Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » SOS Lanyok, tudnatok segiteni?...

SOS Lanyok, tudnatok segiteni? Nem tudom, mit tegyek, nagyon kezdo vagyok es nagyon ketsegbe vagyok esve.

Figyelt kérdés

Babam lassan 4 napos lesz. Csaszarral szuletett, de itt, ahol elek, ha minden oke, mar masnap hazamehetsz a korhazbol. Vedono, mint olyan nem letezik, tehat csak "tanuld magad" van, es en meg sajnos fiatal, tapasztaltabb anyukak hianyaban is szenvedek. Cicim ma kezdett beloni, de meg csak cseppekben elotej jott, nem akart igazan beindulni. A korhazban szuletese utan tapszert kapott cumisuvegbol. Minden nap cicire raktam a stimulacio miatt, de a vegen a kajcsit mindig tapival kellett befejezni, amit cumisuvegbol tettem, mert cicibol nem akart folyni, leanyzo, meg uvoltott, hogy ehes. Tapibol viszont max 30-at eszik 1 etkezesre es azzal nem huzza ki a 3 orat, sokszor a 2-t sem. Az ejjel masfel orankent fenn voltunk. Mire evett, bufizett, meg mindent elinteztunk, lassan kezdhettuk elorol. Napkozben egy fel fokkal jobb volt, viszont estere bedurrantak a melleim. Hiaba raktam babot cicire legalabb 1 orat, a vegen uvoltve kert tapit, mert szerintem max 1-2 csepp jott cicibol. Mire mindennel vegeztunk, pelust is csereltunk, lassan letelt a 3 ora. Mert ugye tapi alatt is bealszik es nem issza meg gyorsan, minimum fel ora, plussz a bufivel mar vagy haromnegyed is elment. Igazabol melyen 1-masfel orat aludt. Cicimbol ujra csordogalt, de babo hiaba szivta, csak par csepp jott ki. Valamennyit kezzel lefejtem, talan 3-4 kortyot, azt megitta, de tapit is kert viszont mivel elozo kajcsinak nemreg volt vege, eppen csak belekostolt. Aztan megint bufi, plussz peluscsere es most szundikal. Nagyon eber alvo, allandoan mocorog, nyekereg, felsir, mindig azt hiszem, hogy mindjart kel. Lanyok, lassan semmit nem aludtam eddig, mert mire alszik vagy egy orat, akkor en gyorsan sterilizalom a cumisuvegeket, eszem valamit, kimosok par babacuccot es mar ebred is. Ejszaka, meg mindig ugy felebredek, amikor o is, hogy mire visszaaludnek, mar kezdodik minden elorol. Lanyok, tudnatok segiteni? Tapasztalatok, otletek e teren? Hogy legalabb aludjon egy huzamban 2 orat, talan akkor en is pihenek. Vagy mit tegyek, mert ugy erzem, o is szenved az anyuci tudatlansaga, tapasztalatlansaga es tehetetlensege miatt. Bedurrant, de nem folyo cicikkel mit csinaljak? Probaltam kezi fejovel, semmi, manualisan 3-4 korty, raktam ra melegvizes borogatast, babot is raraktam, de a par korty manualison kivul mas nem akar jonni belole. Rakjam babot tovabbra is ra? Akkor viszont megint minden etetes annyira elhuzodik, hogy babo bealszik, nem eszik eleget, korabban kel es igy senki nem pihen.

Elore is koszi minden valaszt es Boldog karacsonyt mindenkinek!


2009. dec. 26. 03:45
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
Szia! Egyik előző vagyok. Ne hagyd magad anyukád által befolyásolni! Nálunk is anyukám állandóan intézkedne, még ha butaságot is mond! Mániája, hogy 'megfagy' a gyerek 25 fokban? Egyszer betakarta 2 pléddel, a gyerek ordított és nem tudta elképzelni mi baja lehet. Megjöttünk, levettük róla a plédeket és rögtön vigyorgott! Tehát, egy kisgyerek 5 naposan még nem tud olyan gyorsan szívni, mert a szájizmai még gyengébbek, a tej sem folyik a tejcsatornákból olyan könnyen. Idő kell neki! Nekem is mint már írtam mindenki azt mondta ne hagyjam olyan sokat rajta, de hagytam! De ha neki ennyi idő kell? Az tényleg nem jó ha bealszik, de még csak 5 napos pici lény!!Az én fiam is kb.60 g körül evett egy evésre ennyi idősen, de gyakran. Anyukád nagyon nem jól teszi ha a tápszerezésre biztat! Nem lehet, hogy a saját nyugalmát félti? Terhes neki a te küzdelmed, ami nagyon- nagyon dicséretes a te részedről.Nagyon fontos lenne neki a nyugalom is.Ha te ideges vagy akkor ő is ideges lesz!!Ezt én is tapasztaltam már. Türelem! Neki is meg kell sokmindent tanulni! Én azt javasolnám ha bírod, cici ameddig kell neki, de próbáld ébren tartani, amilyen gyakran igényli, majd később úgyis beáll! Próbálj továbbra is fejni, masszírozz előtte, ha nem megy géppel akkor kézzel! Várom a fejleményeket! Sok sikert és szurkolok!
2009. dec. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:

a tegnapi 21:32es vagyok!Gratulálok leányzó!csak igy tovább....

a cseppek azért vannak,mert beindul olyankor a tejleadó reflex!ezt természetes,nekem a mai napig amikor kaja elött vagyunk és sír a lányom akkor bizsereg a cicim és beindul a tejci!szerintem az,h nyüglödik a tápizás után az azért lehet,mert 1:vagy hirtelen tele eszi magát a tápival,mellette sok levegöt is nyelhet ezért nem birja a pocakja!Próbáld meg több részletben oda adni neki,büfiztesd közben,lehet,h fel fog sírni vagy nyüglödni,de ez természetes!2:lehet,h magát a tápit nem bírja a pocakja,mert a tápi nehezebben emészthetö!kérd meg a gyerekdokit,h írjon fel másikat!Az én babámnak is kell néha pótolni az adagját a napokban és nála székrekedést okozott a tápszer!Igy kapunk másik tápit!Az anyuddal meg nem értek egyet,mert egy 5napos gyereket még csak az ösztönei hajtanak,ő még nem tud logikázni,még nem lehet őket elkapatni!viszont anyud se értem,h miért nem tud támogatni!?nyugodtan szopiztas amikor tudsz és kéri a kicsi,ez az igény szerinti szoptatás!viszont tényleg próbáld meg rövídíteni a cicin lógást,mert igy másból se fog állni a napod csak abból!hidd el,h ha éhes lesz akkor ugyis szólni fog!ha viszont álmos akkor aludjon!Ők nagyon jól tudják,h mire van szükségük és hamar te is tudni fogod!Csak igy tovább és sok boldog percet nektek ,leld sok örömöd a picurban!

2009. dec. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:

Így van, igény szerinti szoptatás - főleg az első napokban - másfél óra is lehet, végig rajtad lóghat a baba.


(A szüleinknek úgy kellett etetni bennünket, hogy napi 6Xfél óra szoptatás, a többi ágyban töltött idő. Ez nem igény szerinti szoptatás. Csak ugye nekik így kellett, mert szülés után 8-10 napig benntartották őket a babával a kórházban.)


Mindent a megérzéseidre hallgatva, a baba érdekében tegyél. Bizony az anyukák a tanácsokkal néha fel tudnak bosszantani. Próbáld is megértetni, most Te vagy a kicsi anyukája, Neked kell döntened.

2009. dec. 29. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:

Jaj de ügyesek vagytok!

Én még 2 napja írtam már nem emlékszem mikor:)

Nagyon jó irányba haladtok akkor!!

Szerintem ha nem éhes, őt már nem kell keltegetni!:) Hiszen már egy hetes is elmúlt.:)

Szoptasd ha elalszik, hagyd aludni én szerintem, ha nem alszik akkor meg ha elfogadja a cicit add oda neki:)

Az én csajosom 2 hónapos és dettó ugyanezt játssza szinte 2-3 hetes kora óta, hogy akármit is csinálok, akárhogy etetem napközben, hajnali 2-4ig nem lehet bírni vele!! Cicizik mindkét mellből vagy 20 percet, aztán pedig nem nyugszik csak hajnali 4, fél5 felé.

Ezen a szokásán nem hajlandó változtatni, akármit is csinálok, úgyhogy lehet van vmi a levegőben olyankor:)

De én úgy vagyok vele, hogy nekünk ez az egyetlen ilyen rosszabb időszakunk, így ezt féllábon is kibirom ( a fiam első gyerek, ő délután 5től este 11 ig csinálta ugyanezt a műsort...na ahhoz képest ez semmi).

Viszont anyukádat jó lenne valahogy "hatástalanítani" mert ez így gáz hogy még neked kell szoronganod miatta holott van neked elég aggódni valód..

2009. dec. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 A kérdező kommentje:

Lanyok, koszi. Probalunk haladni, remelem jo iranyban. Tegnap ejjel nagymamat felvaltottuk baratnovel, most is megvolt a kb 3 oras fent let, azaz 1-tol 4-ig, de most nem volt olyan nyugos. Aztan elaludt es reggel fel 7-ig huzta. Akkor cicizett tobb, mint fel orat, aztan elmentunk oltasra, BCG es Hepatitis B (itt nekunk kell vinni babat a 7. napon), vissza haza es meg mindig aludt, kb 2 es fel orat...es csak cicivel. Aztan felebredt es delutan fel 2-ig az ment, hogy negyed ora cici, fel ora alvas, ujabb negyed ora cici, ujabb fel ora alvas. Annyira bealszik, hogy keptelenseg felkelteni. Aztan fel 2-kor kipattantak a szemei es nekiallt cicizni. 1 orat volt cicin, de nem volt eleg a kaja, bevagott meg tapibol is 50-60-at (2oz, mivel itt ebben merjuk). Probaltam merlegelni, hogy cicibol mennyit evett, de eleg gagyi merleg (Joycare), mert ha baba rajta jobbra dol, kiir egy szamot, ha balra dol, masikat es gozom sincs melyiket vegyem alapul, az meg ugye szinte lehetetlen, hogy ne mocorogjon a baba. Mindenesetre 10-15-nel nem hiszem, hogy tobb volt. Most alszunk. Probalok avnet kezivel fejni, ugy ahogy megyeget, de ezek szerint cici meg nem termel eleget, vagy nem tudom miert volt, hogy 1 ora cicizes utan, amit renduletlenul probalt szivni a kisasszony, meg szukseg volt tapira. Remeljuk javulunk majd ebben is.

Koszi tovabbra is mindenkinek.

2009. dec. 29. 20:16
 36/50 A kérdező kommentje:
Egy kerdes. Ha lefejek cici utan mondjuk 10ml-t, az ugye egy kajcsira nem eleg, de a kovetkezo etetest-cicizest kezdhetem ezzel a lefejt adaggal? Koszi
2009. dec. 29. 20:18
 37/50 anonim ***** válasza:
Igen kezdheted. De ha cicizés előtt ahogyan már írva lett, a cicinyomás csökkentésére, hogy könnyebben meginduljon a babának, kifejsz egy keveset azt is nekiadhatod vele együtt így az sem vész kárba. Ha jól értelmeztem akkor 24 óra alatt már csak 1x kellett pótolni tápszert akkor is csak keveset. Az éjjeli ébrenléte alapján valószínű, hogy felcseréli kissé a nappalt az éjszakával. Azt javaslom, hogy ilyenkor ne játszatok vele, evés, büfi, ha kell tiszta pelus és lekapcsolni a villanyt és aludjon. Kicsit valószínű az elején nyűgös lesz, de ha rájön nincs aki szórakoztassa akkor el fog aludni.
2009. dec. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
szerintem ne a cumisüveggel kezd,hanem a cicivel és majd utána add oda,ha kéri és azt is kanállal vagy itatva pohárból!
2009. dec. 31. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat.

Tegnap gyerekdoki (pediatra) azt mondta, hogy ezek a pici babak meg felcserelik a nappalt az ejszakaval es ez teljesen igaz rank is. Nappal egesz nap alszik es csak kb 3 orankent kel enni, este viszont virgoncabb es akar 2 orankent is felkel. Az elmult 24 oraban csak cici volt. Tegnap napkozben jot aludtunk, ejszaka 2 orankent fenn voltunk cicizni, de nem lett belole tapi es most is alszunk. Lehet, hogy a siker utjat jarjuk??? En is kezdek kicsit megnyugodni, tobbet eszem-iszom...remeljuk ez is segit.

Tovabbra is erdeklodessel varjuk a valaszokat. BUEK lanyok!

2009. dec. 31. 14:37
 40/50 anonim ***** válasza:
Nagyon ügyes vagy! Látod már nem kellett tápi sem! Sokan szurkolunk nektek. BUÉK nektek is.
2009. dec. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!