Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » El kell választanom a 17 hós...

El kell választanom a 17 hós kislányomat, nagyon nehéz, mit tegyek, hogy könnyebb legyen mindkettőnknek?

Figyelt kérdés
4 doboz Zinnat-ot kell beszednem, a doki mondta, hogy inkább válasszam el, ha már ennyi idős. Ő igazi kis függő, és bár engem már néha zavart a rágcsálás, nekem is fontos volt, főleg az esti-reggeli :(( ilyenkor igazi szopi volt, eglészen belémbújt, a másikat meg fogta :) este nélküle vergődve épphogy elaludt, de éjszaka többször felsírt, reggelre meg teljesen kiakadt, nem engedi ilyenkor, hogy hozzá érjek, rugdos, csapkod és nagyon zokog :((( hogy tudnám ezt megkönnyíteni neki?? Engem este látott csak miatta sírni, reggel már határozottabb voltam, de iszonyú :( elég kitartó típus, volt, hogy kettő éjszakát is már külön voltam tőle, de amikor meglátott egyből kérdőre vont és vagy fél órán át nem engedett abból, hogy szopizzon...

2014. okt. 29. 07:03
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
74%

Ha szoptathatnal zinnat mellett tovabb megtenned?

Olyan nanpgrammnyi mennyiseg valasztodik ki h.nem szamottevo reszere. Ha reszleteket szeretnel tudni irj privit. Ha elhataroztad az elvalasztast akkor mar mindegy.

2014. okt. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Latom egyik valasz sem volt hasznos.. imadom wz ilyen kerdesket!
2014. okt. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
nekem hasznos volt mindegyik! Nem pontozok soha negatívat! Előtte kedves vagy köszönöm, de már eldöntődött, és nem akarok magamból hülyét csinálni...
2014. okt. 29. 22:32
 14/24 anonim ***** válasza:
13%

Pont ez a gond, hogy úgy gondolod ez az egyetlen lelki kapocs a gyerekkel és máshogy nem kerülhettek közel egymáshoz, pedig ez nem így van. Este például feküdjetek egymás mellé, simogasd, ennek pont ugyanúgy lelkileg kielégítőnek kellene lennie, ahogy az ölelésnek, puszinak, stb. is.

Úgyhogy legyen az az első, hogy elmagyarázod neki, hogy például a cici a pici babáknak, mint amilyen ő is volt az étel, de mire ilyen szépek, nagyok lesznek, addigra kifogy. Ezen kívül alakítsatok ki valamilyen alvási rutint, összebújás alvás előtt, simogatás, vagy valami kendő akármi ami megnyugtatja. De nem fog működni semmilyen módszer addig, amíg magadban nem teszed helyre ezt a dolgot.

2014. okt. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim válasza:
64%

En csak annyit szeretnek irni,hogy teljesen megertelek. Az en kisfiam 18 honapos,szinten cici imado,es tudom,milyen nehez lenne mindkettonknek egy ilyen dontes. Nem arrol van szo,hogy maskepp nem lehet potolni az osszebujast,es nem is azt akarom sugallni,hogy azok az anyukak,akik nem tudnak ennyit szoptatni,alsobbrenduek,de tenyleg leirhatatlan ez a szoros kapcsolat,ami ilyenkorra kialakul anya-gyerek kozt a szopizas altal. Es sajnalni tudom azt,aki kimarad ebbol,vagy rakontrazik,mert nem tudja felfogni.

Ha ide nem akarod,esetleg priviben leirhatod,hogy boldogultok szopi nelkul. Kitartast!

2014. okt. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Nem akartam ebbe belemenni, de én is arra próbáltam célozni a reagálásommal, hogy igaza van, lehet, h kívülről túl reagálom...de ez egy nagyon külenleges, semmihez sem hasonlítható kapocs. Bár lehet nem mindenkinek, mert van aki alapból viszolyog attól, hogy a melléből táplálja a babát, ilyenről is hallottam már...a döntésem azért talán rávilágít, hogy nem vagyok fanatikus, nagyon boldogok voltak ezek a hónapok, de igyekszem az arany közép úton tartva magam figyelembe venni mindent, ami fontos lehet....és az elkövetkezendő időszak is nagyon jó lesz, csak egy meghatározó érzelmű egymásba bújás hiányzik, amit bizony a látszat ellenére nehezen lehet helyettesíteni puszival, öleléssel...igyekszem terelni mindig, nehezen, de úgy látom beletörődik, nehezebb pillanataiban pedig kiakad, bízom az időben, hogy elfogadja az új helyzetet. De nagyon hiányzik...ma a Húgomnál is bepróbálkozott, h cici-cici ...:))
2014. okt. 30. 23:01
 17/24 anonim ***** válasza:
65%

Rettenetesen sajnállak benneteket hogy ez történt veletek, de látod, azt írják, hogy a gyógyszered mellett lehet szoptatni és ha attól félsz, akkor elárulhatom, hogy a Lyme kórt nem lehet átvinni a kisgyerekre az anyatejjel. 20 hónapos a kislányom, nagy szopis és egy pillanatra belegondoltam, hogy végig bírnám-e csinálni ezt, amit te csinálsz. Nem bírnám, és beleőrülnék, tíz percen belül feladnám, főleg, ha ennyire semmi okom nem lenne az elválasztásra, attól félnék, hogy a kislányom súlyos lelki sérülést szenved ettől a hirtelen és durva beavatkozástól. Hát ha te bírod, akkor sok szerencsét hozzá, mindkettőtökkel együttérzek, mert én megértem azt a lelki kapcsot, ami közted és a gyermeked között van és hidd el, hogy ez a világ legtermészetesebb dolga, és jól írod, azok kardoskodnak az elválasztás mellett, aki ezt sosem élték meg és talán valahol irigyelnek minket szegénykék. Egyébként a Lyme kórt az amoxicillin is gyógyítja, én is azt szedtem rá pár éve, és amellett teljes nyugalommal lehet szoptatni, csodálkozom az orvosodon is, hogy csak úgy rád parancsol, hogy válaszd el a gyereket.

Üdvözlettel: egy szoptatásmániás őrült anyuka

2014. okt. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
53%
Még annyit, hogy az arany középúthoz az is hozzátartozik, hogy nem egyik pillanatról a másikra kell leszoktatni a gyereket a szopiról, az nagyon durva és sokkoló. Fokozatosan kell lecsökkenteni a szopások számát, először a nappaliakat, amit itatással tudsz helyettesíteni, mert valószínű, hogy csak szomjas, az altató, ébredő szopi még maradhat egy darabig, aztán mikor látod, hogy már kevésbé igényli, azt is elhagyhatjátok. Aki felülbírálja egy rossz döntését az nem csinál magából hülyét, aki viszont minden körülmények között ragaszkodik az egyértelműen rossz döntéshez, az inkább hülyét csinál magából. Egyébként mit csinálsz a tejjel, lefejed? Vigyázz, nehogy begyulladjon a melled!!! Amúgy a gyereked reakciója teljesem jogos, az én kislányom is így viselkedne, ha hirtelen ezt csinálnám.
2014. okt. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
86%
Nemtom ki ez a szorgalmas pontozó, de érdekes, hogy a fokozatosság elve csak nekem jutott eszembe a sok bölcs tanácsadó közül. Ettől függetlenül biztos sikerülni fog a hirtelen abbahagyásos módszerrel, de a szegény kislányt rettenetesen sajnálom, nem csodálom, hogy zokog, csapkod rugdos, mindenki ezt tenné a helyében, a mamája pedig meg van győződve róla, hogy ezzel nagyon jót tesz neki. Biztosan jó ez nektek???
2014. okt. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de számomra teljes mértékben a másik végletet képviseled! Úgy gondolom így is eléggé hozzájárultam a lelki fejlődéséhez, bőven elég nekem, aki gyógyszerellenes fejet hajtani afelett, hogy szeretném őket egészségben felnevelni, és beszedem a gyógyszert, de nem fogom a kislányomat mérgezni! Nem biztos egyáltalán, hogy kevés szívódik fel, nem biztos egyáltalán, hogy nem árthatok neki ezzel! Az orvos azt mondta, inkább válasszam el szegényt, de utána kérdezte meg mennyi idős, s mikor mondtam, h 1,5 éves, akkor mondta, hogy így nem kérdés, itt az idő. Ma már nyugodtan fogadta este is, bevezettük azt az új szokást, hogy átölelve elringatom, ez idáig nem volt, mivel fekve összebújtunk és cicin aludt el. De az új szokásunk is nagyon meghitt. Szerintem sokkal rosszabb fokozatosan elhagyni, mert így könnyebben megérti, úgy látom, hogy egyáltalán nincs, elfogyott, és beletörődik. De az furcsán venné ki magát, hogy hol adok neki, hol meg nem. Igény szerint szopizott mindig is amúgy, plusz éjszaka olyan 3-4 felé már átbújik hozzám, akkor is reggelig volt, hogy rajtam csüngött, ami nem zavart, de belátom, hogy így, h egyáltalán nincs, talán nyugodtabbak lesznek az éjszakái. Nagyon rossz, de én is igyekszem ezt megszokni, de úgy látom, hogy ő jobban alkalmazkodik. Azért köszönöm a tanácsaidat, mert megerősítettél abban, hogy hosszú távon jól döntöttem!
2014. okt. 31. 21:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!