Miért gondolja a "Római Katolikus:Életvédő csoport", hogy az itt terhesség megszakítással kérdést feltevő tiniket arra kell biztatni, hogy tartsa meg a gyereket? aki itt kér tanácsot ilyen kérdésben vajon tényleg alkalmas egy gyermek felnevelésére?

Figyelt kérdés

és mivel tiniket biztatnának, fogják is támogatni őket, vagy csak világra hozatjuk a gyermeket lesz ami lesz alapon, és nem érdekes hogy ilyen fiatal szülőknél milyen körülmények között lesz?

erre van épkézláb magyarázat tőlük?


2017. jan. 11. 22:22
 81/100 anonim ***** válasza:
75%
Azt próbáld meg megérteni, hogy nem mindenkinek okoz akkora törést az abortusz. Nem mindenkinek teszi tönkre az életét. Nyilván megviseli az embert,de azt kicsit elhamarkodott kijelenteni, hogy tönkreteszi az egész életét. Én azt gondolom erről, hogy egy normális lelkületű, felnőtt nő nem fogja magát ezen enni egész életében, mivel tisztában van vele, hogy egyrészt ő választotta ezt az utat- azért, mert akkor a körülmények miatt így döntött- , másrészt attól nem fog semmi megváltozni, ha folyamatosan ezen rágódik. Azok, akiknek ez tönkreteszi az életét, már eleve labilis idegrendszerű emberek lehetnek.
2017. jan. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/100 anonim ***** válasza:
85%

Szerinted (!!) okoz törést az abortusz, én sem a levegőbe beszélek ugyanis nem egy olyan nőt ismerek, akinek volt abortusza és egy percig sem bánja, mert tudja hogy a helyes döntést hozta meg, egyetlen porcikája sem kívánta azt a gyereket és meglepő módon olyat is ismerek, aki végül csak beadta a derekát és megszülte a gyereket, amit nem is sokkal a születés után meg is bánt. Elég megnézni itt is a családi kapcsolatok topikot, hogy amúgy mennyi inkompetens "szülő" van, aki veri össze-vissza a gyereket, nem ad pénzt pl a lányànak, hogy tampont tudjon venni, megkeseríti az életét, nem kap a gyerek szeretet és még sorolhatnám nap estig. Igenis van, amikor egy ember nem alkalmas szülőnek és inkább az abortuszt választja, nagyon is helyesen. Ha valaki nem szereti a gyerekeket és nem akar sajátot, az nem fog megváltozni egyik napról a másikra, hiába is állítod váltig, hogy milyen tök jó dolog...Neked lehet, másoknak meg másképp jó, ennyi.

De igenis folyamatosan bele akarsz szólni más eletebe. Fogadd szépen el, hogy nem mindneki van a te véleményeden és koránt sem okoz mindenki számára örömet egy gyerek. Egy felnőtt, tudattal, érzésekkel, tervekkel és vágyakkal teli ember akarata mindig is elsődleges lesz egy pár hetes, fejletlen kis sejtcsomoval szemben! Az ő teste által képes egyáltalán létezni, táplálkozni stb, úgyhogy igen is minden nőnek jogában áll eldönteni, hogy akarja-e hagyni, hogy élősködjön rajta az a magzat vagy sem! Az ő élete és az ő döntése és ha fejre állsz sem fogsz tudni ezen változtatni. Senkire nem kenyszeritheto rá a terhesség, szülés és gyereknevelés.

Ahogy mondod "ne a másik karára". Az a magzat, akit a nő nem akar és azt sem akarja, hogy ott legyen a hasában, annak igenis karára van! Tönkretenné az életet, mint ezt már sokszor leírtuk egy olyan fejlett, már megszületett, tudattal, érzésekkel és célokkal tele levő ember életet, akinek egy nem kívánt gyerek nagyon is keresztül húzna az addigi eletet.

Kár ezen rágódni és győzködni a másikat, valaki így gondolja, valaki meg úgy, el kell fogadni, hogy (halistennek) nem vagyunk egyformák. Neked lehet örömet okozna egy gyerek, másnak meg nem!!

2017. jan. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/100 anonim ***** válasza:
72%
#80 "A nehézségekből viszont fel lehet állni (lásd: anyukám). " - nem lehet, hogy túl szűken és túl egyoldalúan értelmezed a "nehézségek" körét?
2017. jan. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/100 Theressita ***** válasza:
7%
Kedves 83-as! Tudom, már ezzel rettentően unalmas kezdek lenni, de tapasztalatokról beszélek, amik közvetlen érintenek. Az én (a mi esetünk) nyilván csak egy a sokból, de mégis egy a sok bátorító példából.
2017. jan. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/100 anonim ***** válasza:
73%
Theressita, nincs nekem semmi gondom a te személyes példáiddal - megtennéd, hogy azt is elmeséled, hogy a másik szülőd sorsa hogyan alakult? Például. Aztán, hogy hogyan sikerült mindkét szülődnek megvalósítani a vágyait és terveit?
2017. jan. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/100 anonim ***** válasza:
81%
#84, hidd el kérlek, én is tapasztalatból mondom, hogy egy rosszkor vállalt magzat szét robbantani egy kapcsolatot, meg azt is, hogy lehetetlenné tudja tenni az embernek azt, hogy a saját szándékai, tervei és értékrendje alapján tudja élni az életét.Szóval gyökeresen más helyzet az, amikor valaki szívesen vállalna gyereket, csak van valamiféle objektív nehézség, és az, ha egyáltalán nem szeretne abban az életperiódusában (vagy egyáltalán) a szülői szerepbe kerülni, teljesen mással akar foglalkozni.
2017. jan. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/100 Theressita ***** válasza:
4%

A béke kedvéért mondhatnám, hogy csináljon mindenki a saját gyerekével, amit akar (nyilván így is ez történik) , de ez igen morbidan hangzik.


Mindenesetre gyanús nekem, miért szúrja valakinek a szemét/szívét, ha elmondom, a gyermek az anyaméhben él és nem akar meghalni. Szegény anyu is elhitte azt a sok hazugságot, hogy csak egy sejtcsomó vagyok, meg az abortusz csak egy rutin beavatkozás- csak szerencsére elfelejtették figyelmeztetni, hogy ne nézzen a monitorra a megelőző kivizsgáláskor - na akkor szembesült a valósággal, hogy becsapták, és éppen egy kis embert készült szétdarabolni. Szerintem sejtelme sem volt, mihez fog majd velem kezdeni, meg hogy fog kihevickélni a "kakiból", de tudta, érezte, minden jobb az ölésnél.


Kösz a kérdést, szüleim jól vannak! :-)

2017. jan. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/100 anonim ***** válasza:
75%

#87 "Mindenesetre gyanús nekem, miért szúrja valakinek a szemét/szívét, ha elmondom, a gyermek az anyaméhben él és nem akar meghalni." - lehet azért, mert hazugság. Az önálló akarathoz igen fejlett idegrendszer kell, az elvont fogalmak felfogásához meg még inkább, ezzel az ember még születésekor se rendelkezik.

Na, ezzel szemben a valóság az, hogy az embrió élni természetesen él, és reagál a környezet ingereire... kb, mint egy amőba, amelyikre ha rávilágitasz, elkavar onnan.

De azért nyugodtan beszélhetsz a gyanúidról...:)

2017. jan. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/100 Theressita ***** válasza:
4%

Kedves Utolsó! Azért szívből remélem, ezzel nem azt akartad mondani, hogy te akár a frissen megszületett babát is lecsapnád - hiszen, mint írod, még ő sem rendelkezik olyan akarattal... ha igen, már most az egész vita egy kész képtelenség... ha meg, ugye, erre te sem lennél képes, nem tudom, milyen jogon bántanád a magzatot, csak mert ő még nála is fiatalabb, fejletlenebb... Vannak országok, ahol már a kész, gyakorlatilag életképes babát is legálisan lehet abortálni- ezért ez igen ijesztő (szerencsére nem nálunk)


Egyébként ha meg valaki nem akar gyereket, inkább a baba fogantatását kellene megelőzni...de az azért már egy kicsit több erőfeszítés. Amíg nem akartunk gyereket, egyszerűen nem szerelmeskedtünk- megelőzve a a nem kívánt terhesség- Jó,ez ma túl keményen hangzik- de a védekezés is végtelenszer jobb alternatíva az abortusznál, a magzatölésnél minden, de minden sokkal jobb, kevésbé fájdalmasabb és tragikus.


Őszintén kívánom nektek és a világon mindenki másnak, hogy csak az és akkor legyen "babás", aki és amikor nem képes a magzatgyilkosságra.

2017. jan. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/100 anonim ***** válasza:
83%

Kedves előző!

" te akár a frissen megszületett babát is lecsapnád" - nem, amint láthattad, pusztán megválaszoltam a

"miért szúrja valakinek a szemét/szívét, ha elmondom, a gyermek az anyaméhben él és nem akar meghalni" kérdésedet. Mindamellett, ha már kérded, én ebben a témában a 2004-es Bárándy-Salamon féle agybaj előtti megközelítéssel értettem egyet.


"Vannak országok, ahol már a kész, gyakorlatilag életképes babát is legálisan lehet abortálni" - például Magyarországon is, egészségügyi indokkal. Ugye a magzatvédelmi törvény kevésbé ismert része:

"A 20. hétig végezhető el az abortusz, ha 50 %-ra tehető a magzatnál a genetikai rendellenesség vagy teratológiai (fizikai-kémiai, pl. gyógyszer, sugárzás) ártalom valószínűsége. Ha a diagnosztikai eljárás elhúzódik, a terhességet a 24. hétig meg lehet szakítani.

Függetlenül attól, hogy mennyire előrehaladott a terhesség, bármikor elvégezhető az abortusz, ha arra az anya életének megmentése érdekében van szükség vagy olyan magzati rendellenességre derül fény, amely a születés utáni élettel összeegyeztethetetlen."


"inkább a baba fogantatását kellene megelőzni...de az azért már egy kicsit több erőfeszítés" - kétlem, hogy egy fogamzásgátló módszer használata kisebb erőfeszítés lenne egy abortusznál - ezt még Te se gondolhatod komolyan. Inkább arról van szó, hogy egyfelől a ma ismert fogamzásgátló eszközök tökéletlenek, másfelől az ember meg emberből van.


"Amíg nem akartunk gyereket, egyszerűen nem szerelmeskedtünk- megelőzve a a nem kívánt terhesség- Jó,ez ma túl keményen hangzik" - ez nem "keményen hangzik", hanem elmebeteg módon. Tudod, a mai ember az életében átlag 3%-ban szexel az utódnemzésért, és 97%-ban az örömszerzésért, és ugan már, miért mondana le valaki erről a 97%-ról, hacsak nem mazochista vagy aszexuális? Ki és milyen jogon várhatná el, vagy akár csak kérhetne ilyen marhaságot bárkitől is? Tessen szépen tudomásul venni, hogy nálunk minden 14 év feletti azzal, és akkor él nemi életet, akivel, és amikor akar. És ez így van jól, elvégre is vagy 150 éve így van.

"nem tudom, milyen jogon bántanád a magzatot" - dehogy bántanám, csak eltávolítanám onnan, ahol nincs keresni valója. Azért, mert a saját életemet akarom élni, a saját szabad akaratom, elképzelésem szerint, azzal foglalkozva, amivel én akarok. Ez ilyen egyszerű, kérlek...

A "magzatgyilkosság", "magzatölés" meg megint semmi más, mint manipulatív szándékú magzatvédő narratíva, már bocsi. Ugyanis semmiféle törvény nem ismer ilyent, az emberölésnek meg alapfeltétele az élve megszületés.

2017. jan. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!