Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » SOS Lanyok, tudnatok segiteni?...

SOS Lanyok, tudnatok segiteni? Nem tudom, mit tegyek, nagyon kezdo vagyok es nagyon ketsegbe vagyok esve.

Figyelt kérdés

Babam lassan 4 napos lesz. Csaszarral szuletett, de itt, ahol elek, ha minden oke, mar masnap hazamehetsz a korhazbol. Vedono, mint olyan nem letezik, tehat csak "tanuld magad" van, es en meg sajnos fiatal, tapasztaltabb anyukak hianyaban is szenvedek. Cicim ma kezdett beloni, de meg csak cseppekben elotej jott, nem akart igazan beindulni. A korhazban szuletese utan tapszert kapott cumisuvegbol. Minden nap cicire raktam a stimulacio miatt, de a vegen a kajcsit mindig tapival kellett befejezni, amit cumisuvegbol tettem, mert cicibol nem akart folyni, leanyzo, meg uvoltott, hogy ehes. Tapibol viszont max 30-at eszik 1 etkezesre es azzal nem huzza ki a 3 orat, sokszor a 2-t sem. Az ejjel masfel orankent fenn voltunk. Mire evett, bufizett, meg mindent elinteztunk, lassan kezdhettuk elorol. Napkozben egy fel fokkal jobb volt, viszont estere bedurrantak a melleim. Hiaba raktam babot cicire legalabb 1 orat, a vegen uvoltve kert tapit, mert szerintem max 1-2 csepp jott cicibol. Mire mindennel vegeztunk, pelust is csereltunk, lassan letelt a 3 ora. Mert ugye tapi alatt is bealszik es nem issza meg gyorsan, minimum fel ora, plussz a bufivel mar vagy haromnegyed is elment. Igazabol melyen 1-masfel orat aludt. Cicimbol ujra csordogalt, de babo hiaba szivta, csak par csepp jott ki. Valamennyit kezzel lefejtem, talan 3-4 kortyot, azt megitta, de tapit is kert viszont mivel elozo kajcsinak nemreg volt vege, eppen csak belekostolt. Aztan megint bufi, plussz peluscsere es most szundikal. Nagyon eber alvo, allandoan mocorog, nyekereg, felsir, mindig azt hiszem, hogy mindjart kel. Lanyok, lassan semmit nem aludtam eddig, mert mire alszik vagy egy orat, akkor en gyorsan sterilizalom a cumisuvegeket, eszem valamit, kimosok par babacuccot es mar ebred is. Ejszaka, meg mindig ugy felebredek, amikor o is, hogy mire visszaaludnek, mar kezdodik minden elorol. Lanyok, tudnatok segiteni? Tapasztalatok, otletek e teren? Hogy legalabb aludjon egy huzamban 2 orat, talan akkor en is pihenek. Vagy mit tegyek, mert ugy erzem, o is szenved az anyuci tudatlansaga, tapasztalatlansaga es tehetetlensege miatt. Bedurrant, de nem folyo cicikkel mit csinaljak? Probaltam kezi fejovel, semmi, manualisan 3-4 korty, raktam ra melegvizes borogatast, babot is raraktam, de a par korty manualison kivul mas nem akar jonni belole. Rakjam babot tovabbra is ra? Akkor viszont megint minden etetes annyira elhuzodik, hogy babo bealszik, nem eszik eleget, korabban kel es igy senki nem pihen.

Elore is koszi minden valaszt es Boldog karacsonyt mindenkinek!


2009. dec. 26. 03:45
1 2 3 4 5
 41/50 A kérdező kommentje:
koszike
2009. dec. 31. 19:13
 42/50 anonim ***** válasza:
Szia! Régen nem jelentkeztél. Mi újság veletek?
2010. jan. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 A kérdező kommentje:

Szia! Vannak jo es kevesbe jo hirek. Jo, hogy napok ota nem ettunk tapszert, csak cici megy, az viszont fel orankent is. Babo cicizik egy kicsit, bealszik, aztan vagy fel ora mulva megint ker cicit, megint bealszik es ezt tobbszor eljatszuk, mire vegre teli a bendo es alszik egyhuzamban masfel-2 orat. Nekem viszont ejszakankent idegorlo, mert en is bealudnek es nem merek. Mar 3 napja probalgatjuk, hogy esti cici menetek utan kisagyban alszik kb 10-tol ejfelig, utana berakom magunk melle a nagy agyba es jonnek az ujabb cici-menetek hajnali 3-4-ig, majd alvas 7 ig, aztan meg szobabol ki es napkozben inkabb babkocsi, de ugyanugy cici-menetekkel. Most legutoljara lefejtem neki masik cicit, mert mig o szivta egyiket, gyorsabban jott masikbol, es az egyik ilyen cici-menet alatt odaadtam neki (30ml volt) es most alszik. Kozben kiuteseink is lettek, de nem tudom, hogy a nagy melegtol (tropusokon elunk) vagy valami kajatol, ugyanis foleg a hajlatokban van: honalj, konyok-hajlat, nyak...testen, laban nem jellemzo.

Egyszoval most ez van. Koszi az erdeklodest.

2010. jan. 4. 17:25
 44/50 anonim ***** válasza:
Szia ! Örülök , hogy jelentkeztél. A kiütések valószínű, hogy meleg kiütések, az én fiamnak a nyakán volt. NAGYON ügyes vagy, hogy elérted, hogy most már csak cici van és nincs tápszer. Én voltam aki írta, hogy gyakran másfél órát is szoptattam. Volt, hogy inkább tápszert adtam neki mert nem bírtam volna akkor újból egy maratoni menet, inkább kifejtem és később megkapta.Nekem is sikerült a tápszert kiiktatnom. Én azt javasolnám neked, hogy egy-egy alkalommal naponta megteheted, hogyha elalszik a cici azután kifejsz és cumisüvegből adod,amiből könnyebben jön és hamarabb megissza. Így jól lakik és lesz egy hosszabb szusszanásnyi időd míg alszik. Ettől még nem szokik le a ciciről, ha napjában egyszer így teszel. A fiam olyan univerzális lett, hogy mindegy neki cici vagy cumisüveg, rögtön tud váltani oda-vissza. Várom még visszajelzésedet! DE NAGYON JÓ CSINÁLOD. Jó éjt.
2010. jan. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 A kérdező kommentje:
Koszonom a batoritast. Szerintem most pont a 2 hetes fejlodesi ugras szakaszaban vagyunk (lll.hu- olvastam, hogy a 2. heten van egy ugras), mivel ma delutan egyfolytaban cicin volt. Szerintem lassan cicibol mar nem is jott, de a leanyzo szivta renduletlenul. Ugy erzem viszont, hogy nem rakom rendesen cicire, azaz egyikunknek sem kenyelmes hosszu tavon a pozicio es raadasul szerintem nem is kapja be rendesen a cicit. Itt viszont nincsenek vedonenik, es eddig csak en probaltam szerencsetlenkedni, tobb kevesebb sikerrel. Hiaba olvasgatom a neten, egy dolog, hogy konkretan megmutatjak neked, es teljesen mas, hogy csak latod, meg olvasod. Egyszoval renduletlenul probalkozunk. Ezzel kapcsolatban is minden tanacsot, otletet orommel veszek. Koszi meg egyszer.
2010. jan. 4. 23:21
 46/50 anonim ***** válasza:

Szia! Háááát! Nem tudom ülve vagy fekve szoptatsz? Így nagyon nehéz tényleg tanácsot adni. Nekem elég kicsi mellem van, ezért a kórházban a fekve szopiztatást javasolták. Az első 2-3 hétben úgy csináltuk, de mindkettőnknek (másfél órán keresztül) kényelmetlen volt. Áttértünk az ülve szoptatásra. Kezdetben egy párnán, később két pléden, hogy legyen valamennyi tartása.kb.derékszögnél kisebb a felsőtest és a comb bezárási szöge, van, hogy megemelem a sarkam és lábujjhegyen van a lában és még felsőtesttel is előre dőlök.(de minden függ az egyen magasságától, testalkatától..stb). Legyen bent a baba szájában a teljes bimbóudvar. Fogd meg kissé nyomd össze és úgy tedd a szájába. Ha nem jól csinálná iszonyúan fájna egy idő után. De én nem hiszem, hogy rosszul szoptatnál, mert akkor már kisebesedett volna ennyi szopi után a mellbimbód. Ilyenkor jöhet a bimbóvédő. Cicin lógni ne engedd, ha nem veszed már észre, hogy kortyolna akkor cupp le. Erre valók a játszócumik, az én fiam a kórházban 2 naposan cuppant rá. Nagyon szereti, sokszor azzal nyugtatja magát. Becsukja a szemét és erősen 'cummálja'.

Remélem segítettem. Egyébként mi az a titokzatos ország ahol éltek?

2010. jan. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt. Venezuelaban elunk. Probaltunk szopizni, fekve, ulve, hintaszekben, torokulesben. Amikor racuppan a jobb cicire, akkor kicsit fajdalmas erzes, de aztan ha beindul akkor mar nem. Eddig csak egyetlenegyszer cseppent ki egy kis ver a nagy cummogastol. Probaltuk szopiparnaval, kisparnaval, nagy parnaval. En kicsit alkatosabb vagyok, kozepesen nagy cicikkel viszont a bimboim oriasiak, szegeny gyerek ha bekapja, oda mar bimboudvar joforman be se fer:-)))) Az ejszakank viszont jo volt. Igaz este 9-tol 11-ig cicin voltunk, de aztan aludtunk hajnali 2-ig, majd megint cici 3-ig es utana durmolas reggel fel 7-ig. Egyszoval nem volt rossz, sot igy en is aludtam valamennyit. Reggel ciciztunk egy kicsit es most alszunk. Itt eppen delelott fel 10 van. Ja, probaltam gyereket honom ala is csapni, hogy visszafele fekudjon, de az nem volt igazan jo egyikunknek sem. Azert koszi mindent es tovabbra is orommel olvasom a hasznos tanacsokat. Koszi
2010. jan. 5. 15:00
 48/50 anonim ***** válasza:

Szia! Megnéztem a térképen, tényleg jó messze laktok Magyarországtól. (Akkor tedd be mindenképpen hűtőbe a lefejt tejet! :-).Szerintem a leírtak alapján jól csinálsz mindent. Ha nem fáj a mellbimbód különösebben, akkor valószínű jól teszed mellre. Úgy olvastam az összes létező szopipózt is kipróbáltátok már, valószínű azért kényelmetlen mert hosszú a másfél-két óra (én is tudom tapasztalatból. A leányzód is elég univerzális lesz mint a fia. Még a játszócumit tudnám még egyszer javasolni, gondold át. Ha valamiben segíteni tudnák még, csak írj. Jó babázást!

Üdv.:Ági

2010. jan. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 A kérdező kommentje:
Kedves utso Agi: tegnap volt egy 2 es fel oras maratoni cicizesunk, aminek a vege az lett, hogy meg bevagott kb 50 tapit is. Valsz nem volt eleg tejem, mert ma direkt figyeltem a folyadekbevitelre es ma eleg volt az egy oras cicizes. Valojaban nincs meg rendszerunk cicizes teren, nem mondhatom, hogy 3-4 orankent vagy hasonlo, mert van amikor 2 ora mulva kel a dragam, de van amikor 3 es fel. Most pl. volt 1 ora cici es kb 1 oraja alvas. koszi a batoritast mindenkinek. Es barmi otletetek van, mindet szivesen olvasom. Ja, neha probalom cumit a szajab nyomni, de nem mindig fogadja el.
2010. jan. 7. 22:53
 50/50 anonim ***** válasza:

Kedves távoli anyuka! Velem leveleztél 01.04-e óta végig (remélem nem vagy nagyon csalódott?).Én sem tudok 3 vagy 4 óránként szoptatni.Már az elején sem ment. Van, hogy fél óra múlva éhen akar halni,( de előtte köpte már ki a tejet, folyt végig az arcán)van, hogy 3 óra múlva. Én sohasem tudtam beállítani neki az időt. Idővel azonban le fog rövidülni neki a szopizás ideje. Nálunk most a maratoni éjszakai cicizés max.20 perc és durmi tovább. Cumiból többféle van itt nálunk és hallottam, hogy volt aki a 6 fajtánál talált rá a babája számára a legmegfelelőbbre, az szerette csak. Tényleg nagyon fontos a folyadékbevitel, arra ügyelni kell, felétek főleg. Mikor nrm volt elég nekem a tejem itta a tejszaporító HIPP teát, + napi 1 üveg alk. mentes sört. Én sem hittem,de tapasztalatból tudom már 1-1,5 hónap múlva összerázódtok, tej mennyisége, szopizást terén is.

Üdv: Ági

2010. jan. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!