. 27. 14:08
 56/90 anonim ***** válasza:
67%
No nő, nem lázas betegről beszélünk szívem,hanem olyan gyerekről akinek csak az orra folyik,de más tünete nincs. Végig azon voltál kiakadva hogy sima folyós nózival is beviszik nyenyenye. A láz már más tészta,de írtam is hogy náthánál nagyobb tünet esetén én is ki szoktam írni. De igen csak miattad nem mindenki tudja megtenni hogy egy szimpla folyós nézi miatt otthon maradjon...
jan. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/90 anonim ***** válasza:
50%

De ne is haragudj 40-es, ha tudtad, hogy ennyire nem családbarát a munkahelyed, akkor minek vállaltál gyereket? Ha ennyire ott lebeg a Domoklész kardja a fejetek felett, hogy éhenhalás, meg rezsi nem fizetés a táppénz miatt, akkor a napról napra tengődésre minek vállaltál gyereket?

Értem én, hogy biológiai ösztönök meg minden, de emberek vagyunk, akik képesek uralkodni az ösztöneiken.

jan. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/90 anonim ***** válasza:
55%
56, érdekes, ha lázas a gyerek, akkor nem haragszik a főnök a táppénz miatt? Azt én főnök mondjuk még sosem kérdezte meg, hogy éppen milyen tünetei vannak a gyerekeimnek.
jan. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/90 anonim ***** válasza:
26%

Csakhogy lázas beteg jó ha havonta szokott lenni,de viszont náthás végig egész télen. 3 hónapot meg nem vehetek ki mondván folyik az orra és 3 hónapnyi nem dolgozást egy munkahely sem tolerál még a gyerekbarát munkahelyek sem ha csak szimpla nátha az ok nem pedig súlyos betegség 🙄 ellenben a havi egy betegség belefér főleg ha az ember felváltva veszi ki a betegszabit a férjjel. fucking logic

Ja és sima náthára nem ad doki igazolást,igazolás nélkül meg nem vehetem ki a bölcsiből sem,nem hogy betegszabit vegyek ki hisz papír nélkül szabit sem tudok kivenni. Sok agyatlan zombi gyerekmániás aki vagy nem dolgozik vagy home officeban nyomja vagy saját vállalkozása van🙄

jan. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/90 anonim ***** válasza:
62%

Érdekes, a mi dokink náthára is ad igazolást. Még az iskolásnak is. Tudniillik az is vírusos betegség, amivel szépen végigfertőz mindenkit.

De az én 2 éves bölcsis gyerekem még nem fújja hatékonyan az orrát, így orrsziporszizni kell, amit a bölcsiben nyilván nem csinálnak. De gondolom a te bölcsis gyereked kellő erővel fúj már orrot, így esélytelen egy arcüregbe, fülbe vagy hörgőbe történő felülfertőződés. Vagyis dehogyis esélytelen, de hát hagy fertőződjön, az jó ha havonta egyszer van. Akkor ugyan lázzal, de annyit a főnök is tolerál, a gyerek meg csak erősödik egy jó kis fulldoklós hörgőgyulladástól.

És én is az mondom, amit előttem is: az ősztől tavaszig tartó betegség nem normális. Az kb már krónikus. De mondjuk lehet hogy nem lenne annyit beteg, ha 1. nem lenne tele vírusos gyerekkel a közösség. 2. egyszer normálisan ki tudna gyógyulni belőle.

jan. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!