Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek? Semmi nem kell az...

Mit tegyek? Semmi nem kell az egy hetes babámnak!

Figyelt kérdés
Cicire ha próbálom tenni üvölt, a lefejt tejet eddig úgy ahogy megette egy speciális etetéssel, az ujjam mellé egy kis csövet kellet dugnom és úgy szopizott. Ez bevált egy darabig, de nagyon macerás is volt és az éjjel már ez sem kellett neki. Ma megpróbáltuk a cumis üveget, bármennyire nem szerettem volna. De egyenlőre ez sem nagyon tetszik neki. 20 ml szopizott belőle. Bármilyen ötlet, megoldás érdekel. Szeretném ha cicizne, de a végkimerülésig nem mehet ez így tovább. Védőnéni velem van napi 8 órát, eleinte még lelkes volt hogy megoldjuk ne aggódjak. De holnap tud jön jönni hozzám utoljára és azt látom már ő sem tudja mit tegyünk. Nagyon el vagyok keseredve, hogy nem megy ez nekünk. És ha cumisüveg sem kell neki végképp nem tudom mi lesz! Pedig tejem van bőven, ahogy elkezd sírni már ömlik belőlem a tej.
2015. júl. 25. 12:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
nem akarlak elkeseriteni, nekunk sem a bimbokiemelo, sem 3! szoptatási tanácsado sem tudott segiteni..(már a korházban hivtak egy másik korházbol is hivtak tanácsadot, forditották igy-ugy-amugy..naponta 3 orát szorakoztunk azzal, hogy hogyan tudná bekapni..minden poziturában) valami a fiam szájpadlásával volt, ezért nem tudott szopizni. végul a 4. féle cumisuveget fogadta el!!
2015. júl. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Lehet poci is. Nem tudom én még annyira tapasztalatlan vagyok, első kisbaba és amúgy is aggódós vagyok. Most is a cicimen alszik, hogy érezze szinte egész nap így vagyunk.
2015. júl. 25. 14:32
 13/22 anonim ***** válasza:
53%
Szegenykem, ne add fel! Sajnallak nagyon. Igen, hivj szoptatasi tanacsadot, le leche league ( [link] ha Angliaban vagytok. Lehet szajpadlas problema, lenott nyelv...vesd fel ezeket a vedonodnek!
2015. júl. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Figyelj arra, hogy te is eleget egyél, igyál! Éjjel főleg sokszor tedd mellre, olyankor még jobban beindul a tejtermelés. Legyen meg a napi 2-3 l, ásványvíz, szoptatós tea.

Hasfájásra óvatos tornáztatás, cseppek.

2015. júl. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
51%
Nekem az okozott gondot a szoptatásnál, hogy nagyon be volt keményedve a cicim a sok tejtől és nem tudott rendesen szopizni. Először fejtem belőle le és utána már annyira puha volt, hogy rendesen be tudta kapni. Jó pár nap után jöttem rá, hogy ez a baj. Ismerősöméknek a baba nyelve le volt tapadva és csak azt vették észre, hogy nem akar szopni és állandóan sír. Kiderült, hogy a kórházban nem vették észre, hogy a nyelve nem vált fel, ezért nem tudott szopni. Ha a hasa fájna akkor tekeredne és látnád rajta, hogy kínlódik mikor pukizni szeretne, vagy nem büfögne kaja után. Ez a három probléma jutott eszembe.
2015. júl. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
35%
Nem lehet,hogy nagyon le van tapadva a nyelve, és azért nem tud szopni? Az első gyerekemnek az volt a probléma, felvágták utána semmi gond nem volt.
2015. júl. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
51%
Nem hiszem, hogy a hasa lenne a probléma, mert ha éhes lenne, akkor is megenné. Tudom miről beszélek, lányom rettentő hasfájós volt, de ha éhes volt, megette az adagját. Lehet, hogy vizes a tejed és nem tud vele jóllakni. Fiammal 5 napig voltunk kórhátban, éjszaka hiába próbáltam szoptatni, nem volt hajlandó, nappal viszont szépen evett. Már sajnos ott is pótolni kellett neki. Amire még gondolnék, hogy le van nőve a nyelve, egyik ismerősünk babája emiatt még cumisüvegből is nehezen tudott enni.
2015. júl. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Próbálj játszó cumit adni a szájába, ha azt már szépen szopizza akkor vedd ki és próbáld cicire tenni. Ezt a módszert a mi szoptatási tanácsadónk javasolta, aki 40 évig dolgozott csecsemős nővérként.
2015. júl. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Igen, lehet hogy a nyelve le van tapadva Ha felemeled a nyelvedet érzed hogy van ott egy darab "bőr", ezt Magyarországon még elbocsájtás előtt picit felvágják, hogy tudjon szopni a baba Ezen kívül izom gyengeségis lehet, nem tud erősen szívni. Segíts neki abban, hogy szopi előtt a kemény csomókat masszírozod, esetleg előfejsz, meleg vízzel zuhanyzol pár percet, utána fellazul, első lányom így tudott eleinte szopni, majd megerősödött és jobb lett a helyzet. Kitartás, én a helyedben gyermekorvossal is konzultálnék, vizsgálja meg a baba száját stb...
2015. júl. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Mi van veletek?
2015. júl. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!