Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleménytek arról, hogy...

Mi a véleménytek arról, hogy a védőnő szerint ha a bölcsis beszoktatás nagyon nehéz, mert a gyerek hetekig sir, és semmivel nem lehet megnyugtatni, akkor ne vigyem, mert pszihésen sérülhet a gyerekem?

Figyelt kérdés
2015. szept. 3. 11:15
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, ha az anyagiak miatt vissza kell menned dolgoznod, akkor nincs más megoldás. Igen, nehéz lesz a fiadnak, de az ha különben sok szeretetet kap otthon, akkor nem gondolom, hogy egy életre lelki beteg lesz tőle.


A helyedben inkább arra koncentrálnék, hogy amikor együtt vagytok, az minél értékesebb legyen, amennyit csak lehet, koncentrálj rá, járj a kedvébe, legyél vele nagyon türelmes. Érezze a gyerek, hogy anyának fontos és nagyon szereti.


Remélem, a kisfiad hamar megszereti a bölcsit, nekem is volt ilyen ismerősöm, hogy a kisfiú az első hetekben nagyon sírt, egy-két hónap múlva meg alig lehetett hazarángatni onnan.

2015. szept. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/67 anonim ***** válasza:
63%
Bár nagyon haragszol a 15-ös válaszolóra, de igaza van. Nem elmebeteg. 1,5 évesen a TE gyereked még sajnos nincs felkészülve az elválásra. Ez van, utálhatsz emiatt bárkit, ettől még a helyzet nem változik. Nagyon rossz helyzet, mert egyértelmű, hogy menned kell dolgozni, én ezt is teljesen megértem, csak tényleg én sem értem milyen megoldást szeretnél itt hallani. Én 2 évesen szoktattam csanába a fiam, ő 2 hét után kezdett el sírdogálni, ez egy hétig tartott és 2 perc alatt meg tudták nyugtatni. Ő érett volt rá, a te kicsid nem az. Ha nem tudsz más megoldást (hiszen nyilván bébiszitterre nincs pénzed egyedülállóként), akkor el kell fogadnod ezt a helyzetet. Majd megszokja, ez van. Nyugodtan elkezdhetsz velem is ordítozni, de én nem akarok rosszat.
2015. szept. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/67 A kérdező kommentje:
ok.tehát akkor most lelki sérült embert fogok nevelni emiatt.mindent értek.de van 1 kérdésem:hogy lehet az,hogy az europai unió nyugati országaiban és Angliában max 1 év de van ahol még kevesebb a gyes és minden anya kénytelen visszamenni dolgozni.Akkor nyugaton mindenki lelki sérült?Nyilván ott is vannak gyerekek mint az enyém akik még nem érettek az elválásra mert ilyen mindenhol van.Fejtsétek ezt ki nekem.
2015. szept. 3. 12:31
 24/67 anonim ***** válasza:
28%

Ha mindentől lelki sérült lenne a gyerek, akkor kihalt volna az emberiség már. Nyilván vannak súlyos traumák amikre ez igaz, de ez a szitu távol áll azoktól.


Nem tudom, honnan jön ez a pszichológiai gyerekkultusz, de egy totális marhaság.


Ezt a pszichiáterek találták ki, mert így lehet sokáig terápiára járatni a beteget, ha a múltban sikerül valamire ráfogni, hogy na ez az OK akkor beszéljünk róla. Érdekes módon még senki sem gyógyult meg attól, hogy megtudta, azért szorong 2015-ben, mert a bölcsiben ott felejtették...sőt, nem hogy nem gyógyulnak, hanem egyre több a depressziós ember.

2015. szept. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/67 anonim ***** válasza:
64%
Gazdasági okokból mennek vissza dolgozni, nem azért, mert a gyereknek jó. Az állam nem fizeti az otthonlétet, és nem érdeli őket a gyerekek egészséges lelki fejlődése.
2015. szept. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 anonim ***** válasza:
90%
23-as vagyok. Én nem mondtam, hogy lelki sérült lesz, valószínűleg nem lesz az. Én azt mondtam, hogy MOST nem érett rá és MOST rossz neki. Kicsi még, túl fog ő ezen jutni, de abból amit írtál, nem hiszem, hogy vitatnod kellene, hogy ez a gyerek nem készült fel az elválásra. A gyerekek mások, nyugaton és itt is vannak nehezen illetve könnyen elszakadó gyerekek. Hidd el, van amelyik ott is bömböl hetekig. De most neked ettől jobb? Én tényleg azt nem értem, hogy milyen választ vársz, mert aki le meri írni, hogy a gyereked sajnos kicsi még a bölcsihez, (ráadásul hozzátéve, hogy azt is tudjuk és megértjük, hogy nincs más lehetőséged), annak nekiesel. Nem mi tehetünk a helyzetedről.
2015. szept. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 A kérdező kommentje:
de most feltettem egy kérdést:nyugaton pl.Angliában 9 hónap a gyes az én fiam 1,5 éves és azt mondjátok nagyon kicsi akkor mit mondanátok egy 9 hósra?És ott ez a törvény....erre miért nem irtok valamit?Azok akik azt irják lelki sérült lesz a gyerekem.
2015. szept. 3. 12:40
 28/67 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Elhiszem hogy megerősítésre vársz hogy jó amit csinálsz, és a védőnő hülye, de ez nem változtat a tényen, hogy a gyereked nem érett a bölcsire. Nem mondom hogy lelki sérült gyereket nevelsz belőle, de hogy jót nem tesz ha erőlteted az biztos. Ennek ellenére ha nincs más lehetőséged, akkor úgysem tudsz mást tenni. Jelzem külföldön, ahol 3-6 hónaposan bölcsibe megy a gyerek, meg babysitter-re van bízva, teljesen más a szülő-gyerek kapcsolat mint nálunk. Sokkal kevésbé kötődnek. És ott sem viszi mindenki bölcsibe, mert a bölcsi elviszi az egyik fizetést. Sokan inkább otthon maradnak a gyerekkel, és 1 fizetésből élnek, vagy otthon végezhető munkát vállalnak.

2015. szept. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 A kérdező kommentje:
27-es .nyilván rossz neki ha sir de ez nyugaton miért nem érdekli a szülőket?Vagy ott miért nem ül otthon mindenki 3 éves korig?
2015. szept. 3. 12:42
 30/67 anonim ***** válasza:
87%
Egyébként rettentő arrogáns vagy.
2015. szept. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!