Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha óvodába nem mehet a gyerek,...

Ha óvodába nem mehet a gyerek, mert beteg, a tömött játszótérre miért mehet?

Figyelt kérdés
Mondjuk nem lázas beteg, csak pl köhög, taknyos, esetleg tegnap még lázas volt. Doki még napokig nem engedi oviba. De a szülő a tömött játszótérre kiviszi. Ez így oké?
2023. jún. 20. 08:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/73 anonim ***** válasza:
58%
Nálunk pl 3-5 nap alatt meggyógyul de meg 2 hétig köhög már a doki is egeszsegesnek nyilvanitja persze hogy kiviszem a jatszótérre,egy igazán beteg gyerek nem is akarna játszótérre menni, ha meg csak az orra folyik meg néha köhhint az nem beteg.
2023. jún. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/73 anonim ***** válasza:
65%

#5

Esetleg apuka is bevásárolhat. Nekem sosem kell még egészséges gyerekkel sem cipekednem, a férjem elintézi. De gondolom erre az lesz az ellenérv, hogy nem mindenhol van apuka.

2023. jún. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/73 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az arany középút a lényeg. Nem lehet bezárkózni egy kis köhögés miatt, de azért a körülöttünk élőkre is oda kéne figyelni amennyire lehetőségünk van rá (akinek nincs segítség, el kell mennie boltba, ügyet intézni az más, mint aki csakazértis elviszi a beteg gyereket a játszóra hiába folyik taknya nyála.)

Fél éve a fiam reggelre betaknyosodott és enyhe hőemelkedése lett. Lemondtam az aznapi ringatót, ne fertőzzük össze a többi babát. Egyik rokonomtól megkaptam hogy milyen túlféltő anyuka vagyok, az ő idejében ez nem volt divat. Pár napon belül kiütéses lett a gyerek, kiderült hogy skarlát, ami ugye baromi fertőző. Örülök hogy itthon maradtunk, és szerintem a többi anyukának is jobb így 😅 de nemrég egy hányós-hasmenős vírust kaptunk el olyan miatt aki képtelen volt kibírni pár napot otthon, én 27 hetes terhesen majdnem kórházba kerültem kiszáradás miatt...

2023. jún. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/73 anonim ***** válasza:
81%

Eleve vinni kellene oviba őket. Ezeken a nyavalyákon át kell esni, bölcsiben és oviban, hogy mire iskolások lesznek ne döntse le őket minden vacok. Pláne hogy napokkal bármi tünet előtt már fertőznek, teljesen felesleges a taknyos gyereket otthon tartani. A köhögés pedig hetekig is elhúzódhat.


Kérdezzétek mát meg a szüleiteket, hogy titeket otthon tartottak taknyosan?


Mielőtt megköveznétek hogy a kis Juliskátok miattunk beteg mindig, én nem Magyarországon lakok, és az ovi direkt kiemelte hogy vigyük a gyerekeket betegen is, ha lázas és bágyadt akkor kell otthon maradni. Ígyis úgyis elkapják, ezeket nem lehet kikerülni. Ha meg burokban nevelitek, nem lesz edzett immunrendszere, és felnőttként folyamatosan beteg lesz.

2023. jún. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/73 anonim ***** válasza:
65%

Persze,de a kérdésbe szerepelt,hogy esetleg tegnap még LÁZAS is volt. Tehát ha tegnap még lázas volt,köhög,folyik az orra ezerrel,akkor kivinnétek. :D Csak gratulálni tudok. Na,így ment el az ismerősöm kisfia,"ja nem azért köhög,picit náthás a gyerekem,semmi extra már,már nem fertőz",mondta nekik akikkel találkoztak nyugtatásképp. Csak éppen RSV-s volt,amit elkapott a másik és sajnos el is vitte elég rövid idő alatt,nyilván volt egy alapbetegsége is,de olyan,amivel simán élhetett volna élete végéig. Direktbe betegek közelébe nem vitte,ez a kedves ismerőse gondolta,hogy jaj hát nincs abból semmi.

Igen,a friss levegő jó,én is elmegyek betegen vele,de(!)könyörgöm nem a zsúfolt játszótérre be a közepébe... teszünk egy kört,vagy bemegyünk olyan időpontba,amikor vagy nincsenek vagy csak távolabb,hogy igen ő is mozoghasson,frissüljön fel,stb. Ez egyébként nem a covid óta van,nem vagyok már mai,de az én gyerekkoromban se mentünk lázasan full köhögve bandázni. És akkor még az van lepontozva,aki nem vinné,elég furcsán vagytok bekötve azért. Nem értitek,hogy lehet a tiétek csak orrfolyós,letörli a váladékot majd szétkeni,amit a másik megfog és éppen kórházba kerül vele. Bárhol bármit elkaphat,de hogy még rá is teszünk,az kicsit vicces. :D Ja igen az óvodába is összeszedhet bármit és össze is fog,csak éppen a játszótéren nem csak óvodáskorú gyerekkel mennek ki a szülők,hanem jóval kisebbel is,nem tudom feltűnt-e...akinek esetleg egy még kisebb,akár újszülött pici is van otthon. Ja,ők ne menjenek. :D Csak azok,akik betegen se bírják ki. És még egyszer írom,nem arról beszélek,amikor 2 hete köhög már,de nincs gond,hanem amiről a kérdés is szólt,ha elolvastátok volna.

2023. jún. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/73 anonim ***** válasza:
37%
24#-es a kérdésben LÁZ IS VOL! Téged lázzal vittek annak idején óvodába? Elég szomorú akkor... inkább szomorú lennék,ha a szüleim így vittek volna,nem pedig büszke. 23#-as látod,a zsúfolt ringatóra azt kellett volna,hogy bevidd a gyereked. :D
2023. jún. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/73 anonim ***** válasza:
61%

Tegnap még lázas volt, nem pedig lázzal vitték bárhova.

És igen a taknyos gyereket igy ugyanúgy otthon tartjátok, kis garatfali csorgás okozta köhögés miatt képesek vagytok 2 hetet lógni. Gratulálok hogy asszisztáltok ehhez az egészhez.

2023. jún. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/73 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk otthon van kisebb gyerek, minthogy a nagy oviból minden vackot hazahordott, élete első 4 hónapjában konstans náthás volt a pici. Szerintem viszonylag ritka, hogy elszeparálják a nagytesót a kicsitől egy háztartásban, de ezt még mindig könnyebb megtenni egy játszótéren.
2023. jún. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/73 anonim ***** válasza:
27%

Itt mindenki panelban lakik, hogy csak és kizárólag játszótérre tudja "kivinni" a gyereket betegen?

Udvar nincs?

2023. jún. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/73 anonim ***** válasza:
70%
Jujj most kezdődik a másik cikizése hogy nem családi házba mert gyereket vállalni?
2023. jún. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!