Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha óvodába nem mehet a gyerek,...

Ha óvodába nem mehet a gyerek, mert beteg, a tömött játszótérre miért mehet?

Figyelt kérdés
Mondjuk nem lázas beteg, csak pl köhög, taknyos, esetleg tegnap még lázas volt. Doki még napokig nem engedi oviba. De a szülő a tömött játszótérre kiviszi. Ez így oké?
2023. jún. 20. 08:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/73 anonim ***** válasza:
57%

Ki cikiz?

Állj már le.

De már nagyon unalmas, hogy csak és kizárólag a játszótér létezik mindenkinek, más semmi nincs a világon, mint levegőzési lehetőség, csak és kizárólag a játszótér, mint valami szentély.

2023. jún. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/73 anonim ***** válasza:
81%
31# Azért,mert akinek otthon udvara van,az is inkább a játszótérre viszi a skarlátos,esetleg 39 fokos gyereket. :D Nálunk a baráti körbe tök szép játszótereket építettek az udvarba,ha betegek simán kimennek oda. Nekem az nagyon szimpatikus,gyerekként nekünk is volt otthon,imádtuk a barátainkkal. De ez egyértelmű,hogy nem mindenki lakik családi házba. Mi is panelbe lakunk még pár hónapig,bár van egy udvarrészünk,de ott meg nem szeretném zavarni a többi ember nyugalmát. Annyi a szerencsénk,hogy rengeteg játszótér van itt a közelben karnyújtásnyira, így ha beteg is keresünk egy nyugisabb helyet.
2023. jún. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/73 anonim ***** válasza:
20%

Te kérdezted hogy itt mindenki panelban lakik? Udvar nincs?


Nincs!

2023. jún. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/73 anonim ***** válasza:
89%

Mi pl tényleg lakásban lakunk, most fogunk csak költözni kertesbe. Eddig nem volt lehetőség játszótéren kívül máshová vinni, a belváros közepén ugyan van park, de ott mit csináljon a gyerek? Viszünk labdát, oké, 3 évesen ez érdekes is neki úgy 10 percig (jó esetben), míg játszótérből van minden sarkon kettő, különböző játékokkal, kereshetünk betegen olyat, ahol éppen senki nincs napközben. Na vajon melyiket választanád?

(Én vagyok, akinek apuka is otthonról dolgozik, és kistesó is van, akit szintén nem tudtam elszeparálni a betegeskedő nagytól).

2023. jún. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/73 anonim ***** válasza:
32# "39 fokos lázas",elírtam.
2023. jún. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/73 anonim ***** válasza:
38%

Nem tudtátok, hogy a játszótéren a levegőnek is dúsabb az oxigéntartalma?

Egy "kicsit beteg" gyerek csak és kizárólag ott tud levegőzni a többi gyerek között. 😆

2023. jún. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/73 anonim ***** válasza:
75%

Az enyhén náthás gyerek egy parki séta alatt 6x szétunja a fejét.


Az enyhén náthás gyereket teljesen felesleges karanténba tartani, az ugyanúgy szaladgálni és játszani akar, és mivel nincs rosszul, nem igazán beteg csak taknyos, köhécsel, ezért felesleges ezzel büntetni. A nátha a kezdeti tünetek ELŐTT 2 nappal már fertőz.


Influenzásan meg nem lesz kedve és energiája játszani. Nem tudom minék játszani az eszeteket, bocsi.

2023. jún. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/73 anonim ***** válasza:
80%

Itt nem azt írta a kérdező h maradvány köhögéssel kiviszi a gyereket. Hanem mikor még taknyos köhög tegnap lázas volt.....

Egyébként 2 ovisom és egy sulisom van. Es nem nem viszem le a játszóra őket hogy a kissebbeket is körbefertőzzék!

Tekintettel vagyok másokra!

Az meg hogy valaki nem tud megoldani egy bevásárlást csak a gyerekkel ilyenkor....

Elgondolkodtat h hova tenné ha éppen bárányhimlős stb fertőző lenne az a gyerek hetekig🤔

Vagy ha épp neked kell orvoshoz menni időpontra. A gyerek meg akkor lázas. Akkor is viszed?


Kit érdekelnek mások? Neked ez így kényelmes ugye?!

2023. jún. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/73 anonim ***** válasza:
74%

"Vagy ha épp neked kell orvoshoz menni időpontra. A gyerek meg akkor lázas. Akkor is viszed?" - nem, akkor lemondom az időpontomat. Mint ahogy tettem is, amikor terhes voltam a kicsivel.

A tegnap lázas gyereket szerintem kevesen viszik le, de ha már eltelt legalább 24 óra (a bölcsiben is így volt a szülői igazolólapon, ez volt a limit anno) az utolsó láz óta és a gyerek jól van és igényli, én kiviszem. Nyilván bágyadt gyerek amúgy sem akar menni sehová, amelyik meg elég jól van játszóterezni, az egyébként nem beteg, és akár oviba/iskolába is mehetne, ha nem lennének ezek az elcseszett szabályok a covid óta. Emlékeim szerint ovisként, iskolásként engem sem tartottak otthon köhögéssel. Lázzal igen, de ha voltam egy napot lázas, másnap még otthon voltam, harmadnap már mentem is megint iskolába. Vittem a 100-as csomag zsepit, és nem halt meg az osztály fele. Ez nem a múlt évezredben volt, 30 éves vagyok, nem egy őskövület, szóval ez viszonylag új dolog, hogy ennyire betojunk egy kis betegségtől.

2023. jún. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/73 anonim ***** válasza:
79%
Egyetértek 39. Most kb divat azon pattogni, hogy milyen felelőtlen az aki taknyosan beviszi a gyerekét közösségbe. Szerintem meg az a felelőtlen aki burokban tartja a gyerekét, nem engedi átesni a betegségeken, és lesząrja hogy a munkahelyét elhanyagolja aztán csodálkozik, ha kirúgják meg nem szeretnek vele dolgozni. Elmondanám, hogy ez a takonypara egyedülálló Magyarországon. És nem emiatt nem vagytok jobb emberek és anyák.
2023. jún. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!