Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha óvodába nem mehet a gyerek,...

Ha óvodába nem mehet a gyerek, mert beteg, a tömött játszótérre miért mehet?

Figyelt kérdés
Mondjuk nem lázas beteg, csak pl köhög, taknyos, esetleg tegnap még lázas volt. Doki még napokig nem engedi oviba. De a szülő a tömött játszótérre kiviszi. Ez így oké?
2023. jún. 20. 08:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/73 anonim ***** válasza:
75%
A betegség végén, amikor már nem lázas, jó a közérzete és 4-5 nap bezártság után vágyik kimenni (meg én is), termesztes hogy kimegyünk. De nem délután, amikor szinte tele van a játszótér, hanem délelőtt, amikor nincs senki. Amúgy ahhoz, hogy vki elkapjon betegséget, nem kell hogy érinkezzen beteg egyénnek. Bárhol, bármikor elkaphatja.
2023. jún. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/73 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk nem csak 2-3 napot kellene kibírni, egy köhögős-taknyolós kórságban 2 hétig is simán eltart a maradék köhögés, taknyolás, amivel még nem engedik vissza az oviba (az orvos nem szól bele, ő üres igazolást ad a betegség kezdetén, hogy írjam rá én a végdátumot, amikor jónak látom... Hát köszi), de ha azon kívül semmi baja, én viszem játszótérre. Másfél szobás lakásban lakunk, terasz nincs, kert nincs, apuka távmunkában otthonról dolgozik, nem lehet másképp. Mindenki megbuggyan, ha nem megyünk le vele legalább napi egyszer játszótérre olyankor. Igyekszem olyan időpontokban vinni, amikor tudom, hogy nincs tele a játszótér, tehát pl pont nem a munkaidő utáni oviból hazafelé menő gyerekes időben, ennyit megteszek, de azért alapvetően kénytelen vagyok ebben a kérdésben önzőnek lenni. A gyereknek se jó 40 nm-re bezárva lenni hetekig, csak mert kicsit köhécsel és folyik a lötyi az orrából. Szívem szerint amúgy ezekkel a tünetekkel oviba is vinném, csak ugye már az ajtóból visszafordítanának ezzel, de őszintén amíg nem lázas, kedvetlen, kiütéses, hányós-hasmenős, akármi nyavalyáról van szó, addig nem tekintem betegnek a gyereket, szóval nem is kezelem úgy.
2023. jún. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/73 anonim ***** válasza:
66%

Igen. A covid óta teljesen elborult az agya sokaknak, hogy két köhintés miatt már a lakásba zárnák a gyerekeket egy hétre. Nonszensz. Az ovis kor a betegségekről szól, ami később nagyot javul. Egy csomó ovis gyerek október közepétől áprilisig nonstop taknyol, majd a lakásba zárjuk meg nem visszük sehova, mert valaki retteg a betegségektől. Épp elég gond, hogy az ovikból előszeretettel küldik haza a gyerekeket akik óránként egyszer kuckucolnak.


Amikor én voltam gyerek ez nem volt divat és nem haltak tömegével az ovisok meg a nagymamák.

2023. jún. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/73 anonim ***** válasza:
43%
Vidd el sétálni ha mozgás igénye van. Fusson a réten 2 kört. Ne a játszón fogdosson össze mindent a taknyos kezével!
2023. jún. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/73 anonim ***** válasza:
65%
10 Majd ha ovis lesz a totyogo, akkor meglátod, hogy gyakorlatilag egész évben köhögnek és folyamatosan kapnak el egymástól mindenféle betegséget az oviban. Úgyhogy vagy nem dolgozol és ültök otthon, a játszótérre se mentek ki. Vagy elfogadod, hogy az ovis gyerek köhög, a totyogo csak azért nem köhög, mert nem jár közösségbe.
2023. jún. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/73 anonim ***** válasza:
78%
Ja, amúgy bölcsiben szépen elkapnak egymástól mindent, meg az oviban is. Ott sokkal több esély van rá, mint játszótéren. Nem lehet burok alatt nevelni egy gyereket.
2023. jún. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/73 anonim ***** válasza:
45%

10


1 hét???

Gyakorlatilag szeptember óta beteg konstans az ovisom, akkor költözzünk a világ végére?

2023. jún. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/73 babyboom567 ***** válasza:
54%

1.nincs mindenhol házhozszállítás

2.akinek beteg a gyereke,és épp táppénzen van (kevesebb pénzzel, +kiadással a gyógyszerek vitaminok miatt), az nem fog házhoz rendelni semmit dupla pénzért.

3. nincs mindenkinek beszámítható szomszédja(az öreg néninek mi szoktunk vásárolni mikor havonta 2x itthon van,különben a testvérénél él, a másik szomszédunk meg egy alkoholista kukázós,nem köszi inkább éhenhalok)

4.a férjemtől éhenhalhatnánk,ha kérem direkt sem megy boltba,szerinte ha úgyis itthon vagyok ez alap(igen tudom, rosszul mentem férjhez,tudom magamtól is, de nincs hova mennem,már késő bánat,)

5.anyámék másik városban laknak(onnan is kapnám az ívet, hogy még bevásárolni sem tudok,csak itthon meresztem a p..icsámat)

6.A gyerekem SNI, autizmus gyanuval,adhd, beszédfogyatékos,és 1 hónapja inzulinos cukorbeteg és gluténérzékeny is(második vizsgálat folyamatban),szigorú diétás 2-3 óránként vércukormérés(éjjel is),étkezés,inzulin adagolás van.Nyárra az ovi nem vállalta(megértem).Nincs senkim.Soha senkire sem számíthattam az életemben.

Legyél hálás,hogy van akire számíthatsz, és végtelenül fájdalmas,hogy úgy osztják egyesek az észt (önzőznek és lustáznak le), hogy semmit sem látnak a másik életéből.

2023. jún. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/73 anonim ***** válasza:
62%

Én nem tudom ti milyen munkahelyen dolgoztok, de adjátok már meg, hátha engem is felvesznek.


Először azt kaptam, hogy jó, hogy bölcsis lesz, túl lesz a beteges időszakon, oviba majd járhat rendesen. Alig volt bölcsiben a betegségek miatt. Majd oviban még annyit sem volt, mint bölcsiben, de nem csak ő, a 27 fős csoportban olyan 15-20 körüli létszámok voltak mindig. Most suliban 22-ből 15 gyerek az átlagos a lányomnál, most alsós. Felsőtől nem látok rá, de munkahelyen mindenki taknyosan köhögve járt be egész felnőtt életemben, csak végszükségben vettek ki szabit láz esetén, mert mindenhol utálják a helyettesítésesdit. Nem voltak kevesebbet betegek, havi 1 hét becsúszott, de alig vettek ki rá szabit, mert járni kellett.


Nem fog változni, max olyan 30 felé, de én pl már 4 hete köhögök zsinórban minden nélkül, semmi komoly.


Nem ritkul a betegeskedés idővel sokkal, megmarad, csak mindenki csinálja vele a dolgát, mert muszáj. Ez lenne a normális, taknyos-köhögősen járni oviba, suliba is, ahogy dolgozni is járunk így, a legtöbb embert kirúgnák, ha azt mondaná folyik az orrom, náthás vagyok, nem tudok bemenni havi párszor.


Egyébként szerintem tök oké, hogy járnak játszóra, a legtöbb gyerek nem bágyadt és kell nekik a mozgás náthásan is, ahogy minden felnőtt jár dolgozni és mindenhova náthásan is. Lázzal már más, de sok lázas nem bágyadt, az enyém a kertben van lázasan is, ugyanúgy energikus, csak néha bágyadt akkor persze nem viszem ki. Vicces is lenne jobban óvni a szabadlevegős játszót a náthásoktól, mint a bölcsit/ovit/sulit, nem ugyanaz a kategória. A játszó egy "közösségi udvar", akkor vidd ki, ha kivinnéd a kertedbe is, náthásan ez teljesen jó.

2023. jún. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/73 NTBS ***** válasza:
35%
A szülő felelőtlen.
2023. jún. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!