Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Orvosi rendelőben rohangáló,...

Orvosi rendelőben rohangáló, csapkodó, fetrengő gyerek. Ti mit tettetek volna?

Figyelt kérdés

Nem tudom,hogy találkoztatok már ilyennel,de nemrég az orvosi rendelőben egy gyerek ordított,őrjöngött,fetrengett és az anyja nem szólt semmit rá.Megértem ha játszik egy gyerek,de ezt már soknak tartom,Ti találkoztatok már ilyennel?

Külső szemlélőként mit lehet tenni? Az anyja nem foglalkozott vele...



2016. nov. 10. 19:06
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 anonim ***** válasza:
13%

Az a "baj", hogy igazából sok mindent tenni nem tudtok. Szólhattok nekem, én meg majd eldöntöm, hogy mit csinálok. Szólhattok a gyerekemnek, és majd eldöntöm, hogy mit mondok nektek.

Ezen kívül elviselhetitek (senki nem kérte, hogy élvezzétek, ha valami felidegesít az egy teljesen normális érzés!), vagy el is mehettek, ahogy korábban írtam.

Ha én nem szólok más gyerekére (senkié sem tökéletes), akkor idegenek, akik akár tovább is sétálhatnak mellettünk,ne akarják már a világot megváltani. A kérdés is abszurd. Ugyan mit tehetnél? Kész vicc!

2016. nov. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/70 anonim ***** válasza:
95%

Volt egy eset. Szinten orvosnal. A kislany unatkozott az elejen aztan üvöltözött, hisztizett.

Lattam az anyjan hogy nem tud vele mit csinalni. Szoltam a kislanynak kedvesen, es beszelgetni kezdtem vele. Aztan megnezte mi minden van a taskamban. Megszagolta a parfümöm. Rég láttam akkora hálát emberi arcon mit ami az èdesanyja arcán. Persze a tied mas szitu volt, mert nem foglalkozott vele az anja. De valami ilyesmit tennék. Amugy nehez a gyerekekkel. Az enyemmel sokat foglalkozom. Megis a multkor varnunk kellett a bankban. Olyan hisztit kicsapott, rugdosott es kiabalt amit elotte utana sosem. Valami kihozta belole. Nagyon merges lettem, mikor beultunk az autoba, magatol mondta hogy baba buta...


Bocs hogy elkanyarodtam a tematol, de gondoltam leirom.

Szoval en kedvesen kozelitenek ehez. Ez az ami szulokent nekem ia jol esik.

2016. nov. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/70 anonim ***** válasza:
8%
Pszichomamik, gratulálok! Osztjátok az észt,hogyan kell lefoglalni a hyereket, de azzal sem vagytok tisztában, hogy a gyereket a tettével nem lehet azonosítani. Azt mondja szegény gyerek hogy baba buta? Azt szoktátok neki mondani,hogy buta? Mert nyilván ezt hallja ha mondja. Azt mondhatod hogy butaságot csináltál, de nem te vagy a buta. Ez gyönyörű volt. Szegény picike. Ha hiszed, ha nem ezzel már az önbecsülését most elkezdted rombolni. Szomorú, de már most ezt mondja magára magától.
2016. nov. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/70 anonim ***** válasza:
93%

Nem kedves valaszolo. Meg nem tud ugy beszelni mint mi. Szoktuk mondani, hogy csunyan viselkedett. A buta szot a Pepa malacbol szedi. Mint azt is mondja az apjanak hogy apa Zizi... pedig ezt sem mondtuk neki soha. Szoval visszaterve a fogalmazasra. A kicsik igy beszelnek :baba eszik. ( jelenti: baba ehes. Baba penci. Jelenti almos. Baba pápá: jelenti Baba megy. Baba blőő: baba faradt. Baba buta jelenti baba nem viselkedett okosan. Baba vigyázz pedig azt jelenti hogy tudja hogy rosszat fog csinalni. Pl felmaszik a szekre) Amugy pont ez a baj, hogy miert gondolod hogy semmiert nem szabad megszidni a gyereket? Igen is az ilyen viselkedesrol el kell mondani hogy nem volt szep. Szerintem a csunya viselkedesre fel kell hivnod a figyelmet, hogy ne tegye, mert buta SÁĢ! De gondolom nincs gyereked.

Azota sem hisztizett ugy mint ott akkor! Ha te olyan okos vagy... megis mit kellett volna tennem? Megdicserni?

2016. nov. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/70 anonim ***** válasza:
4%

Három négy év alattim van, kicsi fogalmam azért van a dolgokról :)

Akkor a te gyereked a nagyon ügyes főnévből melléknevet képez. Nekem egy kicsit nem áll össze az sem,hogy ennyire pici egy hallott szót, amit negatív értelemben használnak (pl mesében) de nem rá, egy szintén negatív helyzetbe magára vonatkoztatja, de mindegy!


Azt mondtad hogy magától belátta, mivel magától kezdte el mondani. Aztán meg azt mondtad, hogy azóta sem csinálja, meg nem árt leszidni. Magyarul láttad rajta, hogy bánja (tudta hogy rosszat csinált, te mondtad), de azért még leszidtad (ezt is te mondtad!). Biztosan ez is léleképítő volt.

Voltam hasonló helyzetben ( csak nem hiszti volt a téma, és a lányom magára nem mondott semmi negatívat), de belátta. Nem tudtam volna akkor még le is szidni. Örültem, hogy megértette hogy nem volt jó amit csinált. Nem az a célom, hogy butának érezze magát, hanem hogy tegyen külömbséget jó és rossz között. A tiéd is már megtette.

2016. nov. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/70 anonim ***** válasza:
94%

Na, most oszinte leszek tenyleg. Meg akkor szidtam le mikor a bakban voltunk. Hogy nem szabad igy viselkedni. ez csunya dolog volt. Szo szerint ezt mondtam. aztan kijottunk. Beraktam az autoba es nem szoltam semmot. O abbahagyta a hisztit es azt mondta baba buta. Mondom en is meglepodtem rajta. Amugy volt egy masik eset. Azt most kezdte el. ( remelem nem gond ha mar igy osszejottunk tanacsot kerek)

Azt mondja mosatnaban rengeteg mindenre hogy baba fél. Mikor mondom neki hogy nem kell felni nem bánt, akkor azt mondja. De bánt. Baba fèl. Szoval ez igy leirva tok gáz mert sosem bantottuk.Meg csak nem is fenyegettuk vele vagy ilyesmi. A bánt szot gondolom tőlem vette. Mikor azt mondtam nem bánt. Szoval erdekesek ezek a picik.

De van mikor a meleg tejre is azt mondja. " Félek meleg" vagy a radiátorra... tenyleg erdekesek. Mint gondolkodasra, mind önkifejezesre.

2016. nov. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/70 anonim válasza:
15%

Vannak speciális masszázsok, amivel gyereket el lehet lazítani is abba lehet hagyatni vele az ilyen hiszti rohamokat.

Esetleg szülőnek lehet ajánlani pszihológust, aki tud segíteni a gyereken.

2016. nov. 11. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/70 anonim ***** válasza:
91%
19-esnek van igaza:ég és föld a különbség egy jól nevelt gyerek hisztije meg egy földhözverős-vergődős között.Az én gyerekeim is hisztiztek néha nyilvános helyen de sosem üvöltöttek vagy verték magukat a földhöz. Az hogy az anyuka meg nem reagal semmit hab a tortán.
2016. nov. 11. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/70 anonim ***** válasza:
98%

23-asnak:szóval ha a gyereknek azt mondjuk hogy buta azzal összetörjük a lelkivilágat.

Akkor gondolom te mindent ráhagysz és sosem szólsz rá semmiért.Aztán majd csodálkozol ha pár év múlva lesz egy (három)öntörvényű, kezelhetetlen gyereked aki esetleg a saját anyjára sem hallgat.

A kulcsszó a nevelésben is az egyensúlyon van. Úgy ahogy a szülő,a gyerek sem engedhet meg magának mindent.És ez fordítva is igaz.

2016. nov. 11. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/70 anonim ***** válasza:
15%
19 és 28-asnak: Három gyerekem van, gondolom, nagyjából egyformán nevelem őket. A hisztijük így néz ki: a legnagyobb elvonul egy sarokba, leguggol és sír, a legkisebb páros lábbal toporzékol, és hajtja a magáét, a középső földre veti magát, üvölt, rúg, harap. Szerintem ez alkat kérdése, nem nevelésé. A hiszti az hiszti, gyerekfüggő, melyiknél hogy jön ki.
2016. nov. 11. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!