Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha óvodába nem mehet a gyerek,...

Ha óvodába nem mehet a gyerek, mert beteg, a tömött játszótérre miért mehet?

Figyelt kérdés
Mondjuk nem lázas beteg, csak pl köhög, taknyos, esetleg tegnap még lázas volt. Doki még napokig nem engedi oviba. De a szülő a tömött játszótérre kiviszi. Ez így oké?
2023. jún. 20. 08:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/73 anonim ***** válasza:
100%
39# De olvasd már el a kérdést. :D Komolyan hihetetlen,hogy itt ennyire nem megy a szövegértés. Tegnap még lázas volt gyerekről van szó! Nem arról,hogy maradványtünetek vannak,hanem még éppen most zajlik le a betegség. Te magad is írtad,hogy ha lázas voltál de jobban lettél,másnap még otthon voltál és harmadnap mehettél. Ellentmondásokba ütközöl. Én is 30+ vagyok,még is lázzal otthon maradtunk gyerekként,pedig akkor még covid hírből se volt.
2023. jún. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/73 anonim ***** válasza:
71%
40#-es. Tehát az burokban neveli és szarabb anya,aki nem viszi lázasan,aktív fulladással,köhögéssel a gyereket a játszótérre? Arany középút nincs? Ha már csak maradványtünetek vannak,viszem,de amíg aktívan beteg nem. Nálunk a lányom 39 fokos lázzal is vigyorog,tehát akkor vihetem mindenhova nyugodtan,mert végül is tök jó a kedve,nem beteg ő. Én annak idején bárányhimlővel is viháncoltam,meg rohantam volna a barátnőmhöz játszani. Ez pont nem paraanyu téma,hanem egy normális ésszel bíró felnőtté. Az a paraanyu aki tényleg egy orrfolyással sem viszi sehova sem hetekig,de én itt olyat nem olvastam. Picit képzelődtök. :D
2023. jún. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/73 anonim ***** válasza:
84%

Igen 😂 Gondolom egy 3-6 hós várólistás mr/ct vizsgálatot lemondanál!


Az szomorú. Mert minket 32 éves vagyok. 1 hétnél előbb nem engedett a doki ovib/ suliba.

Sőt mivel virágzott az antibiotikum korszak így minden xarra azt írt fel. Az amég el nem fogyott lehetett otthon maradni.


És itt ismetlem nem arról van szó amit te írsz. Az h a szüleidnek dolgozni kellett menni és 3nap után vittek már az intézménybe 1 dolog.

A kényszer nagy úr!

De nem a játszóra vittek le, csak hogy ne kelljen veled foglalkozni a "kell a levegő" címszóval takarózva.

2023. jún. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/73 anonim ***** válasza:
57%

41: "köhög, taknyos, esetleg tegnap még lázas volt."


ESETLEG. Szó sincs nagyon beteg gyerekről, btw. Egyébként egy csomó olyan betegség van, ami egy-két nap láz, és utána mintha elfújták volna. Lányom a covidot másfél nap lázzal letudta, utána másnap már bontotta le a házat. (Nem, nem vittem játszótérre, de ha nagy játszóteresek lennénk, akkor harmadnap már leviszem.)

2023. jún. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/73 anonim ***** válasza:
74%
Tekintve, hogy Mo.-n a bölcsik és az ovik már egy köhintésnél küldik haza a gyereket és addig nem is mehet újra, amíg nem makkegészséges, nem nagyon van választása annak, akinek nincs kertje. A friss levegő jót tesz az immunrendszernek. Ha a gyerek betegállományban van otthon, akkor a kevésbé frekventált idősávokban tudnak menni a játszóra (nyilván, ha elég jól van hozzá). Ha láztalan, aktív és jókedvű, én tuti viszem. (Külföldön élünk, hálistennek itt csak igazi betegség esetén kell otthon tartani a gyereket.)
2023. jún. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/73 anonim ***** válasza:
12%

Nem kell belekötni abba, ha valaki a játszótérre hordja levegőzni és regenerálódni a (félig) beteg gyereket!


Több nemzetközi tanulmány is született, mi szerint a világ játszótereit mind úgy építették, hogy figyelembe vették az adott település klimatizációs viszonyait, vízvonalait, a tengerszint feletti magasságát, ebből kifolyólag az oxigén koncentrációját is!

Több nemzetközi kutató már szakmai ajánlást is nyújtott be, hogy a gyerekorvosok a terápia részeként kötelező jelleggel írják elő a játszótéri tartózkodást is, mert bizonyítást nyert, hogy a beteg, vagy gyógyuló félben lévő gyerekek sokkal progresszívebben gyógyulnak a játszóterek vonzáskörzetében, ha egészséges gyerekek is vannak szép számmal, az már csak hab a tortán!


Tehát nem elítélni kellene azokat az anyukákat, akik játszótérre viszik a beteg vagy épp csak köhigélő gyereket, hanem elismerni és gratulálni ahhoz, hogy ennyire naprakészek a friss nemzetközi ajánlásokkal kapcsolatban!

2023. jún. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/73 anonim ***** válasza:
100%

46, ez nagyon erőltetett lett sajnos.


#45

2023. jún. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/73 anonim ***** válasza:
30%
44# Csomó olyan betegség van,ami 1-2 napos láz után indul be igazán,de ez már mellékes ebből a szempontból. Mindenki csinálja úgy,ahogy neki a megfelelőbb. Ha te aktív covidosan is levitted volna a gyereked egy akár beteg gyerek mellé,aki azelőtt kapta meg a dialízis kezelését és akinek az anyja azért meri levinni,mert bízik abba,hogy a másik szülőnek is van esze és nem hurcolja le úgy a gyerekét,akkor felelőtlennek tartalak.
2023. jún. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/73 anonim ***** válasza:
73%
"39# De olvasd már el a kérdést. :D Komolyan hihetetlen,hogy itt ennyire nem megy a szövegértés. Tegnap még lázas volt gyerekről van szó! " - én, mint idegen gyerek anyukája mégis honnan tudjam, hogy az éppen köhögő-taknyoló gyerek a játszótéren tegnap lázas volt-e vagy sem? Feltételezni lehet akármit, de sose tudhatjuk. A kérdező is csak feltételezi ("lehet" szócska). Én abból indulok ki, hogy a saját gyerekének senki sem akar rosszat, így felméri, hogy milyen állapotban van mielőtt elviszi a lakásból.
2023. jún. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/73 anonim ***** válasza:
49# Ez igaz,ebben bízok én is. Ezzel egyetértek. 48# voltam
2023. jún. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!