Meg szeretnem szakítani a terhességem egészségügyi okból, de annyira bűntudatom van emiatt hogyan szánjam rá magam?

Figyelt kérdés

Van egy olyan betegségem ami nem múlik el soha, csak lappang. Fertőző, az első gyermekemet megfertőztem vele, hiába minden odafigyelésem.

Most rettegek hogy máshova a testére ne vigye át a fertőzést. A számon van de nemi szervre is átkerülhet ha a szánkhoz ér a kezünk a betegseg ideje alatt és utána a nemi szervünkhöz.

De a test bármely részére átvihető.

Vedekezés mellett estem teherbe másodszor és nem csak hogy az anyagi körülmenyek nem felelnek meg, mondjuk ezt csak csak megoldanánk, de szüleim sincsenek már, paromnak meg kiköltöztek külföldre, segítsegünk így szinte nincs. De még talán ezt is meg lehetne oldani, ha a kapvsolatunk kibírja a sok streszt...

még itt van ez az átkozott betegség, ami így is megkeseríti az életemet. Rettegek hogy ha megszülöm ezt a masodik babát majd össze puszilgatják egymást, mivel testverek ézt nehez lenne megakadályozni...

szóval teljesen ki vagyok borulva emiatt.

Mem csak ronda ez a betegség, fertőz is és meg nemi szervre is átkerülhet es az arcon is bárhova..

Aki meg nem jött rá a herpeszre gondolok.

Az első gyeeekem sorsát is megpecsételtem ezzel a betegséggel, mert így a jövőben a szexualis élete is korlatozva van.

Nem a rendes szájherpesz vírus ez, hanem nemi szervi, de én csók által kaptam el meg a nemi szervemen nincs...

De pl ha terhesség alatt ott is elkapom veletlen, kkor a magzatot is mevfertőzheti...

Szóval megnyugtathatom magam azzal hogy valóban indokolt most az abortusz? és ha 3 év múlva kitalálják a gyógyszert rá? akkor meg bánni fogom hogy ez volt az okom...de ha nem találjak fel akkor megkeseríthetem mind a 2 gyermekem életét ezzel és az anyagi nehézségekkel.



2017. jan. 20. 17:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/82 anonim ***** válasza:
90%
Hát ez elég gyors volt. Ha megnő a gyerek remélem megtalálja a kérdést és megköszöni hogy egy rakás gyk-s mentette meg az abortusztól. Csak tudnám a gyerek apja mit szólt hogy meg akarod öletni egy herpesz miatt..
2017. jan. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/82 anonim ***** válasza:
76%

Jézusom, ez az utolsó monológod...

Bármilyen normális ember megérti az ilyen dolgot, és nem dobja ki ezért. Ha elég körültekintőek, nem lesz baj. Mégcsak most fogant meg, de már eltervezed milyen szar lesz neki 17 évesen... Nálad sokkal súlyosabb betegek is vállalnak gyereķet, akik szintén továbbörökítik

2017. jan. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/82 anonim ***** válasza:
58%
Bocs véletlen elküldte. Szóval akik szintén továbbörökíthetik betegségüket. A te gyerekednek meg semmi baja, az sem biztos, hogy elkapja herpeszt, de ha így bevonzod akkor minden bizonnyal.
2017. jan. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/82 anonim ***** válasza:
84%
Jól döntöttél, gratulálok! :)
2017. jan. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/82 anonim ***** válasza:
100%
Sosem ölném meg a gyermekem, még ha nem lenne lába ahogy te írtad! Tudod már én is anya vagyok igaz még a pocakomba van, de anya vagyok. Ha most azt nézem, hogy mondjuk tőlem örökölhette a vesebetegségem, vagy a hajlamot a petefészekcisztára és lehet, hogy xy korában miattam veszik ki a petefészkét, mert tőlem örökölte, akkor öljem meg, hogy engem ne utáljon? De mondok jobbat! A vesebetegség illetve a petefészekcisztásodás sokkal komolyabb baj, mint egy herpesz. De tudod, még így sem öltem volna meg, sőt sosem! Főleg így, hogy te is anya vagy... Hát nem tudom. Valóban más a gondolkozásom, mint a tiéd, de őszintén inkább csak ürügyet kerestél arra, hogy ne legyen bűntudatod elvetetni. Én vagy bárki más nem ítélhetünk el azért, mert abortuszt akarsz, de ne így könnyíts a lelkeden. Nem bántás, nem szurkálódás, én így gondolom. Tudod sokkal nagyobb bajaim vannak várandósság alatt is, mint mondjuk egy herpesz, persze az is kellemetlen, de mindenre van megoldás! Remélem tényleg megtartod! Üdv 21+5 hkm
2017. jan. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/82 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én páromnak 2 havonta kiújuló testherpesze van.

Megfertőzőtt, nekem a szeméremdombomon van.

Neki mindig hol a térdén hol a derekán jön ki.Ma már tudjuk hogyan kell megelőzni!

Neki aki a hordozó napi 2*1 telvirán gyógyszer, nekem 1*1 telvirán.

Egyébként ő örökölte anyai ágról az anyukája pedig a nagymamától.

A 33 válaszoló nagyon jól leírta:)

Egyébként a telvirán használ mind az 1-2 fokozatú herpesz esetében.Elég ha te és a párod szeditek, akkor sem egymást és a gyeremeketeket sem fertőzitek tovább.

Kitartás! Van rá gyógymód, csak keress egy nagyon jó bőrgyógyászt:)

2017. jan. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/82 gabriell88 ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

A hozzászólásaid alapján először elképedtem, majd ideges lettem. Mi 2 évig szenvedtünk, hogy gyerekünk lehessen. 6 vetélésem volt, mire kiderült, hogy auto ommun betegségem van, ami örökletes. Sőt a páromnal öröklött ekcémája van, apósomnal pikkely sömöre , a gyerekem mindet örökölheti. Most terhes vagyok 12 hetes, eddig egyik sem jutott el, mégis soha eszembe se jutott volna, hogy ezért elvettesem. Az , hogy te megteszed szíved joga, de szégyeld magad, hogy ilyen kifogásokra hagyatkozva teszed, föleg hogy te már régen eldöntötted ezt. Hergelni az embereket nem szép dolog. Más összetenné a két kezét akár egy gyermekért. Ha tényleg bántana a dolog ki se írtad volna ide.

2017. jan. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/82 anonim ***** válasza:
56%
A nemi herpesz csak aktív állapotában fertőz..
2017. jan. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/82 anonim ***** válasza:

Ne erőlködjetek. Nincs fény az éjszakában...

A nagy lányomnál ajakhasadék lehetett volna. És? Manapság ezt simán korrigálják már. Nem lett neki. De ha lett volna,se dobtam volna el. Vagy nyírjam ki most igy 4évesen,mert én ágamról örökölte a lázgörcsöt? Vagy a másodikat hogy mertem megszülni,így,hogy lehet örökölheti?

Mikor elkezdtem olvasni a kérdést,gondoltam magamba,te jó ég,milyen betegség ez. Aztán tovább olvasva rá is jöttem. Sajnos... azt irja sose volt még herpesze,utána meg hogy állandóan az van.


Remélem az elsőgyereket már kihajítottad az ablakon,mert majd lázgörcsös lesz,epilepsziás,herpeszes,kruppos,asztmás,esetleg meddő vagy leszbikus,homokos.

2017. jan. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/82 anonim ***** válasza:
Nyugi, végül mondta, hogy megtartja!
2017. jan. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!