Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha óvodába nem mehet a gyerek,...

Ha óvodába nem mehet a gyerek, mert beteg, a tömött játszótérre miért mehet?

Figyelt kérdés
Mondjuk nem lázas beteg, csak pl köhög, taknyos, esetleg tegnap még lázas volt. Doki még napokig nem engedi oviba. De a szülő a tömött játszótérre kiviszi. Ez így oké?
2023. jún. 20. 08:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/73 anonim ***** válasza:
36%

Igen. Úgy mérik fel ahogy itt az anyuka covidosan is levitte volna, mert az ő gyereke már nem volt xarul 🤦

Max egy 10 hós lélegeztezőre került volna miatta.... De a lényeg hogy az övé csak 2 napig volt lázas

Az eszem megáll

2023. jún. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/73 anonim ***** válasza:
70%

Írta, hogy nem vitte le covidosan. Ti csak a mondat elejét tudjátok elolvasni?.


Eszem megáll. Biztos a dialízises gyereket viszik a játszóra... hány dialízises gyereket láttál a játszón?


Ha meg az én gyerekem lenne súlyos beteg, ahol még a legkisebb érintkezés is halálos lehet másokkal, NEM VISZEM ADDIG játszóra sem! Hiszen mint huszadjára mondom: tünetek megjelenése előtt 2 nappal már fertőz a legtöbb vírus! Van ahol még több. Jó kis kézlábszáj pedig 40 napig fertőz a tünetek elmúlta után.

2023. jún. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/73 anonim ***** válasza:
91%
Lényegében a semmin megy most a vita. Abban szerintem mindenki egyetért hogy lázas gyereket nem viszünk játszótérre, és gyógyult de még köhögő gyerekkel senkinek semmi baja. Persze mindig vannak szélsőséges emberek, de azért a többség ugyanazon az állásponton van.
2023. jún. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/73 anonim ***** válasza:
14%

Nem olvastam a válaszokat.

Az az óriási nagy baj hogy lehet hogy lázas a gyerek, de olyan szintű mozgásigénye van ilyenkor is, hogy otthon meg lehet tőle bolondulni így is. Egész nap megy a rinya, hiszti, szétszedi a lakást, végig meg mégse ülhet a tv előtt.

Ha feküdne az ágyikóban és csendben szenvedne, más a helyzet, de én gyerekként betegen se voltam hajlandó feküdni, csak amikor megfenyegetett az orvos, hogy ha nem fekszem, kórház lesz a vége. (De most esik le, lehet anyukám kérte meg erre :D)

Szóval nem egyszerű egy beteg gyerekkel se otthon lakásban, ha van udvar, az más, akkor nyilván ne vigyék játszóra.

Én is vittem lázasan hétköznap játszóra a fiam, de érdekes mód nem volt rajtunk kívül ott senki, nem tudom ti merre laktok ahol hétköznap tömött a játszó.

2023. jún. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/73 anonim ***** válasza:
27%

Agglomerációban lakunk, ahol délelőtt a még nem bölcsis/ovis gyerekeket játszótereztetjük. Tehát a 8hótól, 2-3 éveseket.

Gratulálok hogy a lázas gyereket viszed mert nem bírsz vele otthon.

Mintaanya vagy 👏

2023. jún. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/73 anonim ***** válasza:
65%
Ha ennyire félted a gyerekedet, maradj vele otthon a 4 fal közt, és ne vidd sehová, nehogy fejlődjön az immunrendszere. De az oviban amúgy nagyobb a fertőzés esélye a tünetmentes, de már fertőző gyerekek között zárt térben, mint a játszótéren az elhúzódó köhögéssel oviba nem vihető gyerekek közt a szabad levegőn.
2023. jún. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/73 anonim ***** válasza:
33%

3gyerekem van. Sulis és ovisok. Pontosan tudom hogy milyen ha közösségbe kerülnek, vannak. Pontosan azért nem mehetnek oviba betegen h ne fertőzzék a többieket le. És még ezt betartva is sokat betegeskednek.

És nem annyira kifizetődő táppénzen maradni vele.

Tehát bocsi ha nem szeretném a fertőző gyereked taknyában végigmászatni a sajátommat hogy megint itthon legyek vele 1 hétig.

Csak mert kiskegyed nem tudja a saját gyerekét lefoglalni otthon, vagy nem tud vele elmenni sétálni, bicajozni, labdázni. Olyan helyre ahol nem fogdos össze mindent, amit utána még több tucat gyerek használ.

Az meg csak parasztság hogy annak szellemében hogy " bezzeg majd az oviban" szimplán szarsz arra hogy kicsiket is megfertőz a gyereked.


Mindezt azért mert alkalmatlan vagy a gyereknevelésre!

2023. jún. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/73 anonim ***** válasza:
41%

Lázasan csak egyszer vittem, mert nagyon jó volt a közérzete. Többi alkalommal csak orrfolyás volt, de mivel kiszúrtak velem, így nem mehetett bölcsibe. És mint mondtam, nem volt ott senki rajtunk kívül.

Az én gyerekem sajnos nem olyan, aki eljátszik a sarokban, neki kell a mozgás, még betegen is. Nemsokára kertesbe költözünk úgyhogy tuti nem fogok találkozni ilyenkor a savanyú arcoddal.

2023. jún. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/73 anonim ***** válasza:
62%

Ahha. Attól még h nem volt ott senki, utána használta más. A baktériumok, kórokozók nem illannak el pár perc alatt.

És miért kell játszótérre menni? A parkban nem tud labdázni? bicajozni? Jahh h ahhoz neked is kell csinálni valamit?!

2023. jún. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/73 anonim ***** válasza:
78%

"Nemsokára kertesbe költözünk úgyhogy tuti nem fogok találkozni ilyenkor a savanyú arcodda"

Ez a hű de nagyon bántót akartam írni, de nem sikerült, mert egy anonim fórumon teljesen értelmetlen a mondat!

2023. jún. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!