Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha óvodába nem mehet a gyerek,...

Ha óvodába nem mehet a gyerek, mert beteg, a tömött játszótérre miért mehet?

Figyelt kérdés
Mondjuk nem lázas beteg, csak pl köhög, taknyos, esetleg tegnap még lázas volt. Doki még napokig nem engedi oviba. De a szülő a tömött játszótérre kiviszi. Ez így oké?
2023. jún. 20. 08:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
73%
Nem oké. De hát nem lehet mit tenni, mindenki úgy hülye, ahogy tud.
2023. jún. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy amúgy ez nálunk rendszeresen megtörténik... Amíg a fiam oviban van délelőtt, a kistesóval szoktunk menni játszótérre. Rendszeresen van ott a fiamnak 1-2 ovis társa, akik betegek és azért nem oviban vannak, hanem a játszótéren :(
2023. jún. 20. 08:44
 3/73 babyboom567 ***** válasza:
52%
De ennyi erővel, akkor busszal/villamossal sem vihetik dokihoz,boltba sem mehet vele az anyuka,amíg "csak" lábadozik addig meg kell állni az életnek? vagy hogy gondolod?Ezzel a hozzáállással egész családok lennének bezárva a lakásukba hónapokig,mert valaki mindig beteg.
2023. jún. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/73 anonim ***** válasza:
58%

Alap esetben utolsó valóban az a normális h beteg gyerekkel boltba se mész be.

Sajnálom hogy ez neked újdonság!

Az hogy orvoshoz viszed, elkerülhetetlen. De az hogy boltba mész vele vagy játszóra ilyenkor, elkerülhető.

2023. jún. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 babyboom567 ***** válasza:
47%
Tehát akinek beteg a gyereke, az haljon éhen?Jó hozzáállás
2023. jún. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 anonim ***** válasza:
69%
Én is kiviszem és az összes többi szülő is nálunk. Nyilván nem a lázas beteg gyereket. Hanem azt aki még nem mehet oviba, mert néha elköhhenti magát. Viszont mivel jól van, otthon nem tudod lefoglalni. Játszótéren szabad levegőn van, nem lehet olyan könnyen betegséget elkapni. Lányom 4 évig nem járt oviba, csak jatszóra, ez idő alatt egyszer lett beteg. Az oviban kéthetente elkap valamit.
2023. jún. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 anonim ***** válasza:
41%
5#-ös én azt gondolom,hogy ha végszükség eset van és muszáj vagy betegen bevinni hazafele az orvostól a boltból pl.,az tök oké. De azért ne hasonlítsd már a játszótérhez. :D Az nem kötelező,szerintem mindenki kibírja,ha picit most otthon kell lekötni a gyereket. Ha valaki a kórházban hetekig a beteg gyerekét letudja foglalni azon a pici területen,akkor itt is ki lehet 2-3 napot bírni. A lányommal újabban járunk játszótérre az utóbbi hetekben és én is belefutottam full beteg gyerekbe,aki jött oda a lányunkhoz és közbe éppen taknya nyála egybe volt,úgy köhögött mint a fene. Most nem azért,de ezt miért kell? Persze,hogy elkaphatsz bármikor bármit,ez evidens,de miért kell még pluszba rátenni ezekre amúgy? Mi sem mentünk annak idején gyerekként betegen sehova.
2023. jún. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/73 anonim ***** válasza:
54%
Én kiviszem, már akkor fertőz mikor tünetmentes, utólag már mikor köhög tökmindegy.
2023. jún. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/73 anonim ***** válasza:
64%
Én is kiviszem ha nem lázas. Nagy a mozgásigénye, es ott a szabad levegőn jóval kevésbé is fertőz. Arrol nem is beszélve hogy a friss levegőn, főleg most nyáron gyorsabban is gyógyul
2023. jún. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 anonim ***** válasza:
36%

Annak a gyereknek van apja aki boltba tud menni, van házhozszállítás, illetve van szomszéd aki hoz ezt azt, vagy vigyáz addig a gyerekre még elszaladok boltba

Nem kell minden nap boltba menni!

De taknyos, köhögő gyereket nem viszek be.


Az jó hogy a te gyereked nem kapott el semmit a játszón. Az enyém meg igen.

Mocskosul önzőnek tartom hogy tojtok arra h egy tipegő/totyogó korút is direktben tesztek ki ennek, csak mert lusták vagytok 1 xaros hétig a gyerekezeket otthon szórakoztatni/lefoglalni

2023. jún. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!