Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha óvodába nem mehet a gyerek,...

Ha óvodába nem mehet a gyerek, mert beteg, a tömött játszótérre miért mehet?

Figyelt kérdés
Mondjuk nem lázas beteg, csak pl köhög, taknyos, esetleg tegnap még lázas volt. Doki még napokig nem engedi oviba. De a szülő a tömött játszótérre kiviszi. Ez így oké?
2023. jún. 20. 08:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/73 anonim ***** válasza:
20%
58#-as sajnos valóban alkalmatlan a gyereknevelésre,ennyi azért lejött mindenkinek szerintem. A szomorú,hogy még büszke is erre. Más is örülni fog,ha ilyen emberrel nem találkozik a játszótéren. Ha himlős vagy más fertőző betegsége lenne is vinnéd? Hátha egy kismama elkapja vagy bárki,mert te éppen nem tudod lefoglalni a saját gyereked.. Hogy hol tömött? Megyeszékhely konkrétan mióta bejött a jó idő akármikor megyünk le sorba állás van a hintáknál is,pedig nagy játszótér. Tömve van szó szerint.
2023. jún. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/73 anonim ***** válasza:
100%

Fu, mi is kimegyunk, ha meg picit folyik az orra, kohog, de oviba meg nem viszem, ilyenkor a nagy tarsasagot keruljuk, inkabb setalunk, nyilvan a levego az kell.

Egy beteg gyerek nem is tud ugy jatszani es nem is szivesen maszkal, hiszen csak gyengebb/nem olyan jo a kozerzete.


De... Itt is van olyan akinek tenyleg taknya nyala egyben, ugy kohog h a csuszdan kb. nem tud felmenni… na ettol en is kivagyok.

Ahogy attol is, hogy allok a postan es a gyerek majd’ meg fullad, latszik, hogy total beteg, alig all a laban.

Boltban ugyan ez, aztan a kohogestol behany… de hat ugye anyuka apuka akarki hova tegye, nem ulhetnek bent… vasarolni kell stb.

Nyilvan mindent osszefogdos, lekohog-tusszog… nem szamit, mindenki mas a hulye meg hisztis.


szornyu nemelyik szulo, de nem tudsz vele mit csinalni…

2023. jún. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/73 anonim ***** válasza:
87%

Az nem izgat hogy alkalmatlannak gondoltok, mert egyszer lázasan levittem az üres játszóra télen, amikor amúgy is kesztyű volt rajta, és nem fogdosott össze semmit. Szerintem alkalmas vagyok, mert nem hagytam a lakásban hisztizve szenvedni, hanem levittem a játszótérre ahol jól érezte magát. Olyat viszont soha nem csináltam, hogy láthatóan szarul volt, feküdt az ágyba, és kirángattam játszózni. De az én gyerekem kb egy évben kétszer van olyan rosszul hogy bekuckózik az ágyába betegen.


Persze hogy örülök, hogy nem fogunk összefutni a játszón, mert szerencsére nem nálatok az agglomerációban lakunk, amikor meg ott fogunk lakni, akkor meg az udvarra fogom kivinni "betegen". Mert amikor egyébként betegen vittem azt az egy lázas állapotot leszámítva, akkor szinte semmi baja nem volt, csak egy kis orrfolyás miatt nem engedték bölcsibe. Szerencsére itt nálunk a játszón amúgy nincs tömeg hétköznap, bőven el lehet szeparálódni mindenkitől, nem is megyek oda egyik savanyú képűhöz még normál időkben sem.


Viszont azt nem tudom hova tenni hogy terhesként miért kell félni bármi betegségtől. Amikor terhes voltam a másodikkal, a nagy hazahozott mindenféle betegséget a bölcsiből, kb 3 hetente voltam beteg terhesen. Emiatt nem vettem ki a bölcsiből, amúgy is dolgoztam, nem értem rá azon rettegni, hogy mi van ha elkapom a lepkehimlőt. A kicsi köszöni szépen, egészségesen született, pedig voltam vagy 9x beteg a terhesség alatt, meg amúgy pont császár alatt is meg voltam egy picit fázva.

Azóta se rettegek, ha a nagy beteg, hazahoz a kicsinek valami betegséget, mert eddig egy kis orrfolyáson kívül semmi baja nem volt a kicsinek.


Egyébként meg tudok ijedni én is ha rossz a közérzete a gyereknek, de ilyenkor inkább a megoldást keresem, nem infektológust játszom, és próbálom felderíteni, hogy vajon hol kaphatta el a gyerekem a betegséget, ki tehet erről.

Azt mondom hogy nem állhat meg az élet, ha a gyereknek jó a közérzete, nem himlős, és nem 2 percenként folyik a zöld trutyi az orrából, ilyenkor nyugodtan lehetne élni tovább az életet megszokott kerékvágásban. Iskolából egy kis megfázással már nem is tanácsos hiányozni, mert akkor le fog maradni az anyagban. Kap egy kis nurofent reggel, és mehet is suliba. Nyilván az más, ha rossz a közérzete, lázas, himlős, de sulis korukra olyan már ritkán fordul elő hogy ennyire megbetegedjen egy gyerek.

2023. jún. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/73 anonim ***** válasza:
100%
61# vagyok. Ez így tiszta sor 63#-as.
2023. jún. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/73 anonim ***** válasza:
29%

#63 egy igazi ostoba önző tudatlan ember vagy.

A kesztyűbe ha beletüsdzent/köhög Megtörli vele az orrát ugyan úgy belekeni mindezt a játékokva mint kesztyű nélkül.

Eddig hirdetted h te levitted ám lázasan is. Mikor többen "gratuláltak" hozzá onnantól minden hszben próbálod menteni a helyzetet (csak egyszer, meg üres volt a jatszó, meg télen meg tán szkafanderben is volt...) hagyjuk már!

A suliban pont ugyan ennyire tudnak betegek lenni a gyerekek. Ez nem kor függő!

Kap egy kis nurofent reggel oszt jól van?

Ez szép hozzáálás. Ha nem is beteg, jó a közérzete akkor minek? Ha meg kell a gyógyszer evidens h nem viszem mert rosszul van.

Senki nem írta h terhesen retteget a betegségektől. De hogy te ennyire önző módon állsz ahhoz hogy mást megfertőz a gyereked gusztustalan!


Mekkora hős vagy hogy terhesen is voltál beteg! Aztaaaaa!

És. Akkor direktben rá kell a többiekre is ragasztani a betegséget? Mert hát a heroes is túlélte?!

Mocskosul elvagy szállva magadtól!


Az lenne a legjobb ha te mindenkitől elszeparálnád magad!

2023. jún. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/73 anonim ***** válasza:
72%

Igen, tényleg csak egyszer volt lent játszón amikor lázas volt, nem hordtam rendszeresen lázasan.


Nem vagyok elszállva magamtól, csak nem értem egy orrfolyasos megfázástól miért kell akkora ügyet csinálni mintha minimumum ebolás lenne a gyerek. A fsz kivan attól hogy álljon meg az élet a megfázástól, van aki nem tud mindenféle mondvacsinalt betegség miatt otthon üdülni.


Igen, sulisként ha folyik az orra, de nincs láz, rossz közérzet, akkor reggel este be kell venni a jól bevált gyógyszert (nurofen, aspirin, neo citran, ahány ház annyi szokás), és menni kell suliba. Ha otthon fekteted orrfolyással, amikor amúgy semmi baja nincs, az nem ideális a tananyag szempontjából. Írtam h más ha bárányhimlős, lázas, megy a hasa, hány, stb.


Igen, bizony, nem kell félni terhesen se a betegségektől. Csak azért írtam h ilyen sokszor voltam megfázva terhesen, h lásd, senkinek semmi baja nem lesz ilyenkor. 10 éve lázas se voltam.

Amúgy nem mentem ki ilyenkor téged megfertőzni, mert eleve otthonról dolgoztam.


Ősztől tavaszig minden gyerek taknyol, a nagyon durva szintet leszámítva, amikor már nagyon taknyol és láthatóan rosszul van, szerintem engedni kéne őket közösségbe is, mert minden anyuka arról panaszkodik nálunk, hogy egy kis orrfolyás miatt már küldik haza a gyerekeket.


Amúgy ne aggódj, tőled még szkafanderben is elszigetelném magam.

2023. jún. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/73 anonim ***** válasza:
86%
65ös kapj be egy Xanaxot nagyon gáz vagy..
2023. jún. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/73 anonim ***** válasza:
0%
Te is bekaphattad volna inkább akkor nem lenne gyereked és nem itt tobzódnál 😉
2023. jún. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/73 anonim ***** válasza:
100%
Azta 64es, Te olyan típus vagy aki még az autóban is maszkban és gumikesztyüben van? 🙃
2023. jún. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/73 anonim ***** válasza:
53%

😂 Nem. Gondolom nekem szántad volna csak elírtad a számot.

Nem azt írtam h maradvány tünetesen ne menjen sehova. De az h lázas betegen leviszi valaki játszóra a gyerekét (lehet az övé jól van ilyenkor, a másiké meg mocskosul s.arul lesz a tőle kapott vírustól) tudva azt hogy fertőző (mert igen mindanyian tudjuk h előtte is fertőz, de nyilván még nincs tünet addig nem is felelősségem otthon tartani)


Szimplán azért mert ő nem tudja otthon lefoglalni, vagy egy olyan helyen ahol nem fogdos össze magát ndent, nem köhög tüsszent azokra a tárgyakra amit utána használnak.

2023. jún. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!