Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » SOS Lanyok, tudnatok segiteni?...

SOS Lanyok, tudnatok segiteni? Nem tudom, mit tegyek, nagyon kezdo vagyok es nagyon ketsegbe vagyok esve.

Figyelt kérdés

Babam lassan 4 napos lesz. Csaszarral szuletett, de itt, ahol elek, ha minden oke, mar masnap hazamehetsz a korhazbol. Vedono, mint olyan nem letezik, tehat csak "tanuld magad" van, es en meg sajnos fiatal, tapasztaltabb anyukak hianyaban is szenvedek. Cicim ma kezdett beloni, de meg csak cseppekben elotej jott, nem akart igazan beindulni. A korhazban szuletese utan tapszert kapott cumisuvegbol. Minden nap cicire raktam a stimulacio miatt, de a vegen a kajcsit mindig tapival kellett befejezni, amit cumisuvegbol tettem, mert cicibol nem akart folyni, leanyzo, meg uvoltott, hogy ehes. Tapibol viszont max 30-at eszik 1 etkezesre es azzal nem huzza ki a 3 orat, sokszor a 2-t sem. Az ejjel masfel orankent fenn voltunk. Mire evett, bufizett, meg mindent elinteztunk, lassan kezdhettuk elorol. Napkozben egy fel fokkal jobb volt, viszont estere bedurrantak a melleim. Hiaba raktam babot cicire legalabb 1 orat, a vegen uvoltve kert tapit, mert szerintem max 1-2 csepp jott cicibol. Mire mindennel vegeztunk, pelust is csereltunk, lassan letelt a 3 ora. Mert ugye tapi alatt is bealszik es nem issza meg gyorsan, minimum fel ora, plussz a bufivel mar vagy haromnegyed is elment. Igazabol melyen 1-masfel orat aludt. Cicimbol ujra csordogalt, de babo hiaba szivta, csak par csepp jott ki. Valamennyit kezzel lefejtem, talan 3-4 kortyot, azt megitta, de tapit is kert viszont mivel elozo kajcsinak nemreg volt vege, eppen csak belekostolt. Aztan megint bufi, plussz peluscsere es most szundikal. Nagyon eber alvo, allandoan mocorog, nyekereg, felsir, mindig azt hiszem, hogy mindjart kel. Lanyok, lassan semmit nem aludtam eddig, mert mire alszik vagy egy orat, akkor en gyorsan sterilizalom a cumisuvegeket, eszem valamit, kimosok par babacuccot es mar ebred is. Ejszaka, meg mindig ugy felebredek, amikor o is, hogy mire visszaaludnek, mar kezdodik minden elorol. Lanyok, tudnatok segiteni? Tapasztalatok, otletek e teren? Hogy legalabb aludjon egy huzamban 2 orat, talan akkor en is pihenek. Vagy mit tegyek, mert ugy erzem, o is szenved az anyuci tudatlansaga, tapasztalatlansaga es tehetetlensege miatt. Bedurrant, de nem folyo cicikkel mit csinaljak? Probaltam kezi fejovel, semmi, manualisan 3-4 korty, raktam ra melegvizes borogatast, babot is raraktam, de a par korty manualison kivul mas nem akar jonni belole. Rakjam babot tovabbra is ra? Akkor viszont megint minden etetes annyira elhuzodik, hogy babo bealszik, nem eszik eleget, korabban kel es igy senki nem pihen.

Elore is koszi minden valaszt es Boldog karacsonyt mindenkinek!


2009. dec. 26. 03:45
1 2 3 4 5
 11/50 A kérdező kommentje:
Ja, azt nem irtam, hogy szopi kozben, csak azt erzem, hogy szivja, semmi mast nem, azaz nem erzem, hogy aramlana valami ciciben. Persze odaig mar eljutottunk, hogy mig egyik cicit maszirozom neki, a masikbol cseppen, mert melltarto benedvesedik, de folyni nem folyik az sem.
2009. dec. 26. 13:30
 12/50 anonim ***** válasza:

9.03-as vagyok. Nem biztos hogy érezni fogod ám az áramlást vagy magát a reflexet, első babámnál én se éreztem egyáltalán semmit.

Ha a másik cicidből folyik az már nagyon jó jel!!! Igy tovább :)

2009. dec. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:

ja és a büfizetés-..mi a fiammal volt hogy 40-45 percet is sétálgattunk mire kijött a büfi! de megérte mert utána megnyugodott, és elaludt végre.

Ha meg nem büfizte ki a levegőt akkor lejejbb ment ugye és irgalmatlan ordítás lett a vége ahogy kínozta a kis hasát a levegő :(

Úgyhogy vannak ilyen nehezen büfiző babák, de muszáj megvárni hogy kijöjjön neki a levegő, esetleg még cicizés közben is érdemes megállni és büfiztetni.

nekem most a második gyerkőc ( a lányom) ilyen kis lustin, nyugisan enne de a tej meg nagyon jön neki és előfordul hogy nyel közebn levegőt (hallani ahogy a gyomrába megy) és ezért egy rövid idő múlva sírni kezd és elengedi a cicit pedig tudom jól h nem evett még eleget.

Na ekkor leveszem, büfiztetem (ált. 2-t büfiznek egymás után a gyerkőcök de ezt nem tudom hogy miért van igy :)))és utána visszateszem a mellre és még olyankor eszik!

Lehet a te kislányodnál is ez van, esetleg próbáld ki!!!

Sok sikert, ügyesek lesztek/vagytok :)

2009. dec. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 A kérdező kommentje:
Koszike. Ez fontos info volt, hogy kettot bufiznek. Az ejszakat jol ataludtuk, este 9es kajcsi utan hajnali fel kettokor ebredt, maj utana 6kor, es most megint alszik. Megrpobalok addig valamit avent kezivel leszedni. Egy kerdes. Ha pl most 10kor leszedek vmennyit, de babo csak 11-kor kel v. kesobb, akkor addig hol taroljam lefejtett tejet? Koszi nagyon a batoritasokat es sok boldogasot a te/ti babaitokhoz.
2009. dec. 26. 15:47
 15/50 anonim ***** válasza:
Szia! Szintén első babás vagyok. A fiam 5 és fél hós. Ahol szültem ott történt egy eset a kórházban velünk. Éjjel hozták a fiamat szopizni, nagyon be volt a cicim durranva, keményedve, mellre tettem szívta-szívta de nem jött semmi, csak sírt. Végül szegény elfáradt és csak nézett rám a nagy szemeivel. Senki nem mondta akkor nekem, hogy egy kicsit fejjek le, indítsam meg a tejet. Aztán rájöttem és sokáig itthon is így indítottuk a szopik előtt. Lehet esetleg nálad is ilyen probléma.? Amikor megmutatták nekem először a kézi fejést nagyon fájt ahogy nyomkodva lett. Azt mondták az elején mindenkinek fáj, de később elmúlik, nem szabad abbahagyni.Meleg vízzel zuhanyoztattam, masszíroztam, előfejtem. Még most is naponta párszor fejek, nekem is Avent kézi van, de gyakran előfordul, hogy kézzel fejezem be. Ha egy órával előtte fejsz nem lesz semmi baja a szobahőmérsékleten, de én mindig betettem a hűtőbe , biztos ami biztos, és úgy melegítettem fel, hogy a gázra egy edénybe feltettem vizet, és abban melegítettem meg a cumisüvegben a tejet. Sok sikert! Nagyon ügyes vagy! Remélem tudtam egy picit segíteni.
2009. dec. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
lassan belejössz....nálunk is császár volt és az elején nagyon nehezen jött össze a szopizás ,mert aluszékony volt a drágám é s a cicim is nagy volt neki!viszont szerintem az elektromos mellszívó az sokkal jobban kiszedi a tejcit!Nekem az van és iszonyat sokat segített!de a legfontosabb,h az elsö hetekben nagyon kell fejni,minden kajálás után!én infráztam a cicim,h a csomók eltünjenek,lehet,h az a baj,h nagyon csomós a melled és azért ürül nehezen!Sajna fájdalmas az elején,de gyürni kell magad,h ne maradjon bent a tejci és serkents többre a tejtermelést!viszont probáld meg kerülni a cumisüveget,mert nagyon el tudnak kényelmesedni a babák!ha érzi,h a cicin küzdeni kell akkor képesek nem cicizni,hisz tudja,h jönn a kaja könnyebben is!indítsd be a tejet szopi elött fejéssel!össze fog jönni csak türelem és sok folyadék,napi min.3liter mentesviz,sok pihi
2009. dec. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
ja még annyi,h van egy jó oldal ahol sokat tudnak segíteni:www.lll.hu
2009. dec. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 A kérdező kommentje:

Koszi a hasznos valaszokat, egyenkent mindenkinek. Ma mar volt par csepp tejem. Raktam babot cicire, de 1 ora mulva meg mindig nem szopizott annyit, hogy eleg legyen neki, igy tapibol meg bevagott valamennyit. Kesobb fejtem neki 30-at, el is tuntette. Mikor meg ilyen keveset termel a cici, honnan tudom, hogy kiuritette-e babo vagy meddig hagyjam cicin? Az normalis ilyen korban hogy meg rendszertelenul eszik? Ma delelott megvolt a kb 3 ora, de delutan 1-masfel lett belole. A brokkoli okozhat belgazokat? Azt ettem ebedre es nekem valsz az okozta, illetve babo eleg nyugos volt delutan, egesz addig mig kaki ki nem jott, mert azota nyugodtan alszik.

Ha mar rutinos leszek, igerem egyenkent mindenkinek meghalalom a sok segitseget. Olyan jok vagytok hozzank lanyok/anyak. KOSZONOM

2009. dec. 27. 02:06
 19/50 anonim ***** válasza:

Rendszertelenül ehet, ez most még nem gond, csak fárasztó.

A brokkoli nem okoz bélgázokat nálad sem, a babánál sem, nem úgy, mint a rokonai: káposzta, karalábé. Egészséges.


Örülök a sikereknek. Tedd sokszor mellre, meg fogjátok mindketten tanulni a szopizást.

2009. dec. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 A kérdező kommentje:
Koszi ujfent a valaszokat, hasznos tanacsokat. Az ejszakank gyotrelmes volt. Hajnali 2-ig meg csak-csak, de aztan 2-tol 5-ig vegig fent voltunk. Szopi, tapi, peluscsere, aztan babam szeme kipattant es nem akart tobbet aludni. Reggel 5-kor majdnem elaludtam vele, ugy hogy a mellkasomon pihent...a szivbajt ram hozta a szitu. Vegre 5 fele elaludt, de fel 6-kor mar ujra fent volt, mert ehes volt. Cicizett valamennyit, meg tapit is kapott es hala istennek fel 10-ig huzta. Nem tudom, hogy hagyjam el a tapit, mert hiaba van 1 orat is cicin, nem eleg neki. Honnan tudom mennyit szivott cicibol? Merjem le szopi elott es utan? Koszi mindenkinek.
2009. dec. 27. 17:35
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!