Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » SOS Lanyok, tudnatok segiteni?...

SOS Lanyok, tudnatok segiteni? Nem tudom, mit tegyek, nagyon kezdo vagyok es nagyon ketsegbe vagyok esve.

Figyelt kérdés

Babam lassan 4 napos lesz. Csaszarral szuletett, de itt, ahol elek, ha minden oke, mar masnap hazamehetsz a korhazbol. Vedono, mint olyan nem letezik, tehat csak "tanuld magad" van, es en meg sajnos fiatal, tapasztaltabb anyukak hianyaban is szenvedek. Cicim ma kezdett beloni, de meg csak cseppekben elotej jott, nem akart igazan beindulni. A korhazban szuletese utan tapszert kapott cumisuvegbol. Minden nap cicire raktam a stimulacio miatt, de a vegen a kajcsit mindig tapival kellett befejezni, amit cumisuvegbol tettem, mert cicibol nem akart folyni, leanyzo, meg uvoltott, hogy ehes. Tapibol viszont max 30-at eszik 1 etkezesre es azzal nem huzza ki a 3 orat, sokszor a 2-t sem. Az ejjel masfel orankent fenn voltunk. Mire evett, bufizett, meg mindent elinteztunk, lassan kezdhettuk elorol. Napkozben egy fel fokkal jobb volt, viszont estere bedurrantak a melleim. Hiaba raktam babot cicire legalabb 1 orat, a vegen uvoltve kert tapit, mert szerintem max 1-2 csepp jott cicibol. Mire mindennel vegeztunk, pelust is csereltunk, lassan letelt a 3 ora. Mert ugye tapi alatt is bealszik es nem issza meg gyorsan, minimum fel ora, plussz a bufivel mar vagy haromnegyed is elment. Igazabol melyen 1-masfel orat aludt. Cicimbol ujra csordogalt, de babo hiaba szivta, csak par csepp jott ki. Valamennyit kezzel lefejtem, talan 3-4 kortyot, azt megitta, de tapit is kert viszont mivel elozo kajcsinak nemreg volt vege, eppen csak belekostolt. Aztan megint bufi, plussz peluscsere es most szundikal. Nagyon eber alvo, allandoan mocorog, nyekereg, felsir, mindig azt hiszem, hogy mindjart kel. Lanyok, lassan semmit nem aludtam eddig, mert mire alszik vagy egy orat, akkor en gyorsan sterilizalom a cumisuvegeket, eszem valamit, kimosok par babacuccot es mar ebred is. Ejszaka, meg mindig ugy felebredek, amikor o is, hogy mire visszaaludnek, mar kezdodik minden elorol. Lanyok, tudnatok segiteni? Tapasztalatok, otletek e teren? Hogy legalabb aludjon egy huzamban 2 orat, talan akkor en is pihenek. Vagy mit tegyek, mert ugy erzem, o is szenved az anyuci tudatlansaga, tapasztalatlansaga es tehetetlensege miatt. Bedurrant, de nem folyo cicikkel mit csinaljak? Probaltam kezi fejovel, semmi, manualisan 3-4 korty, raktam ra melegvizes borogatast, babot is raraktam, de a par korty manualison kivul mas nem akar jonni belole. Rakjam babot tovabbra is ra? Akkor viszont megint minden etetes annyira elhuzodik, hogy babo bealszik, nem eszik eleget, korabban kel es igy senki nem pihen.

Elore is koszi minden valaszt es Boldog karacsonyt mindenkinek!


2009. dec. 26. 03:45
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
Szia! Tegnapi 22.15-ös vagyok. Nem akarlak elkeseríteni, de az elején 1,5 órákat szopizott a fiam, volt, hogy egyszer 2 órát. Már rettegtem a következő etetéstől, a hátam majd beszakadt, és végigette! Nem volt 5 perc amikor aludt volna rajta. Mindenki azt mondta ne engedjem 30 percnél tovább rajt lenni. Én 40 perc után levettem ordított az éhségtől. Annyi idő kellett neki, hogy kiszívja azt a mennyiséget amennyivel jól lakik 150-200g-okat evett, nagyon nagy étvágyú !! Fokozatosan csökkent az idő, 1-1,5 hónap után megerősödött a szívókája annyira, hogy fél óra elég volt már neki. Lehet a te babódnak is ennyi idő kell. Én is adtam neki tápszert cumisüvegből mert nem volt elég, napi 50-150ml, de kitapasztaltam hogyan szaporítsam. Az elején nekem is mint már írtam nehezen ment a fejés, de el kell sajátítani a technikáját. Azt megmutatta valaki, hogyan kell fejni jól?
2009. dec. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
Újból én vagyok, ha le tudod mérni, van babamérleged, akkor igen, mérd le szopi előtt és után, a különbözet adja mennyit evett. Én is innen tudtam mennyi is eszik, alkalmanként. De vigyázz nehogy a mérleg 'rabjává' válj!
2009. dec. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:

tegnapi 23:54es vagyok!elhiszem,h kemény volt!Nekünk is voltak ilyen estéink,már majd lefordultam a székröl,mert bealudtam,de a csajszi csaknem akart aludni!kérdés: a pelust is 3óránként cseréled?mert az mondjuk nem kell olyan sürün,elég kb.6óránként,persze csak akkor ha nincs kaki!Az,h sír lehet a tápi miatt is,hisz az székletfogó,mindaddig amig a pocija meg nem szokja a tápszert!én pl. szopi elött melegvizes borogatást tettem a cicimre és volt,h infráztam,h a csomók kijöjjenek,majd egy picit meg is masszíroztam(egyik kézzel tartod a cicid alulról és kis köröket csinálsz a másik kezeddel az udvartól haladva felfelé!majd finomam az ujjhegyekkel letolod az udvarhoz a tejet!)ez valamelyt segít,h könnyebben ürüljön!a babád nem képes kiszedni a tejet vagy nincs mit kiszedjen?szopi elött mérd meg a súlyát és szopi után 20-25percel(a babák legtöbbje az elsö 5-10percben képes megenni a kajája legjavát)és a külömbözetett add neki tápiban!(Pl mérés elött a súlya 3750 a szopi után 3770 akkor addj neki 30ml tápit!)azis lehet,h már ráállt a cumisüvegre ahonnan könnyebben jön igy nem akar küzdeni a cicin!Próbáld meg pohárból itatni neki a pótlást vagy kanalazzatok,de ne üvegezzetek,ha lehet!egyébként tuti,h a kaja hiány a baj?nem bizti,h az kell neki automatikusan,az is lehet,h csak cicizne megnyugtatás képpen!én azt csináltam,h levettem ciciről mondjuk 30múlva és ha nyügösködött akkor odaadtma neki az ujjam,ha mohón rákapott akkor még kajás volt,de ha csak nyalogatta,piszmogta akkor az csak cicizés hiány volt!

remélem tudtam segíteni,egy kalappal!légy türelmes és kitartó,igy a babád is nyugis lesz!Ha idegeskedsz azt ő is megérzi és emiatt is nyügizhet!

Meg lesz az eredménye

2009. dec. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 A kérdező kommentje:

koszike. Igen, van babamerlegunk, de pont a rabsag miatt eddig meg nem vettem elo, de akkor a legkozelebbi szopinal merem majd. Ma du 1-kor felebredtunk, volt vagy masfel ora cici, aztan 10-15 ml tapi (joval kevesebb, mint eddig), es....nem akarom elkiabalni....de 1 oraja alszunk. Viszont az en lanyom siman bealszik a cicin es csak akkor uvolt, hogy ehes, ha a vallamra rakom bofizni. Honnan tudom, hogy kiuritette-e cicit?

Avent kezi fejovel probaltam egyszer fejni, akkor lejott 30 ml. Annyira tapasztalatlannak erzem magam e teren es csak azt tudom, ha lehet, leszokni tapszerrol es csak cici, de hogy hogyan es mikor jutok el odaig, az kerdes.

Koszi tovabbra is.

2009. dec. 27. 21:21
 25/50 anonim ***** válasza:
21:05ös vagyok!nincs mit csajszi,amiben lehet segítünk!ahhoz,h tudd mi a helyzet elö kell venned!Én 2hónapos koráig mértem és nem lettem függö,hisz addigra már beindult a dolog és ki is tapasztaltam,h tele van-e vagy sem!szóval ne tarts töle!én amondó vagyok,h próbáld meg röviditeni az idöt és inkább addj neki 2óra múlva,de akkor tuti,h szopizni fog és nem alszik el!Az a baj,h azért sír amikor a válladra rakod,mert 1:felkelltetted,2:nem lakott jól,hisz bealudt!Igenis kelltsd fel,ne hagyd elaludni a cicin,mert akkor ugy jártok,mint eddig!birizgáld a fülét,az arcát,a nóziját!masszirozd a talpát(ezt tudja valaki más is csinizni igy te közben tudod neki kicsit nyomni a cicit,h jöjjön a tej)vagy vedd ki a cicit a szájából és arra is fel fog kellni!szokott büfizni?csak azért kérdem,mert ha elalszika a cicin akkor fölösleges megbüfiztetni,hisz nincs mit büfizzen!a lényeg,h NE HAGYD ELALUDNI A CICIN!
2009. dec. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
nyugodtan mérd,hisz csak igy tudod meg,h mi az ábra!én 2hónapos koráig mértem és nem lettem függö!Addigra már beindult a dolog és felismertem,h éhes maradt-e vagy sem!onnan érzed,h megkönnyebül a cici,nem feszül sehol,olyan könnyü lesz és "puha"!az,h sír amikor büfiztetnéd nem csoda,hisz 1:felkelltették,2:nem lakott jól,mert aludt!Igenis kelltsd fel,piszkáld az orrát,az arcát a fülét!Masszírozd a talpát,de ne hagyd,h aludjon!egyébként szokott olyankor büfizni csak azért kérdem,mert ha elaludt rajtad akkor fölösleges büfiztetni,hisz nem fog,mert elaludt!Ilyenkor nyugodtan hagyjad aludni szerintem!finom vedd ki a cicid a szájából és te is aludj vissza,például!
2009. dec. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 A kérdező kommentje:

Koszi.

Elovettuk merleget. Lemertem es elso meglepetes: a szuletesi sulyahoz kepest 100 grammal tobbet nyomott, pedig meg csak kerek 4 naposak vagyunk. Cicire raktam es 20 perc alatt 10-et evett, ami talan nem is olyan rossz, de azutan ugy bealudt, mint szokasa, hogy semmi nem keltette fel, lab birizgalas, nozi piszkalas, cicivel szaja korul korzes...semmi. Raadasul egy erdekesseget veltem felfedezni: mikor tatott szajjal kereste cicit, cicibol csurrantak a cseppek, de aztan leanyzo bealudt, valoszinuleg kicsit eltelitodott es cicibol megszuntek a cseppek. Bofi kozben felebredt es evett volna meg es cicibol ujra jottek a cseppek, de aztan leanyzo megint bealudt, es cicibol nem jottek a cseppek. Ez tenyleg igy van, vagy csak en kezdek meghulyulni???? Most kb 1 oraja alszunk, viszont elso olyan etetes volt, meg hacsak 10-et is evett, hogy nem volt tapszer CSAK CICI-:)))) Ez a ti erdemetek is lanyok!!! Koszi a sok segitseget, es tovabbra is orommel hallgatom a tanacsokat.

2009. dec. 27. 23:47
 28/50 anonim ***** válasza:

Gratulálok a sikereteknek!

Úgy látom, ügyes vagy. Ha látod, hogy a cici elég, lassan a tápszert el is hagyhatod. Nagyon jó, hogy méregeted. Innen tudod meg, tud-e már szopizni.

Bizony az első 3-4 hét gyötrelme a későbbiekben fog kamatozni. Megéri a fáradságot.

Sok anyatejet és éhes babapocakot hozzá!

2009. dec. 28. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 A kérdező kommentje:
Lanyok, van egy jo hirem, egyre tobbet eszunk cicibol. Most reggel mar 40-et ettunk es viszonylag hamar. Viszont....mi lehet az oka a kovetkezonek: mar 2 egymast koveto ejszaka felebred kb fel 2 - 2kor, cicizik vagy egy orat - masfelet, amialatt megeszik max 30-at, utana bevag majdnem 60 tapit de utana ahelyett, hogy elaludna, csak nyuglodik es szinte a kovetkezo etetesig fenn van, azaz reggel 5-ig. Es ennyi kaja utan kepes reggel fel 6kor meg cicizni. Es ilyenkor az edesanyam, aki eppen velem van, mindig kiseloadast tart, hogy egy babanak nem kene egy orat cicin lenni, ha fel ora alatt nem eszi meg az adagjat, akkor adjak neki tapszert, es bufi utan be az agyba, mert egy ekkora gyereknek meg aludnia kene; meg ha a mellkasomon altatom, akkor azzal csak elkapatom....az 5 napos gyereket!!!! Na ebbol megint lett egy nagy veszekedes, mert az en anyam nem erti meg az en nezeteimet, szerinte azok rosszak
2009. dec. 28. 15:48
 30/50 A kérdező kommentje:

Lanyok, van egy jo hirem, egyre tobbet eszunk cicibol. Most reggel mar 40-et ettunk es viszonylag hamar. Viszont....mi lehet az oka a kovetkezonek: mar 2 egymast koveto ejszaka felebred kb fel 2 - 2kor, cicizik vagy egy orat - masfelet, amialatt megeszik max 30-at, utana bevag majdnem 60 tapit de utana ahelyett, hogy elaludna, csak nyuglodik es szinte a kovetkezo etetesig fenn van, azaz reggel 5-ig. Es ennyi kaja utan kepes reggel fel 6kor meg cicizni. Es ilyenkor az edesanyam, aki eppen velem van, mindig kiseloadast tart, hogy egy babanak nem kene egy orat cicin lenni, ha fel ora alatt nem eszi meg az adagjat, akkor adjak neki tapszert, es bufi utan be az agyba, mert egy ekkora gyereknek meg aludnia kene; meg ha a mellkasomon altatom, akkor azzal csak elkapatom....az 5 napos gyereket!!!! Na ebbol megint lett egy nagy veszekedes, mert az en anyam nem erti meg az en nezeteimet, szerinte azok rosszak. Szerintetek ez a veszekedos legkor hatassal lehet arra, hogy a babam 2 napja nyuglodik ejszaka???? Meg kene kerni az edesanyam, hogy ma ejszaka ne aludjon velunk egy szobaban, hatha a veszekedeseink a gond, de hogy mondjam ezt meg neki? A varratok kiszedeseig nem a sajat lakasunkban vagyunk, mert kb 150 km-re lakunk a varostol es itt vagyunk meg a varosban egy kolcson szobaban egy ismerosnel.

Koszi mindent tovabbra is.

2009. dec. 28. 15:52
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!