Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleménytek arról, hogy...

Mi a véleménytek arról, hogy a védőnő szerint ha a bölcsis beszoktatás nagyon nehéz, mert a gyerek hetekig sir, és semmivel nem lehet megnyugtatni, akkor ne vigyem, mert pszihésen sérülhet a gyerekem?

Figyelt kérdés
2015. szept. 3. 11:15
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 anonim ***** válasza:
82%

én mindent megtennék, hogy beszokjon

eleve már bölcsi előtt viszem játszóbölcsibe

és olvastam, hogy tanácsos az "elválást" előbb megszokott környezettel kezdeni, pl mamánál hagyni egy órára, később nyújtva az időt, stb


amúgy szerintem igaza van, engem szószerint bedobtak, nem tudtam a közösségbe beilleszkedni, a sok sírás után, átmentem reménytelenbe, éekig csak egyedül játszottam, csendben némán, vagy mág csak nem is játszottam, felnőtten pl iskolában is nehezen illyeszkedtem a közösségbe, stb

2015. szept. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/67 anonim ***** válasza:
96%
*engem szószerint bedobtak mindennemű beszoktatás nélkül
2015. szept. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/67 A kérdező kommentje:
11 es napi szinten járunk gyerekkörnyezetbe és napi szinten órákat tölt az unokatesommmal ugyhogy ez már régóta igy van
2015. szept. 3. 11:31
 14/67 A kérdező kommentje:
érdekes én és a férjem is 1 évesen mentünk-és mindketten könnyen alkalmazkodunk a közösséghez-pedig mi is sirtunk
2015. szept. 3. 11:35
 15/67 anonim ***** válasza:
47%
Attól, hogy nincs más megoldásod, a gyerekednek ez még nem lesz jó. De akkor ez van. Majd megszokja. Nem is értem, akkor mi a kérdésed valójában? A védőnőnek igaza van, csak épp nem tehetsz semmi mást, nem? Milyen más megoldást szeretnél hallani? Mert a jelek szerint nincs más a tarsolyodban, mint utálni a védőnőt, mert megmondta az igazat, szidni engem, mert megmondom az igazat, és sajnálod magad, mert ilyen helyzetbe kerültél. Én is sajnállak, de ettől még az igazság igazság marad. Ez így neki nem jó. De mivel nem tudsz mást tenni, viszed és majd lesz valahogy.
2015. szept. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/67 anonim ***** válasza:
68%

akkor esetleg nem lehet hogy rajtad látja az elválás nehézségét?

pl nem mosolyogva hagyod bent, hanem sajnálkozva, szomorúan? ha az anyán azt látja egy gyerek, hogy ijesztő, negatív valami, ő is annak fogja érezni

2015. szept. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/67 A kérdező kommentje:
hát elég nehéz ugy mosolyogni hogy közben visit a gyerekem.amikor bemegyünk akkor persze mosolygok meg magyarázom neki hogy milyen jó lesz neki itt
2015. szept. 3. 11:42
 18/67 anonim ***** válasza:
45%

2 es vagyok. Nem serul ettol, de en tenyleg azt javaslon, hogy hagyd ott. Amig ott vagy sirni fog! ( mert tudja hogy akkor odamesz es felveszed ) .

Nem lesz baja.en Angliaban lakom', 9 honap a gyes , utana menni kell vissza dolgozni. 1.5 eves mar nem olyan kicsi

2015. szept. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/67 anonim ***** válasza:
22%

Látom sok itt a nagyon okos, aki egészségügyben dolgozik gyerekekkel, a pszichológiai hátterét mégsem ismeri a dolgoknak. Valahogy az ilyet nem hagynám hasonló területen dolgozni, mert ők azok, akik mindent lesz*rnak, mert nekik nem tanították, hogy egy páciensével nem úgy kell viselkedni, mint a kóborkutyával.


Kérdező: ha van rá lehetőség, hogy veled legyen a gyerek, akkor ne akard ráerőltetni a bölcsődét. Gondolj bele a saját helyzetedbe: te hogy éreznéd magadat, ha azt mondanák, hogy meghalt az anyád, majd bezárnának egy csomó vadidegen közé, idegen környezetbe azért, hogy érezd jól magadat, mert ott ez a dolgod?

A gyerek ugyanezt éli át, mert nem képes még teljes mértékben megérteni ezt. Ráadásul nem elég, hogy megszülted, és kijött a paradicsomból, de most még nemsokkal utána magára is hagyod.

Ha ráerőlteted, ez később fog nyomot hagyni benne, és majd nem tudod, hogy ha elmentek nyaralni, ő miért érzi rosszul magát, miért nem szeret társaságba járni, stb. Az emiatt is lehet.


Ha egyáltalán semmi lehetőség nincs rá, hogy a gyerek veled maradjon, akkor vidd el, barátkoztasd össze az ott dolgozóval, beszélgessetek együtt, hogy érezze, hogy az egy biztonságos hely. Megjegyzés: ha leordítod, hogy "fejezd be", meg hasonlók azzal nem javítasz a helyzeten.


Kérdezted, hogy és mi van ha 5 éves koráig ilyen lesz. 5 éves koráig nem lesz ilyen, mert akkor már javában óvodás lesz. 3 éves kor az a határ, amíg ki kell bírni azt, hogy lehetőleg semmilyen lelki zavar ne keletkezzen a gyerek életében, mert az mind-mind kihatással lesz a későbbi életére. Egészen a fogantatástól kezdve legalább 3 éves koráig.

2015. szept. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/67 anonim ***** válasza:
32%
Ha anyagilag megteheted, és a gyereket ennyire megviseli a bölcsi, akkor tényleg lehet, hogy a bébiszitter jobb megoldás lenne. Egy másfél éves még nagyon picike, ha látod rajta, hogy ennyire szenved, és meg tudod oldani otthoni környezetben is a felügyeletét, akkor tedd azt.
2015. szept. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!