Miért gondolja a "Római Katolikus:Életvédő csoport", hogy az itt terhesség megszakítással kérdést feltevő tiniket arra kell biztatni, hogy tartsa meg a gyereket? aki itt kér tanácsot ilyen kérdésben vajon tényleg alkalmas egy gyermek felnevelésére?

Figyelt kérdés

és mivel tiniket biztatnának, fogják is támogatni őket, vagy csak világra hozatjuk a gyermeket lesz ami lesz alapon, és nem érdekes hogy ilyen fiatal szülőknél milyen körülmények között lesz?

erre van épkézláb magyarázat tőlük?


2017. jan. 11. 22:22
 21/100 anonim ***** válasza:
30%
Mi az hogy fanatikus magzatvédők? Minden nőnek fanatikus magzatvédőnek kellene lenni , de annyira mindenképpen , ha nem akar gyereket védekezik. Mert a magzat már él , dobog a szíve ,formálódik az anya testében , teljes kiszolgáltatottságban . És akkor egyszer csak legyilkolom? Jajj mennyire meg tud mindenki sajnálni egy kóbor kutyát , mozgalom indul a megmentéséért , lehet követni a gyógyulását az interneten. A saját EMBER gyerekünket meg kikaparjuk??? Mi van??
2017. jan. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/100 anonim ***** válasza:
71%
Miert kene?! Mar ne is haragudj, de magadfajtakkal tele van a tokom. Te tartsd magad a sajat ertekrendedhez, , de mast ne kenyszerits ra. En peldaul nem tudok egy par hetes embriot embernek nevezni, es az a no se fogja aki nem akarja a gyereket. Ha vki meg azert veteti el mert bulizni akar, hat tegye, az O elete. Amugy akinek ez az elsodleges szempont, mar jobban is teszi, hogy nem vallalja be, mindenki jobban jar...
2017. jan. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/100 anonim ***** válasza:
16%

Annyira szánalmas és gusztustalan, hogy mindenki le van pontozva, aki nem abortusz párti és fiatalon jól boldogul a babával.

Van egy kínai mondás, mely szerint egy asszony szívénél nincs gonoszabb. Én egyetértek vele. Több normális férfival, apával találkoztam.

2017. jan. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/100 anonim ***** válasza:
21%
Ha nem ember az embrió, akkor micsoda? Vagy ti, akik az élete felett halálos ítéletet mondotok, ti nem voltatok ebben a fejlődési fázisban, ti azonnal tejeltetek az államnak adót, és így szereztetek jogot arra, hogy megszülethessetek?
2017. jan. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/100 anonim ***** válasza:
24%
A fiam 9 éves. Valamelyik nap megkérdezte, mi is az az abortusz. Elmondtam neki, érthető, nem kiszínezett módon. Fal fehér lett, hogy ilyen van. Nem bírt megszólalni. Aztán csak annyit mondott, hogy: "Nekem akkor szerencsém volt, engem szeretnek!" Valamikor 1990-es évek elején egészségügyi szakközepes tanulmányaim alatt gyakorlaton voltunk szülészeten. Akkor szembesültem először a modern Taigetosszal. Levert a víz és nem értettem. Ilyet lehet tenni? Ceizel professzorral láttam egy interjút, ahol elmondja, hogy egyértelműen tudjuk, hogy az élet a foganással kezdődik, csak a társadalom hagyott egy kiskaput, hogy legálisan, kisebb szövődménnyel (nem nullával!)elvégezhető a gyermek életének kioltása. Én azt gondolom, hogy minden ember élete értékes. Inkább azt kérdezném, hogy kinek az érdeke, hogy növeljük az abortusz számot? Kinek az érdeke, hogy a kérdező tiniknek azt a tanácsot adja bárki, hogy csak menjen és kapartassa a szemétbe a gyermekét? És ha már az Egyházat szidja, akkor előbb utána kéne néznie annak, hogy végez-e az egyház karitatív munkát? Meglepőne mennyit. Igen, oda fordulhatnak a bajba jutott édesanyák és nem a küretkanállal fogják fogadni! Szomorú, hogy mennyire könnyen vinné bárki vágóhídra a fiatal lányokat, ahelyett, hogy érdemben segítséget nyújtana.
2017. jan. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/100 anonim ***** válasza:
68%

Egy kepzodmeny.

Szuljel mar meg egy 12(bar irhatnam 25-26 het elottit is) hetes magzatot, szerinted meddig marad eletben? Elarulom semmeddig. Eletkeptelen, nem erez, gondolkodik. Nyilvan egy ujszulott se tudna segitseg nelkul eletben maradni, de legalabb mar attol nem allnak le funkcioi, hogy kikerul az anya mehbol.

Eloleny, de szamomra nem ember.

2017. jan. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/100 Theressita ***** válasza:
31%

Nem szoktam magam háborgatni az ilyen kérdésekkel, mert csak dühös leszek és eléggé elkeseredett,ahogy látom, az emberiség hogyan pusztítja el saját magát és hirdeti a halál kultúráját, ha meg valaki az életért harcol, azt el kell hallgattatni...

... de most mégis írok...


Az Egyház (és a legtöbb érző, gondolkodó ember) biztat a gyermek megtartására, mert az életet védi. Az élet mindig jobb mint a pusztulás. És igen, amint megfogant az a kis "valami", az már él... Valamikor én is ilyen kis formátlan pici izé voltam, pedig az már én voltam... Te is valamikor ilyen voltál, és bizony az már te magad voltál!


És az én anyukámat is mindenki biztatta, hogy vetessen el, mert nagyon "rosszkor" jöttem... Igen, az orvosok is egyetértettek, a rokonság is! Rá is beszélték...De egy véletlen pillanat műve, hogy élek. Anyukám gyakorlatilag utolsó pillanatban gondolta meg magát amikor meglátott a monitoron.Szegényt akkor hülyének nézték. Ma hálát ad az Égnek (és persze én is :-)) Mondhatjuk, hogy éppen ezért én is a kis "sorstársaimért" küzdök, hogy ők is megmeneküljenek, mint annak idején én...

2017. jan. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/100 Vortrekker válasza:
32%

A valasz egyszeru:

- nem találkoztam meg olyan novel aki abortuszt végeztetett es ne banna a dolgot utolag

- nem találkoztam meg olyan novel aki akármilyen nehez helyzetben is de megszülte a gyereket, es banna utolag a dolgot. 😃


Mellesleg: A kat egyháznak van tanítása a felelős szexuális élettel es az életvezetési kérdésekkel kapcsolatban is, es nagy szeretettel foglalkozik az abortuszok átesett nőkkel is, akik színten áldozatok! Az apának, a társadalomnak es a korszellemnek is van felelőssége.


Áldás.


/ bocs az ekezetekert

2017. jan. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/100 anonim ***** válasza:
10%

Engem aztán nem érdekel semmilyen csoport, de azt mondom, hogy egy terhességnél az egész élet-hosszat figyelembe kell venni a tinilánytól a dédnagymama korig. és úgy dönteni.Ilyen döntésnek nem csak 1-2 évre van kihatása, hanem egy egész életre.

Több szem többet lát alapon, megélt és másokkal átbeszélt tapasztalatokra gondolva csak azt mondhatom, az egész életét hibázza el az, aki rövid távú, anyagi vagy kényelmi érdekekből, félelemből, vagy bármi okból eldobja a magzatát.

2017. jan. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/100 anonim ***** válasza:
32%
Mi baptisták is folyton gyűjtünk, megyünk, segítünk. Én több gyerek mellett, ahogy más tesók is. Mert fontos az emberélet és igen, cigánytelepre is járunk.
2017. jan. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!