Miért gondolja a "Római Katolikus:Életvédő csoport", hogy az itt terhesség megszakítással kérdést feltevő tiniket arra kell biztatni, hogy tartsa meg a gyereket? aki itt kér tanácsot ilyen kérdésben vajon tényleg alkalmas egy gyermek felnevelésére?

Figyelt kérdés

és mivel tiniket biztatnának, fogják is támogatni őket, vagy csak világra hozatjuk a gyermeket lesz ami lesz alapon, és nem érdekes hogy ilyen fiatal szülőknél milyen körülmények között lesz?

erre van épkézláb magyarázat tőlük?


2017. jan. 11. 22:22
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/100 Theressita ***** válasza:
6%
Igen, pont így szokás homokba dugni a fejet és a lelkiismeret elcsitítani... Lám, így pusztítja magát az emberiség. Gratulálok!
2017. jan. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/100 anonim ***** válasza:
76%

#91, az én lelkiismeretem spec tök jól van, azért kár aggódnod... lényegesen kevésbé lenne jól, ha azon igyekeznék, hogy tönkre tegyem mások életét - persze "csak jót akarva"... meg akkor is kevésbé lenne jól, ha egy nem kívánt gyereket kellene kerülgetnem, folyamatos ellentmondásban önmagammal, amikor egyfelől tudom, hogy nem szeretem, másfelől tudom, hogy nem tehet róla.

Viszont semmiféle vallási elváráshoz nincs semmi közöm.

2017. jan. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/100 anonim ***** válasza:
69%

"Lám, így pusztítja magát az emberiség. Gratulálok!" vesd össze: [link]

...mintha lenne egy picike különbség az általad állítottak, és a tények között....

2017. jan. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/100 anonim ***** válasza:
82%

"Amíg nem akartunk gyereket, egyszerűen nem szerelmeskedtünk"


És miután már nem akartatok, akkor sem? Aztán aki sosem akar, az élje le szűzen az életét? Így gondolod?

2017. jan. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/100 anonim ***** válasza:
72%

"Lám, így pusztítja magát az emberiség."


Az emberiség azzal pusztítja önmagát, hogy túlszaporodja az életterét.

2017. jan. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/100 anonim ***** válasza:
82%
"Lám, így pusztítja magát az emberiség. Gratulálok!" Jajj, Theressita, az ég áldjon, csak az én eddigi életem folyamán (cc. 50 év) 3,5 milliárdról 7 milliárd fölé "pusztította magát"... nem kellene inkább olyasmivel érvelned, ami legalább egy iciri-picikét komolyan is vehető? Nem kínos az, hogy a tisztelt magzatvédők ezen a GYK-n többnyire a napi blődlit szolgáltatják az elgondolkodtató érvek helyett? Általános iskolai szinten röhejes állításokat, jövőbe látó tuti biztos jóslatokat és hasonlókat...
2017. jan. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/100 anonim ***** válasza:
72%

nem olvastam vegig mind a 10 oldalt, csak az elso 4-5-ot, igy lehet, hogy valaki irt mar ebbol a szemszogbol. Soha nem lennek kepes elvetetni a gyerekemet, ezt igy gondolom most, 29evesen, de 16evesen is ugyanigy gondoltam. DE! Nincs jogom iteletet mondani mas elete es dontese folott, a masik pedig, hogy onzo erdekekbol en magam is nagyon szeretnek gyereket (el se tudom kepzelni, hogy soha ne tapasztaljam meg az anyasag oromeit, es a terhesseget, a szuletest egy csodanak tartom, amit felfogni se lehet), viszont jozan esszel gondolkodva inkabb mondanam azt, hogy erre a vilagra nem erdemes gyereket szulni! Aki egy kicsit erzekenyebb, intellektualisabb, empatikusabb az atlagnal, az csak szenved ebben a vilagban! Itt sokan csak az anya oldalarol kozelitik meg a kerdest, hogy az anya megbanja-e vagy nem kesobb, akar az abortuszt, akar a vallalt gyereket. De mi a helyzet a gyerek oldalarol? Akit esetleg megszulnek annak ellenere, hogy nem akartak?! Aki esetleg egesz eleten keresztul hordozza magan/magaban ennek a serelmeit, es esetleg pont emiatt (nem feltetlen kozvetlen emiatt, hanem talan kozvetve, a szegenyseg, a nem torodes, az elhanyagoltsag, az agresszio, a nem megfelelo korulmenyek es meg lehetne sorolni mennyi minden okozhatja a sulyos lelki serultseget.. Ami termeszetesen olyan csaladban is megesik sajnos, de valoszinunek tartom, hogy ahol nem vartak a gyereket, ott sokkal nagyobb aranyban) valik majd belole egy depresszios/ mindenfele mentalis betegseggel kuzdo/ alkoholista/ drogos felnott. Annak boldog elete lesz?? Soha de soha nem lesz belole egeszseges felnott! Es valoszinuleg az o gyerekei sem lesznek azok. Nem mindenki alkalmas szulonek! Olvastam egy interjut egy 30-as novel, aki soha nem akart gyereket. Nem tudtam azonosulni vele, mert amiota az eszemet tudom, kicsi lany korom ota arra keszulok, hogy egyszer anya legyek, nem tudok elkepzelni ennel csodalatosabb dolgot az eletben. De elgondolkodtatott az irasa. Arrol, hogy vajon szulni vagy nem szulni a

nagyobb onzoseg. Mennyire lehet a mai vilagban boldog, mentalisan egeszseges, megfelelo ertekrenddel rendelkezo gyereket nevelni. Es ezek a kerdesek sajnos elgondolkodtatoak! Szerencsere kepes vagyok a sajatometol eltero velemenyt is meghallgatni, es esetenkent meg is erteni, vagy legalabbis elfogadni. Paran kovethetnek a peldamat.

2017. júl. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/100 anonim ***** válasza:
0%
Igen, csak ez így nagyon fekete és nagyon fehér. Nem csak az létezik egy nem várt gyermek esetében, hogy abortusz vagy hiányosságokkal teli élet. Van más lehetőség is. Például azért az a 9 hónap elég idő lehet, hogy az anya meggondolja és megszeresse azt a babát, aki a pocakjában növekszik. Ha mégsem (pedig ez is egy elég esélyes opció), akkor is ott van az, hogy örökbe adhatóvá tegye a babát. Ma már gyakorlatilag nincs is olyan, hogy árvaház. Akik ilyen intézetben nevelkednek, azok nem azért vannak ott, mert nem lenne szülőjelölt. Azért vannak ott, mert végleg vagy átmenetileg kiemelték őket a családból (vagy önként beadták őket), lemondani viszont nem óhajtanak róluk, így új családba nem kerülhetnek. Van fogalmad róla, hány gyermektelen pár vágyik egy újszülött babára? Mentálisan, fizikálisan és anyagilag is jól kell állniuk a pároknak, mégis hatalmas túljelentkezés van egy örökbefogadásra. Ezek a "nők" még azt a 9 hónapot sem vállalják, hogy legalább megszülik és esélyt adnak annak, hogy megszeressék a saját gyereküket vagy legalább, hogy élhessen. Sajnos én ezt hatalmas önzőségnek tartom.
2017. júl. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/100 anonim ***** válasza:
71%
"Miért gondolja a "Római Katolikus:Életvédő csoport", hogy.." Gondolja??? Szerintem pont az a baj a vallási fanatikusokkal, hogy a gondolkodás helyett is hisznek... szóval nem gondolja, hanem HISZI, "hogy az itt terhesség megszakítással kérdést feltevő tiniket"... - és ez nagy különbség...
2017. aug. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/100 anonim ***** válasza:
69%

Ja persze, a baj csak annyi, hogy sokaknak egyetlen porcikájuk sem akarja azt a gyereket, mert nem szereti őket, soha nem is vágyott rá stb stb. Millió oka lehet. Na egy ilyen nő nem fogja hirtelen megszeretni a gyerekeket és vágyni rá! Remek megoldás mit ne mondjak az, hogy Jajj ne vetesse el, hatha majd a terhesség alatt mégis megszereti. Ahaa vagy nem és akkor?? Ráadásul biztos a nem kívánt terhesség alatt fogja megszeretni a gyereket, amikor folyamatosak a rosszulletek, hanyinger, hanyas stb stb. Ha egyszer valaki nem akarja azt a terhességet, akkor mi a francnak kéne 9 hónapig bajlódnia vele? Ez nem egy kutya, amit vagy megszeretsz vagy ha nem, akkor elajándékozod..

És mi az hogy még azt a 9 hónapot sem képesek kibírni??! Mintha egy pár napos könnyed kis semmisegrol lenne szó. Eszem megáll, hogy valaki ilyen félvállról beszél egy terhesség kihordasarol és szülésről. Végülis csak az egesz eddigi, megszokott eletet teljesen felborítaná, kiesne a munkahelyéről, jönnének a terhesség fent említett kellemetlenségei és az iszonyat fájdalmas szülésről ne is beszéljünk.. Aki egyszer nem akar gyereket, minek kéne mindezen végigmennie??! Jajj mert sokan várnak gyerekre, akiknek nem lehet? Na és?? Ez miért kéne az én vagy bárki más baja legyen? Lehet béranyásat játszani, akinek van kedve hozzá, de senkitől nem várható el, hogy puszira kihordjon és megszuljon holmi idegennek egy gyereket!

És nagyon sokan nem is lennének képesek arra, hogy odaadják azt a gyereket idegeneknek, akit ők hordtak ki 9 hónap alatt, ők szenvedtek meg vele, inkább választják az abortuszt, teljes joggal. Kicsit sem vetnék meg, ha örökbeadnák a gyereket.. Azt látják, hogy nagy hasa van, terhes, majd egyszer csak eltűnik és visszatér üres hassal, gyerek nélkül. Mégis mit hallanának majd utána folyton?! Hogy képes valaki így továbbadni a gyereken, milyen undorító alak stb stb. Mert ez menne!

Mindenki foglalkozzon a saját méhével és életével, ne a maseba okoskodjon bele!! Könnyű predikalni, de kiváncsi lennék az ilyen nagyszájúak közül melyik vállalna ezt az egesz procedúrát önként és dalolva..

2017. aug. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!