Meg szeretnem szakítani a terhességem egészségügyi okból, de annyira bűntudatom van emiatt hogyan szánjam rá magam?

Figyelt kérdés

Van egy olyan betegségem ami nem múlik el soha, csak lappang. Fertőző, az első gyermekemet megfertőztem vele, hiába minden odafigyelésem.

Most rettegek hogy máshova a testére ne vigye át a fertőzést. A számon van de nemi szervre is átkerülhet ha a szánkhoz ér a kezünk a betegseg ideje alatt és utána a nemi szervünkhöz.

De a test bármely részére átvihető.

Vedekezés mellett estem teherbe másodszor és nem csak hogy az anyagi körülmenyek nem felelnek meg, mondjuk ezt csak csak megoldanánk, de szüleim sincsenek már, paromnak meg kiköltöztek külföldre, segítsegünk így szinte nincs. De még talán ezt is meg lehetne oldani, ha a kapvsolatunk kibírja a sok streszt...

még itt van ez az átkozott betegség, ami így is megkeseríti az életemet. Rettegek hogy ha megszülöm ezt a masodik babát majd össze puszilgatják egymást, mivel testverek ézt nehez lenne megakadályozni...

szóval teljesen ki vagyok borulva emiatt.

Mem csak ronda ez a betegség, fertőz is és meg nemi szervre is átkerülhet es az arcon is bárhova..

Aki meg nem jött rá a herpeszre gondolok.

Az első gyeeekem sorsát is megpecsételtem ezzel a betegséggel, mert így a jövőben a szexualis élete is korlatozva van.

Nem a rendes szájherpesz vírus ez, hanem nemi szervi, de én csók által kaptam el meg a nemi szervemen nincs...

De pl ha terhesség alatt ott is elkapom veletlen, kkor a magzatot is mevfertőzheti...

Szóval megnyugtathatom magam azzal hogy valóban indokolt most az abortusz? és ha 3 év múlva kitalálják a gyógyszert rá? akkor meg bánni fogom hogy ez volt az okom...de ha nem találjak fel akkor megkeseríthetem mind a 2 gyermekem életét ezzel és az anyagi nehézségekkel.



2017. jan. 20. 17:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/82 anonim ***** válasza:
94%

A herpesz hajlam te b.rom...

Soha életembe nem kaptam el,pedig biztosan ittam ugyanabból a pohárból is már életem során,amiből nevelőanyján vagy mamám pl,esetleg párom.

Gyenge immumrendszer,stressz,bármi betegség alatt előjön. Alul is.. Nevelöanyám kamaszként szedte össze,nyilvános wc n. Ettől még házasok apámmal már 23éve. Annyi volt csak,hogy mivel szülésnél pont kijött neki,emiatt császárral kellett öcsémet világra segíteni.

2017. jan. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/82 A kérdező kommentje:

Aki csak annyit ír h buta meg hülye, annak aztan van sütni valója.


Csak ennyit tanultatok az iskolában?


Nem nem kamu, csak kiprovokálták.


Hatalmas bűntudatom van, mert reménykedek abban hogy feltalálnak rá valamit... ha feltalának rá valamit pár éven belül akkor az elvetetéss "fölösleges" volt és boldogan élhetnék a masodik gyerekemmel.


Ha viszon nem találnak rá ki semmot akkor retteghetek hogy elkapják-e ott, vagy máshol..


Rettentően gyűlölöm ezt a betegseget, és féltem a gyermekem.


Sokszor mondják hogy aki nem tudja annak nem fáj...na én tudom h mi ez (nem biztos h szó szerint idéztem)

2017. jan. 20. 19:27
 23/82 anonim ***** válasza:
93%

Itt komolyabb bajok is vannak. Inkább tényleg ne vállalj gyereket....


Párom úgy 10 éve (genitális) herpesz hordozó és egy ízben én is elkaptam tőle, amikor a fertőzése aktív volt (ugyanis lappangó állapotban NEM fertőző). Épp akkor, amikor (nem teljesen tervezetten) teherbe estem. Mivel korábban nem estem át ilyen fertőzésen, nem is voltam hordozó, ezért a következmény a babára nézve fatális volt. Szóval ha aktívan fertőződne a baba, akkor nem kéne mérlegelned, hogy elvetesd-e... a természet eldöntené helyetted.


Amúgy az immunrendszer erősítésével és lelki egyensúllyal elkerülhető az aktív herpesz. A párom elég stresszes, neki rendszeresen kiújul, nekem az első fertőződés óta nem volt gond. Valószínűleg azért, mert erősebb az immunrendszerem és jobb a stressztűrő-problémakezelési képességem, a lelki egyensúlyom.

2017. jan. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/82 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, ne haragudj, de itt te vagy a sötét, már bocsi. A herpesz egy kellemetlen dolog, de azért nem a világ vége, simán együtt lehet vele élni.
2017. jan. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/82 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért van folyamatosan herpeszed, mert épp várandós vagy. Ha megszülöd a picit, el fog múlni, hidd el. :)
2017. jan. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/82 A kérdező kommentje:

a herpesz hajlam????!!!


Na ennyi volt amit elolvastam tőled mert ez akkora hatalmas nagy hülyeség ahogy van.

Honnan van a "tudásod"? A kisujjadból szívtad?!

2017. jan. 20. 19:28
 27/82 anonim ***** válasza:
83%
Bírom ezt a mai mentalistást, hogy beteg a gyerekem, jaj szegény, inkább megölöm sósavval.
2017. jan. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/82 anonim ***** válasza:
78%

Jól kivehető az emberi önzőség, mert ha esetleg beteg a gyerek, ez részemről önfeláldozást kíván (többet kell vele törődni), de azt én nem tudom megtenni, ezért inkább megölöm, hogy nekem könnyebb legyen. Persze ezt a világért sem ismerném be, ó, dehogy, csakis a gyerek érdekében ölöm meg a gyereket.


Nincs itt némi ellentmondás?

2017. jan. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/82 A kérdező kommentje:

meg a szoptatás miatt is lassan 3 éve folyamatosan van...



én nem csak attól félek hogy a magzat elkapja e, hanem hogy a babám, vagy a gyerekem.

Felek hogy megpecsételem.


Persze a herpesz nem kellemes, de akinek minden nap van annak nem szimplán kellemetlen...és akinek a nemiszervén van annak nem olyan kellemes a párkeresés

2017. jan. 20. 19:31
 30/82 anonim ***** válasza:
67%
Attól, ha beteg a gyerek, és ezért megölöm, abból az következik, hogy nem tekintek rá máshogy, mint egy közönséges használati tárgyra (pl. elromlik a telefon, kidobom, veszek újat).
2017. jan. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!