Meg szeretnem szakítani a terhességem egészségügyi okból, de annyira bűntudatom van emiatt hogyan szánjam rá magam?

Figyelt kérdés

Van egy olyan betegségem ami nem múlik el soha, csak lappang. Fertőző, az első gyermekemet megfertőztem vele, hiába minden odafigyelésem.

Most rettegek hogy máshova a testére ne vigye át a fertőzést. A számon van de nemi szervre is átkerülhet ha a szánkhoz ér a kezünk a betegseg ideje alatt és utána a nemi szervünkhöz.

De a test bármely részére átvihető.

Vedekezés mellett estem teherbe másodszor és nem csak hogy az anyagi körülmenyek nem felelnek meg, mondjuk ezt csak csak megoldanánk, de szüleim sincsenek már, paromnak meg kiköltöztek külföldre, segítsegünk így szinte nincs. De még talán ezt is meg lehetne oldani, ha a kapvsolatunk kibírja a sok streszt...

még itt van ez az átkozott betegség, ami így is megkeseríti az életemet. Rettegek hogy ha megszülöm ezt a masodik babát majd össze puszilgatják egymást, mivel testverek ézt nehez lenne megakadályozni...

szóval teljesen ki vagyok borulva emiatt.

Mem csak ronda ez a betegség, fertőz is és meg nemi szervre is átkerülhet es az arcon is bárhova..

Aki meg nem jött rá a herpeszre gondolok.

Az első gyeeekem sorsát is megpecsételtem ezzel a betegséggel, mert így a jövőben a szexualis élete is korlatozva van.

Nem a rendes szájherpesz vírus ez, hanem nemi szervi, de én csók által kaptam el meg a nemi szervemen nincs...

De pl ha terhesség alatt ott is elkapom veletlen, kkor a magzatot is mevfertőzheti...

Szóval megnyugtathatom magam azzal hogy valóban indokolt most az abortusz? és ha 3 év múlva kitalálják a gyógyszert rá? akkor meg bánni fogom hogy ez volt az okom...de ha nem találjak fel akkor megkeseríthetem mind a 2 gyermekem életét ezzel és az anyagi nehézségekkel.



2017. jan. 20. 17:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/82 A kérdező kommentje:

Én tudom nekem mennyire nagy probléma ez, én tudom h milyen következmények lehetnek, az orvosomtól, aki amúgy az abortuszt ajanlotta...


tőletek valami lelkitámaszt vártam volna, de sajna csak a parasztok találtak be.


Menjetek tanulni ostobák

2017. jan. 20. 19:34
 32/82 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem öljük meg az összes herpeszest, mert nagyon rossz nekik, az élettel összeegyezhetetlen a betegségük, csak ezt ők még nem tudják, így humánusabb mindet kinyírni.


"A nemi szervi herpesz nem zavarja sem a terhességet, sem a szülést. Azok szervezetében, akik már átestek fertőzésen, a méhlepényen átjutni képes, tehát a magzatot is védő ellenanyagok termelődnek. Veszélyes helyzet két esetben fordulhat elő:


A súlyos lefolyású első betegség a terhesség első három hónapja alatt spontán vetélést eredményezhet.


Súlyos első betegség a terhesség utolsó időszakában is okozhat problémát, ekkor ugyanis még nem termelődik ellenanyag, ami a magzatot megvédené. A szülés közben elszenvedett magzati fertőzés halálos agyhártya-agyvelőgyulladást okozhat. A kockázat csökkentésére ilyenkor császármetszés javasolt.


Terhesgondozás alatt fontos az orvossal közölni, hogy a nőnél vagy partnerénél fennáll-e genitális herpesz lehetősége. Utóbbi esetben az anya fertőzését meg kell előzni.

Az anyától vért kell venni, és ellenőrizni kell a vírusellenes antitestek szintjét.


Fogamzásgátlásként óvszer használata javasolt.


A férfi párjának terhessége alatt vírusellenes gyógyszereket kell szednie a kiújulás megakadályozására.


Amennyiben a kórelőzményben ajakherpesz szerepel, terhesség alatt kerülni kell az orális közösülést.


Azoknál, akiknél a terhesség alatt jelentkezett kiújulás, a visszatérési hajlamot a fogamzásgátló tabletták is fokozhatják."

2017. jan. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/82 anonim ***** válasza:
64%

Itt is kizárólag az játszik szerepet, hogy nekem mi jó, csakhogy a valóságban nem egy tárggyal van dolgunk, hanem egy EMBERREL, egy kisgyerekkel, amilyen te is voltál.


Ha ezeket higgadtan végigolvasod, és tényleg a lelkiismeretedre figyelsz, nem kaphatsz más választ, mint azt, hogy igazat írtam.

2017. jan. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/82 A kérdező kommentje:
Felfogtad h én még nem estem át az első nemi herpeszen?
2017. jan. 20. 19:35
 35/82 anonim ***** válasza:
86%
Ne haragudj, de borzasztóan szánalmas vagy. Egy nyamvadt nemi herpesz könnyen kezelhető, nem aids-es vagy, mellesleg már az is kezelhető! Nem kellett volna védekezés nélkül szexelni, ha ennyire sötét vagy, hogy szerinted a gyerek életét megkeseríti majd a nemi herpesz, ostoba vagy nagyon!
2017. jan. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/82 anonim ***** válasza:
46%
Megértelek, de én megtartanám, szerintem lesz megoldás a probléma kezelésére.
2017. jan. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/82 A kérdező kommentje:

na persze a doki is buta gondolom....szerintetek.


Más anyagi okok miatt veteti rl, ez pusztán kényelem...bicsanat de én láb nelküli gyereket is elvetetném vagy akármilyen fogyatékossággal rendelkező még nem érző magzatot..

2017. jan. 20. 19:38
 38/82 anonim ***** válasza:
96%

Csak akkor ártana a kicsinek, ha szüléskor aktív herpeszed lenne. Akkor viszont császároznak. Ennyi.

Nem kell ezt így felfújni.

Nem gondolhatod komolyan, hogy herpesz miatt megölöd a magzatodat.

Az emberek nagy része fertőzött, csak nem mindenkin aktiválódik.

Amikor legyengül a szervezet, akkor jelentkezik.

Javaslom neked: kevesebb ideg a herpesz miatt, és rögtön kevesebb herpeszed lesz.

A gyerekeid meg bárhol összeszedhetik, mint ahogy veled is megtörtént.

2017. jan. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/82 A kérdező kommentje:
Aki azt írja kezrlhető annak van nemi herpesze?
2017. jan. 20. 19:39
 40/82 anonim ***** válasza:
2017. jan. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!