Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mért viszik sokan betegen...

Mért viszik sokan betegen bölcsibe a gyereküket?

Figyelt kérdés

Megyek a bölcsibe, rendszeresen látom hogy több kisgyerek álláig lóg a sárga trutyi, volt hogy a padon sírdogált az egyik, fájt a füle, de ott volt bent. Pedig az egyikük anyja otthon van kistestvérrel.

Igen, nálunk az orvos telefonhívásra adja ki az egészséges igazolást sajnos.


jan. 24. 17:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/90 anonim ***** válasza:
56%

Basszus voltam egyedülálló anyuka 0 segítséggel. De volt annyi eszem hogy fogadtam bébiszittert.

Az első 1-2 kritikus napon itthon voltam vele.

Nem akartam hogy lefertőzze a bölcsit de a legfontosabb hogy beteg gyereknek pihenni kell otthon

jan. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/90 anonim ***** válasza:
37%
Én is így voltam, ahogy te kérdező! Mostmár leszarom én is a többi okos szülőt, éljen az önzés!
jan. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/90 anonim ***** válasza:
60%
Én nem értek egyet a vidd betegen a bölcsibe a gyereket mentalitással. Ez ugyanaz mint a kicsit köhögök lázas vagyok bemegyek dolgozni és a fél irodát megfertőzöm. Én így kaptam például tüszős mandulagyulladást felnőtten fantasztikus volt. Ha van két szülő akkor meg lehet osztani egyszer egyik egyszer másik van táppénzen. Nem csak anyja van a gyereknek. Csomó ismerős így csinálja. Vagy nagyszülő, bébiszitter stb. De az nem megoldás, hogy bevágom a bölcsibe és más meg kapja el.. ha a gyerek beteg otthon a helye pihenni.
jan. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/90 anonim ***** válasza:
67%

Jaj, nem kell ez az álszenteskedés és önérzeteskedés, kérdező, ha neked egyértelművé tenné a munkahelyed, hogy kirúgnak, ha rendszeresen táppénzen vagy a gyerekkel, te is ugyanúgy bevinnéd. Legyél már őszinte, legalább magadhoz, inkább azt mondanád, oké, rúgjanak csak ki, akkor se viszed, mert szegény többi gyerek...?


Ez a bébiszitteres dolog is olyan, hogy egyáltalán nincs még itthon elterjedve, ergo elég nehéz is találni olyat, aki bármikor ugrasztható, hogy vigyázzon a gyerekre, pláne fertőző beteg gyerekre. Vagy a bébiszitter elkaphatja, hogy ő se tudjon máshova menni dolgozni, vagy az idős nagyszülő elkaphatja, max. ő se tud menni dolgozni/megpusztul, csak a többi gyerek a lényeg?

jan. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/90 anonim ***** válasza:
76%

"éljen az önzés"


Ugyan már, itt konkrétan az ember megélhetéséről van szó, nem piti dolgokról, hanem arról, Van-e munkahelye, hogy kifizesse a gyerekének a lakhatását, ennivalót, gyógyszerét. Az nem önzés, hogy muszáj dolgoznia az embernek, mert pénzért adnak mindent.

jan. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/90 anonim ***** válasza:
21%
te ostoba 14es…. Ha beviszed betegek, akkor nem fog meggyógyulni és egy idő után úgyis otthon kell maradnod vele csak még megszivatsz egy csomó embert is!
jan. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/90 anonim ***** válasza:
35%
Persze az meg le van szarva, hogy a gethes kölyköd miatt más kórházba kerül!
jan. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/90 anonim ***** válasza:
6%
De mondom leszarom! Beviszem én is betegen mostmàr őket! :)
jan. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/90 anonim ***** válasza:
78%
Ha beteg a gyerek, nincs se ovi, se suli. Itthon van a helyük. Melegbe, nyugalomba. Megértem, hogy munkahely meg minden. Mi is dolgozunk mindketten. Meg nem szeretnénk más családot is megbetegíteni.
jan. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/90 anonim ***** válasza:
75%

16-os, mondjuk ha nem tűnt volna fel, minden bölcsiben folyamatosan(!) betegek a gyerekek, ha minden kis orrfolyással otthon tartanák őket, akkor nem is járhatna a szülők fele dolgozni.


Egyébként a mi bölcsink kifejezetten szigorú a covid óta, sőt, itt már túlzásba is esnek, már azzal hívják a szülőt, ha 1X(!!!) megy a gyerek hasa, hogy vigyék hazafele, folyton otthon van a fél csoport, mégis ugyanúgy állandóan betegek a gyerekek.


Ezért sok értelme van mindennel otthon tartani őket.

jan. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!