Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mért viszik sokan betegen...

Mért viszik sokan betegen bölcsibe a gyereküket?

Figyelt kérdés

Megyek a bölcsibe, rendszeresen látom hogy több kisgyerek álláig lóg a sárga trutyi, volt hogy a padon sírdogált az egyik, fájt a füle, de ott volt bent. Pedig az egyikük anyja otthon van kistestvérrel.

Igen, nálunk az orvos telefonhívásra adja ki az egészséges igazolást sajnos.


jan. 24. 17:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/90 anonim ***** válasza:
0%

60

Engedd el...úgysem érti meg sokadszorra sem

jan. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/90 anonim ***** válasza:
82%

Először is ahova mi tartozunk ő nem ad erre igazolást és pont. Okoskodhattok akármennyit a mi gyerekorvosunk egy náthára nem. Kettő mindig is könnyen megfázik az első hideg fuvallattól van ilyen felnőtt is csak ugye a felnőtt kifújja a orrát aztán dolgozik tovább,ha orvoshoz menne akkor sem talalna semmit egy folyton náthás felnottnel...

Folyton megy orrszi porszi de folyó orrnál nagyobb baja nincs,azt meg itthon kezelem.

Ez van közösség esetén van betegség ráadásul egy gyerek már akkor fertőz amikor tünete sincs,mindent nem lehet kivédeni. Ennyi erővel soha ne menjen a gyerek emberek közé. Sőt éljen anyuval egy buborékban...

jan. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/90 anonim ***** válasza:
82%
Ja és volt olyan hogy még bölcsi előtt ( tehát nem a többi felelőtlen szülő miatt lett beteg) reggel még tünetmentes volt és délutánra lett beteg. Na ha bölcsis akkor addigra úgy fertőzi végig a csoportot hogy a szülő nem is tudta hogy beteg a gyerek. Vagy hajtetűnél sem veszed észre az első serkéket,de mire rátalálsz a tetűre már fertőzött a fél osztály. Szóval akik azt hiszik kikerülhető a betegség ha csak a tünet előjövetelekor veszi ki a gyereket az tényleg álomvilágban él. A gyerek ugyanis nem ovi/bölcsi kezdés előtt szokott pont beteg lenni és mire kiderül hogy beteg addigra már rég fertőzte a ti gyereketek is a csoportot🙄
jan. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/90 anonim ***** válasza:
71%

Ok, fertőző a tünetek előtt is. Bár azért én örülnék, ha a gyerekem nem az venné a szájába, amit más a taknyával összekent. Rendben, neked ez nem szempont, téged nem zavar, ha a gyereked más taknyát fogdossa.

De a beteg gyereknek is fantasztikus lehet, hogy egész nap tele az orra, folyik rajta a cucc, aztán meg szépen ráhúzódik valamire, ami már komoly fájdalmakkal jár.

jan. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/90 anonim ***** válasza:
48%
Akkor is nem tudom megtenni hogy egy szimpla orrfolyás miatt 3 hónapig ne dolgozzak. Plusz ha nincs még tünet ergo takony sem akkor is fertőz egy gyerek nem tudom milyen biosz órán voltatok de a betegség terjedése totál tünetmentesen is működik és ha nincs SEMMI tünete akkor hogy a búbánatba lehetne akadályozni a betegség terjedését egy közösségben? A gyerek csak akkor nem lesz beteg ha még boltba sem megy el,se játszótérre se nagyihoz stb burokban viszont nem lehet élni. Még egy sima buszon is egyből beteg lesz a gyerek simán és egy betegség lappangási ideje több nap is lehet drágaságaim ,vagyis ti is fertőzitek a többi gyereket mire kiveszitek a gyereketeket... amikor büszkén kiveszed,hogy na én kivettem mire tünetel, addigra már a poronty szétfertőzte a maci csoportot🙄😅
jan. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/90 anonim ***** válasza:
49%

Való igaz, csak épp nem mindegy, hogy tüsszent kettőt és azzal fertőző vagy mindenhová folyik taknya-nyála. A kisgyermeknevelőknek is öröm lehet mindenhonnan a taknyot vakarni.

Nálunk amúgy most skarlát járvány van. A lappangási idő alatt is fertőz, szóval ezen logika mentén nyugodtan mehet a skarlátos gyerek is, hiszen már úgyis fertőzött a tünetek előtt. Reggel beadod az antibiotikumot és mehet is.

jan. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/90 anonim ***** válasza:

Azt írtam.mezei nátha miatt nem maradhatott otthon,ez nem eredményez folyó taknyot csak picit szipog. Azért ha már egyéb tunete is lenne pl zöldes sárga slejm vagy skarlát az megint más akkor persze hogy kivenném,de napi egy szipogás miatt kinevetne az orvos( igen a mienk ilyen és nem tudok mashoz átmenni).

Szimpla nátháról beszélek megis mindenki folyó takonyról meg lázról papol. Az az érzésem fogalmatok sincs milyen egy szimpla mezei natha és csak a legdurvább betegség jut eszetekbe🙄

Szoval tagoltan: nem folyik a taknya csak szipog,nem köhög,van étvágya, nem lázas. Konkrétan 3 hónapon át a legkisebb hideg szellő után szipog ,ennyi. A doki annyival hazaenged ilyenkor hogy orszi porszi és nasivin kids de nem ír ki.


Örülök hogy másnak olyan a munkája,orvosa,csaladi helyzete hogy megteheti hogy 3 hónapig ki se lép a házból és nem dolgozik de a többség higgyétek el nem tudja megtenni. A többség nem tett le diplomát,nincs rendes főnöke, nincs pénze dadára,nincs nagyszülő, nem kedves a doktor.

Örüljetek hogy ti megtehetitek és próbáljátok átérezni hogy nem mindenki élhet olyan életet mint ti.

Ja és azért nincs magas végzettségem,mert születéskor sérült az agyam matekért felelős része,ezért nem tudtam bejutni egy egyetemre sem,elvégeztem egy okj-t és azt dolgozom amit lehet,ilyen is van...

jan. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/90 anonim ***** válasza:

Nyilván a kérdés eleve nem arról íródott, hogy valaki szipog kettőt. Egyértelmű hogy az orrfolyás, köhögés az, amiről szó van. Nem arról, hogy a reggeli hidegben betaknyosodik (mi is beszoktunk, de bent semmi bajunk), sőt allergiás orrfolyásról sincs szó.

Olvasd már el újra a kérdést meg a leírást, mert senki nem arról ír, amiről te beszélsz. Arról, hogy ömlik a gyerek taknya, vagy mint múlt héten az egyik gyerek hurutosan köhögött a folyosón majd megfulladva.

jan. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/90 anonim ***** válasza:
100%

"De ne is haragudj 40-es, ha tudtad, hogy ennyire nem családbarát a munkahelyed, akkor minek vállaltál gyereket"


Nem a 40-es vagyok, de nézd, valakinek egyszerűen azt a munkát is meg kell csinálni, ahol sz*r a főnök. Ha mindenki erőt venne magán és még többet tanulna, meg kapcsolatot építene meg minden, akkor az itt felháborodott anyukák munkahelyére is 100 jelentkező lenne, és nekik nem lenne családbarát munkahelyük és ők nem tudnának gyereket vállalni, akkor meg az lenne a baj.

jan. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/90 anonim ***** válasza:

65-ös: az a baj, hogy annyira bizonygatod az igazadat, hogy már belezavarodsz. :D

Csak annyit szeretnék kérdezni, hogy most akkor van tünet vagy nincs tünet? :D Ugyanis ha 3 hónapig folyamatosan beteg, akkor nincs olyan, hogy nincs tünet, ami ugye téged felment. Legalábbis most erre akarod ráhúzni.

jan. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!