Miért gondolja a "Római Katolikus:Életvédő csoport", hogy az itt terhesség megszakítással kérdést feltevő tiniket arra kell biztatni, hogy tartsa meg a gyereket? aki itt kér tanácsot ilyen kérdésben vajon tényleg alkalmas egy gyermek felnevelésére?

Figyelt kérdés

és mivel tiniket biztatnának, fogják is támogatni őket, vagy csak világra hozatjuk a gyermeket lesz ami lesz alapon, és nem érdekes hogy ilyen fiatal szülőknél milyen körülmények között lesz?

erre van épkézláb magyarázat tőlük?


2017. jan. 11. 22:22
 11/100 Redneckchees ***** válasza:
14%

Igen, van épkézláb magyarázat. Íme:


9Azt mondta ekkor az Úr Káinnak: »Hol van Ábel, a testvéred?« Ő így felelt: »Nem tudom. Talán bizony őrzője vagyok én a testvéremnek?« 10Azt mondta erre neki: »Mit műveltél? Testvéred vérének szava hozzám kiált a földről. 11Ezért légy átkozott e földön, amely megnyitotta száját, s befogadta öcséd vérét kezedből! 12Ha műveled, ne adja meg neked gyümölcsét! Kóbor bujdosó légy a földön!«


Gondolod, ha ilyen következményekkel jár egy testvér megölése, enyhébb a megítélés, ha egy anya öli meg gyermekét?

Isten persze irgalmas, és a bűnbánónak megbocsájt, mégis jobb a bűnt elkerülni, aki pedig a szakadék felé rohan, annak szólni illik.

Éppen a napokban mentett meg beszakadt jégből egy ember. Még a jég be sem szakadt, de látta, hogy a tegnap még hártyás felszínű rész felé tart korcsolyáján, és hiába kiabált. a jég még be sem szakadt és az ember már szaladt a létráért, és hívta a tűzoltókat.

Időben lépett, életet mentett. Sajnálatos, ha ilyesmiért magyarázkodni kell.

Neked sem késő elgondolkozni ezeken

2017. jan. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/100 Ignatio ***** válasza:
29%
Aki ezen gondolkodik, mert élete úgy hozta, pl. arra is gondolhat, hogy őt magát is megtartotta valaki egykor s nem vetette el, pedig lehet, hogy sokkal nehezebb körülményei voltak az ő anyjának/szüleinek.
2017. jan. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/100 A kérdező kommentje:

#7-es


[link]


igen, vannak ilyenek.

én csak azt nem értem, hogy miért buzdít itt bárki mint egy "ősanya" hogy igenis pont arra a gyerekre van szükség. úgy ráakaszkodnak 1-2 bizonytalan kérdezőre, mintha a saját gyereküket akarnák elvenni tőlük.


egyébként:

a kérdésben említett egyoldalú biztatással nem értek egyet, meg a rábeszéléssel.

2017. jan. 11. 23:49
 14/100 anonim ***** válasza:
70%

#11, OK, ez épkézláb magyarázat - annak, aki vallásos. De ugye az nagy eséllyel nem is fog abortuszra menni, de még csak házasságon kívül szexelni se... Igaz?


Aki nem vallásos, annak viszont mi a búbánat köze van a vallási, teológiai érvekhez, szempontokhoz? Miért akarják a saját vallásuk szabályait másokra erőltetni???


És a bonusz kérdés: ugye a vallásosok szerint a gyerek Isten ajándéka. Na de tisztelettel, az ajándék egyik jellemző tulajdonsága, hogy vissza is utasítható. A "vissza nem utasítható ajándék" az ismert eufemizmus az erőszakra, kényszerre.

Szóval érdekelne, hogy vallásotok szerint hogy tudja az ember számon kérni az általatok hitt Istenen a szabad akaratába való belerondítást, az életén tett erőszakot? - ami adott esetben a nem kívánt terhesség képét ölti...

2017. jan. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/100 anonim ***** válasza:
21%

Persze mindenre van ellenpélda, de azt azért szögezzük le, hogy annak a linkelt "anyának", vannak mentális problémái.


Nem, nem úgy küzdünk, mintha a saját gyerekünket akarnák elvenni, azért nem így küzdenénk, hidd el! Egyszerűen csak borzalmas olvasni, hogy van akinek ilyen a felfogása a válaszadók között, és ezek elvileg többségében ANYÁK. A bűntudatról pedig még szó sem esett. Pedig sok olyan nő van, aki megbánja. Erre sem árt felhívni a figyelmemet. Persze van, akit ez sohasem visel meg, de azért a legtöbb abortusz nyomot hagy maga után!


Na de mindegy! Ebben ennél a kérdésnél sem fogunk egyetérteni!

2017. jan. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/100 anonim ***** válasza:
24%
Igen, a gyermek Isten ajándéka. Egy olyan ajándék, ami esélyes, hogy megérkezik, ha szexuális életet élsz. Gyengébbek kedvéért: ha nemi életet élsz, benne van, hogy gyerek lesz, tehát úgy fekszel le a pároddal, hogy normális esetben tudod, hogy nincsen 100%-os biztonság. Tehát amikor teherbe esel, akkor elvetted az ajándékot(akár nem is vetted észre!). Az hogy utána te meggondoltad magad, NEM Isten hibája!
2017. jan. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/100 anonim ***** válasza:
57%

Utolsó, egy ajándékról nyilván akkor döntök, ha tudok róla... ez ugye alapfeltétele a tudatos döntésnek, ami a szabad akarat egyik alapköve.

Szóval ez esetben rossz kérdés, hogy Isten megbocsájt-e.... az egyetlen helyes kérdés, hogy én megbocsájtom-e Istennek az életembe való durva beleavatkozását.

2017. jan. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/100 anonim ***** válasza:
24%
Hogy lehetsz ennyire hülye, de komolyan? Ha valaki nem él nemi életet vagy megfelelően védekezik, akkor igen, visszautasította az ajándékot, mivel nem lesz terhes. De ha annyira hülye, hogy még erre sem képes és mégis gyereket csinál, akkor igenis önszántából, tudatosan döntött a nem biztonságos szex mellett=esetleges terhesség mellett! Kicsit megfordítva a dolgot: ha lottót veszel, pont az ajándékra hajtasz, de amikor kifizeted (másik példában lehet ez az aktus), akkor elfogadod, hogy lehet hogy nem nyersz semmit( ez esetben ez a terhesség). Tehát amikor valaki nemi életet él, elfogadja, hogy ha nem tesz érte megfelelően, akkor terhes lesz, ennyi! Ez nem erőszak, senki sem tart fegyvert gondolom a fejéhez egy nőnek, hogy már pedig éljen nemi életet, vagy ne védekezzen! Ha pedig ő TUDATOSAN íg dönt, akkor a pénztártól való távozás után ne reklamáljon!
2017. jan. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/100 anonim ***** válasza:
64%
"Hogy lehetsz ennyire hülye, de komolyan?" - mármint úgy érted, hogy nem abban a hülye értékrendben hiszek, mint te?
2017. jan. 12. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/100 anonim ***** válasza:
40%

Ha egy csoport úgy dönt, hogy a halál-világában, ahol a gyilkosság már elfogadott, felemeli a szavát és mutat másik utat, az csak jó.

Készültem már abortuszra, tudom milyen. De én megtartottam és mai napig látom a "végeredményt", és ember volt bennem, nem más.


Ha más nem, én nagyon is kompetens példa vagyok arra, hogy minden megoldható és mindenből van kiút. Nekik is lenne.

De nagyon sokan csak a saját kényelmüket védik és az életükbe nem fér el egy gyerek. Minap olvastam, hogy azért kapartatta ki valaki magából a gyerekét, hogy még tudjon bulizni.

2017. jan. 12. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!