Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti elmondanátok neki, hogy...

Ti elmondanátok neki, hogy kisbabát vártok?

Figyelt kérdés

Van egy haverom, akivel együtt voltunk egyik este, védekeztünk mind3 alkalommal, mégis terhes maradtam. Már 4 napja késik, a tesztem egyértelmű.


Az a tervem, hogy hazaköltözöm anyuékhoz vidékre, és első évben otthon maradok a gyerekkel, aztán ha visszajöttem a munkahelyemre, visszaköltözünk Bp-re a kicsivel. (nem keresek rosszul)


A sráccal azóta nem is beszélünk, néha egy-egy semleges emailt váltunk, én nem akarom a pénzét, vagy hogy gyanúsítgasson, hogy direkt csináltam, vagy ilyesmi.


Akkor szükséges vele közölnöm? Már most? Vagy csak ha megszületett? Elvetetni nem fogom semmiképpen, augusztusban elvetéltem az exem babájával, ez a baba az ajándékom azért a fájdalomért.:/


27 L


2014. máj. 21. 11:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jobb kész tények elé állítani és elmondani, hogy szeretnéd a babát, és neki nem kell részt vennie semmiben,ha nem akar!
2014. máj. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/75 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el neki és együtt döntsetek a kicsi jövőjéről, és a kapcsolatotokról. Maradjon-e haver. Boldog babavárást kívánok. :)
2014. máj. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/75 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Reagálok rájuk:


"Ha a lényed számított volna neki, akkor teljesen másként viselkedett volna veled." -> Ugyanúgy viselkedtünk egymással, semmi bántó nem volt egyikünk viselkedésében sem, nem vagyunk szerelmesek.:)


"Várd meg a 3 hónapot, úgysem akarsz tőle semmit sem." -> Ezt egyébként más nem is említette, de nagyon hasznos ötlet, addigra már viszonylag "tuti", hogy marad velem a bébi.


"Azt azért had kérdezzem már meg,hogy hogyan védekeztetek??!

Mert ezek szerint,valamit nem jól csináltatok!" -> óvszerrel mind3 esetben (ami nem szakadt ki, csekkoltuk, és végig rajta volt). Fogamzásgátlót nem szedek/használok mellette.


"Egy újabb egy tervezett gyermek, aki szerető családba, rendezett körülmények között születik.

Ja, nem." -> Szeretőbb családba nem is érkezhetne!:) Nekem nincs bűntudatom azért, mert nem élek együtt házasságban az apukájával. Nyilván nem így tervezi senki sem az életét, de ember tervez...:)


"hmm én a haverjaimmal nem szoktam össze feküdni.Mindig azt hittem egy baba azért születik mert 2 ember nagyon szereti egymást."-> Fura, mert nálunk már általánosban volt környezetismeret (biológia) óra és már azon sem tanították ezt. Te hová jártál suliba? Amúgy én sem szoktam velük "összefeküdni", de ez most így alakult.:)


"miért van az a gyanúm hogy te direkt csináltattad fel magad," -> Nem tudom, talán egy pszichológus segíthet megérteni önmagad, én nem értelek téged.:) És természetesen nincs igazad (fentebb írtam, hogy nagyon vigyáztunk, szóval nem tudtam direkt "felcsináltatni" magamat.


A többiek jókívánságait nagyon köszönöm, beszélek vele, amint tudok vele találkozni. Aztán meglátjuk, miután felmostuk őt a padlóról, mit szól a dolgokhoz!

2014. máj. 21. 13:45
 24/75 anonim ***** válasza:
27%

Olyan dolog NINCS, hogy az óvszert jól használják, nem szakad ki, és terhesség lesz belőle.

Ilyen NINCS.

Tessék újra átgondolni.

2014. máj. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/75 A kérdező kommentje:

Utolsó, de van, direkt megnéztem a gumikat, töltöttem beléjük vizet is. Nem azért, mert szakadást sejtettem.


Hanem, mert mind3 alkalommal max. 5 percig tartott a dolog. Én azt hittem ezért, hogy valami hülye okból csak megjátszotta az orgazmust, mert nem tudtam, hogy vannak ilyen gyorstüzelők valójában is. :D

2014. máj. 21. 14:16
 26/75 anonim ***** válasza:
100%

Ha te biztos vagy benne, hogy megtartod a picit, akkor én a helyedben várnék, amig tényleg biztos lesz a dolog, tehát minimum 10-12hétig, vagy minimum addig, amig doki látott.

Elmondanám utána az apukának, hisz joga van tudni- de talán a kisbabának is joga lenne az apukájához, vagy legalább, hogy tudja, ki az apja.

Meg különben is, ha majd kicsit nagyobb lesz a gyereked, és megkérdezi ki az apja, vagy miért nem kiváncsi rá, mit mondanál neki? Azt, hogy hoppá, nem is tud rólad, mert elfelejtettem megmondani neki....

Szóval gondold át, nem csak a te érdekedet, hanem apukáét és a gyerekét is.

Ha egyedül is neveled fel, az oké, ha apuka esetleg nem akarja, de akkor is joga van tudni neki is hogy apa lesz, és a majd a gyereknek is, hogy ki az apja.

Egyébként semmi esély szerinted, hogy az apa tényleg az apja akrjon lenni?

2014. máj. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/75 A kérdező kommentje:
Utolsó, ezt nem teljesen értem. Mit jelent az, hogy tényleg az apja? Hogy összeházasodunk vagy járni kezdünk egymással és ilyesmi? Mert ezt én magam sem akarnám egy 25 éves egyetemen bukdácsoló kissráccal. Vagy arra gondolsz, hogy részt akarna-e venni a gyerek életében? Szerintem a fun dolgokban igen, elvinné majd 6 évesen vidámparkba meg ilyenek, de komolyabban biztosan nem.:) Bár elég felszínesen ismerem csak, és lehet, hogy felnőne a feladathoz, de nem vagyok benne teljesen biztos, hogy ezt én szeretném...
2014. máj. 21. 14:47
 28/75 anonim ***** válasza:
60%
Bakker....Nem lehet hogy csak rossz a terhességi teszted valami miatt?mármint lehet hogy valami problémád van és azért van a két csík és nem azért mert terhes vagy....Ezzel még egy picit várj! Nem hiszem el hogy úgy legyél terhes hogy utána még a gumit is megnézted...Ott tuti volt más is ...Esetleg nem mással is sikerült egyet csinálni? Vagy esetleg nem esett le róla a gumi?Nem azért de %-ban elég kicsi az esély hogy gumitól legyél terhes.
2014. máj. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/75 A kérdező kommentje:

Utolsó...tudom azért követni, hogy kivel mikor mit csinálok. Ezelőtt az eset előtt augusztusban voltam utoljára "úgy" férfival. Ebben biztos vagyok.:)))


Nem csúszott le róla, nem sötétben csináltuk, láttam mindegyik esetet.


"mármint lehet hogy valami problémád van és azért van a két csík és nem azért mert terhes vagy...." Erre még nem gondoltam, de persze nem kizárható. Igazából 14 éve halálpontos menzeszem van (első két évben ingadozott), most meg már régóta késik, de megyek orvoshoz majd, ha eltelt annyi idő, hogy értelme is van, mert lát valamit.:)

2014. máj. 21. 14:55
 30/75 anonim ***** válasza:
28%
Bammeg! Akkor még tesztre se pislantottál? :)
2014. máj. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!