Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mért viszik sokan betegen...

Mért viszik sokan betegen bölcsibe a gyereküket?

Figyelt kérdés

Megyek a bölcsibe, rendszeresen látom hogy több kisgyerek álláig lóg a sárga trutyi, volt hogy a padon sírdogált az egyik, fájt a füle, de ott volt bent. Pedig az egyikük anyja otthon van kistestvérrel.

Igen, nálunk az orvos telefonhívásra adja ki az egészséges igazolást sajnos.


jan. 24. 17:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/90 anonim ***** válasza:

Próbálok itthonrol minél többet dolgozni a táppénz mellett is és ezt értékelik.


Jó neked, sokan eleve nem tudnak otthonról dolgozni, ha kettészakadnak sem. Másrészről, a legtöbb betegség eleve végig fertőzi a csoportot, mire egyáltalán tudom, hogy kicsit is beteg. Hát ne haragudj, de attól, hogy kicsit folyik az orra, max köhint 24 órában összesen 3at, de semmi láza, kedve, minden más jó, én sem hagyom itthon, mert sajnos pénzből élünk mi is.

febr. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/90 anonim ***** válasza:
100%

"aki te beteg gyereked miatt lesz beteg mert elkapja a közösségben majd megveregeti a vállad és megköszöni neked ugye"


Tetszik vagy sem, mindenki csak a saját problémájával tud foglalkozni, senkit nem fog érdekelni más gyereke, amíg a sajátjának kell előteremteni a dolgokat, téged sem érdekelne más gyereke, ha kellene neked a pénz, hogy ennivalót meg cipőt vegyél nekik.


Amíg senki nem foglalkozik azzal, mihez kezdjenek az anyukák a gyerekkel, ha nem tolerálja a munkahelyük a gyerekek betegségeit, addig ezek az anyukák sem fognak tudni azzal foglalkozni, problémát okoznak-e másnak. Nem kell álszenteskedni, mindenki lesz*rja a másik problémáját, a lényeg, hogy ő meg tudja oldani valahogy és kész.

febr. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/90 anonim ***** válasza:
Sajnos igen, mert mindenki örül, hogy ha egyáltalán a sajátját bírja. De eleve mikor legjobban fertőz, nem is tudja a gyerek anyja sem, ezért lettem bárányhimlős 17 évesen, mert hetekig tünetmentes az is...
febr. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/90 anonim ***** válasza:
77%
A 76-os is ilyen tipikus okoskodó, oszt mindenkit, mert ő nincs ilyen helyzetben, de arra nem válaszol, ha azt mondaná a főnöke, nem tudja alkalmazni, ha folyton táppénzen van, akkor mit tenne. Csak azért pampog, mert nem alatta rezeg a léc, hogy el tudja-e tartani a gyerekeit.
febr. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/90 anonim ***** válasza:
100%
76os, mit csinálsz, ha főnök felhív, hogy köszöni, de innentől rád nincs szükség?
febr. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/90 anonim ***** válasza:
50%
77, mit tennék? Keresnék másik munkahelyet. Olyat, amelyik biztosítja a törvényes jogaimat, miszerint meghatározott számú napot táppénzen lehetek a beteg gyerekeimmel. Ez nem a munkahely jófejsége, ez államilag biztosított jog. Biztos vannak jogkövető munkahelyek az enyémen kívül is.
febr. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/90 anonim ***** válasza:

3 évesnél idősebb, de 6 évesnél fiatalabb gyermek ápolása címén évenként és gyermekenként a szülőnek 42, egyedülálló szülőnek 84 naptári nap;

6 évesnél idősebb, de 12 évesnél fiatalabb gyermek ápolása címén évenként és gyermekenként a szülőnek 14, egyedülálló szülőnek 28 naptári nap.



Ez elég hamar el fogy nálad is kedves 86os...

febr. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/90 anonim ***** válasza:
100%

Persze, 86-os, minden munkáltató a 3 gyerekes, állandóan táppénzen lévő anyukákat akarja foglalkoztatni. Akik már a próbaidő felét is táppénzen töltik.


Biztos vannak ilyen helyek amúgy, oda jelentkezik 500+ anyuka még melletted.

febr. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/90 anonim ***** válasza:
50%
Barátnőm például telefonos ügyfélszolgálaton dolgozik. Ha a gyerek beteg, otthonról dolgozik. Csupán internet kell hozzá. Még táppénzre sem megy. Folyamatos az emberhiány és végzettséget sem igényel.
febr. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/90 anonim ***** válasza:
69%
Én például tudatosan szereztem olyan szakmát, amit mindegy hogy itthon végzek vagy a munkahelyemen. A lényeg hogy kész legyen. Na nem voltam előrelátó, de gyed alatt képeztem magam. Pont hogy családbarát munkám legyen.
febr. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!