Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Jòl teszem ha hagyom...

Jòl teszem ha hagyom hogy az egy hetes babám egész nap cicin lòg?

Figyelt kérdés
Szinte folyamatosan követeli. Ha nem szìvja akkor csak cumizik rajta, de nincs el nèlküle. Viszont ìgy nem hagy időt hogy termelődjön a tej, hogy egy kiadósat egyen belőle. Fog mèg ez változni? Mit csináljak?
2015. júl. 4. 15:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
31%
NEM teszed jól. Tarts a szopik között legalább egyóra hosszát, de inkább kettőt. Nem baj, ha egy kicsit sír a két szopi közt. Így csak rászoktatod, hogy rajtad lógjon, akkor is ha nem éhes.
2015. júl. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
62%
Pontosan akkor termelődik, amikor cicizik, a kereslet-kínálat elvén be fog indulni pár nap után jelentősen. Most biztos kicsit gyengébb a felhozatal, azért "igyekszik csinálni". A pici a legbiztosabb tejszaporító. Igyál sok folyadékot, egyél és pihenjél, ezek a legjobb tejtermelők.
2015. júl. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
53%
Az első válaszoló szerinti a régi módszer. Mikor is minél tovább vársz annál több lesz. NEM ÍGY VAN.
2015. júl. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Szerintem nem.
2015. júl. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
21%

Egyáltalán nem teszed jól! Inkább adj neki cumit! Amúgy meg miből gondolod, hogy a cicit követeli, vagy pedig, hogy éhes? Lehet, hogy egyszerűen csak arra vágyik, hogy a közeledben legyen. Ha így folytatod belefogsz örülni, mert még annyi időd sem lesz, hogy kimenj a wc-re pisilni! Nekem tegnap volt 3 hónapos a babám, már a második héten cumit adtam a szájába, és most csak akkor kell neki, ha elalszik, akkor is csak addig, amint a mély alvás szakaszába lép kiköpi messzire. Szóval attól ne félj, hogy túlságosan rászokik a cumira.


Van egy videó amin meghallgathatod a babák kommunikálását, nekem az sokat segített, lehet, hogy te is csak félreértelmezed a sírásását. A youtube-on keress rá: 5 szó, amit az újszülöttek használnak.


Még nincs késő, még megtudod változtatni, ha be is vett egy rossz szokást akkor azt kb 3 nap alatt kitudod javítani.


Ha segítség kell szívesen adok tanácsot, írhatsz privátban is, mert itt nem biztos, hogy meglátom!

2015. júl. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
34%
1 hetes, könyörgöm. Milyen rossz szokást tudna felvenni? A babád tudja hogy mi kell neki, rá hallgass meg a te érzéseidre. Szoktasd inkább cumira, na ez meg a másik:/
2015. júl. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem kell neki a cumi úgysem fog rászokni! Valamint még mindig jobb az a műanyag, mint, hogy az úját szopja! A cumiról könnyebb leszoktatni!
2015. júl. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
58%

ebben a korban ez még nem gond.. néhány hetes korában maguktól el kezdenek beállni a 2-3 óránkénti evésre. Akkor lesz majd fontos, hogy a sírást ne cicivel kezeld, hanem csak akkor tedd mellre, ha valóban éhes, indokolt az éhség...

de egy egyhetes baba - pláne ilyen melegben - olyan pici a gyomra, persze hogy állandóan a cicin lóg, add neki ahányszor kéri, jót tesz neki is, a tejednek is...kb. 3 hetesen elkezd majd más iránt is érdeklődni, akkor majd érdemes lesz kicsit figyelni hogy ne minden nyűgöt cicivel kezelj, akkor már ringathatod, dajkálhatod, de 35 fokban nagyon fontos, hogy cicizzen, az nem is baj ha nem eszik kiadósan, az eleje a tejnek vizes, szomjúság ellen kiváló számára, ha pedig sokszor kiüríti, egy-két hét múlva ömlik majd a tej :)

2015. júl. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
51%
azért aki cumit javasol, vagy 1-2 órás szünetet, attól megkérdezném: 35 fokban ti is 2 óránként isztok? mert ami azt illeti én óránként iszom, pedig nekem nem 20 ml a gyomorkapacitásom. Én aztán nem vagyok a ciciztetés, évekig szoptatás, stb. híve, de azért egy hetes babánál ilyen fajta szigor szerintem túlzás. A lányom nagyon sokat szopizott 3 hetes koráig, és egyáltalán nem lett elkapatva, magától állt át a 3 óránkénti evésre, most lesz egy éves, de szükségtelen leválasztani, ugyanis saját maga kezdi elveszteni az érdeklődését a cici iránt, hidd el kedves kérdező, a baba pontosan tudja mire van szüksége
2015. júl. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
29%
Vízzel itatásról még nem hallottatok? Az sem ördögtől való ám...igyon 40 fokban édes-zsíros tejet szomjúságra, aki nem normális, én nem teszem. A babával sem.
2015. júl. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!