Meg szeretnem szakítani a terhességem egészségügyi okból, de annyira bűntudatom van emiatt hogyan szánjam rá magam?

Figyelt kérdés

Van egy olyan betegségem ami nem múlik el soha, csak lappang. Fertőző, az első gyermekemet megfertőztem vele, hiába minden odafigyelésem.

Most rettegek hogy máshova a testére ne vigye át a fertőzést. A számon van de nemi szervre is átkerülhet ha a szánkhoz ér a kezünk a betegseg ideje alatt és utána a nemi szervünkhöz.

De a test bármely részére átvihető.

Vedekezés mellett estem teherbe másodszor és nem csak hogy az anyagi körülmenyek nem felelnek meg, mondjuk ezt csak csak megoldanánk, de szüleim sincsenek már, paromnak meg kiköltöztek külföldre, segítsegünk így szinte nincs. De még talán ezt is meg lehetne oldani, ha a kapvsolatunk kibírja a sok streszt...

még itt van ez az átkozott betegség, ami így is megkeseríti az életemet. Rettegek hogy ha megszülöm ezt a masodik babát majd össze puszilgatják egymást, mivel testverek ézt nehez lenne megakadályozni...

szóval teljesen ki vagyok borulva emiatt.

Mem csak ronda ez a betegség, fertőz is és meg nemi szervre is átkerülhet es az arcon is bárhova..

Aki meg nem jött rá a herpeszre gondolok.

Az első gyeeekem sorsát is megpecsételtem ezzel a betegséggel, mert így a jövőben a szexualis élete is korlatozva van.

Nem a rendes szájherpesz vírus ez, hanem nemi szervi, de én csók által kaptam el meg a nemi szervemen nincs...

De pl ha terhesség alatt ott is elkapom veletlen, kkor a magzatot is mevfertőzheti...

Szóval megnyugtathatom magam azzal hogy valóban indokolt most az abortusz? és ha 3 év múlva kitalálják a gyógyszert rá? akkor meg bánni fogom hogy ez volt az okom...de ha nem találjak fel akkor megkeseríthetem mind a 2 gyermekem életét ezzel és az anyagi nehézségekkel.



2017. jan. 20. 17:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/82 anonim ***** válasza:
86%
Nézd, én abortuszellenes vagyok, de szerintem te vetesd el. Ilyen hülye nőnek tényleg nem való a gyerek. Az a legnagyobb gond, hogy túlaggódod a dolgot, pont azért újul ki folyton, mert stresszes vagy. A gyerek egész életét megkeserítenéd a folytonos aggódásoddal.
2017. jan. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/82 A kérdező kommentje:

Igen stresszes vok, valószínűleg ez is az egyik oka h kiújjul.


Ezt a streszt nem bírnam kezelni ha 2 gyerekem lenne.


Igen ezzel mégjobban rávilágítottál arra hogy el kell vetetnem sajnos. és majd ha minden adott és gyógyszer is van rá tervezhetjük a kistesót.


Es minden egyes érveteknél belegindoltam h na de mi lenne ha megis megtartanám, de kb 2 masodperc alatt rájöttem h neeem nem bírnám elviselni ha elkapja.

2017. jan. 20. 20:07
 53/82 anonim ***** válasza:
92%

Miért nem ölöd meg az elsőt is, hisz már megfertőzted, így megpecsételted a sorsát.. sanyarú élete lesz (egy ilyen debil anya mellett)?


(Ezzel az erővel a szüleimnek engem 5 évesen kellett volna elveszejteniük, amikor a strandon összeszedtem a herpeszt a családból elsőként és utolsóként...)


Mintha egy halálos kór lenne... Egyébként meg isoprinosine (nem terhesen) és agyő herpesz!

2017. jan. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/82 anonim ***** válasza:
91%
Sajnálom. Szerintem rossz döntés. :(
2017. jan. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/82 A kérdező kommentje:

Strandon h szedted össze? a víz nem fertőz, a fű sem, a wc sem, csak börkontaktussal lehet elkapni, és 10-20 nap a lappangási ideje...

na ilyen hülyeségekkel ne fárasszatok már


Lehet h ez rossz döntés, de jobb mint az aki anyagi gondokra hivatkozik sztem...

Az aki kenyelemből veteti el, h magara tudja költeni azt a penzt, vagy aki azért mert nem akar kis alberletbe lenni? nem akar annyit dolgozni stb stb.


A magzatot elvetethetem törvenyesen, az első szülöttemet nem ölhetem meg...

ezen el kene gondolkozni h miért így van mielőtt leírnád...

2017. jan. 20. 20:17
 56/82 A kérdező kommentje:

Tényleg miért engedik az abortuszt, hogy ha mindenki szerint gyilkosság?

és nem csak egészségügyi okok miatt szakítják meg a terhességet...

2017. jan. 20. 20:27
 57/82 Norman Bates ***** válasza:
77%

Kerdezo,

Ne csak a babat vetesd el, a mehedet is vetesd ki, az elsoszulottedet pedig add orokbe! Nem hiszem, hogy melletted egy kiskoru biztonsagban lenne.

Barcsak teszthez kotnek a gyerekvallast es a sotet allatok, mint te nem jatszhatnanak istent egeszseges picik eletevel.

A valaszaidbolnpedig azt latom, hogy neked meg NINCS nemi herpeszed. Tehat, ha azert kell a babanak meghalnia, merrt mi lez ha ESETLEG lesz majd nemi herpeszed a terhesseg alatt az nevetseges.

MEG NINCS IS NEMI HERPESZD, DE A BABADAT MAR HALALRA ITELTED TE FEREG.

2017. jan. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/82 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


A kommented alapjan nem erted a mondataimat...


Azert vetetem el hogy ő ne kapja el..


Es te! ha értelmes haszos választ nem tudsz akk hallgass és lépj ki. mert sértegetesen kívül nem írtal mást....

ha csak a sértegetéshez értesz rossz oldalon vagy

2017. jan. 20. 20:32
 59/82 A kérdező kommentje:

Sajnálom hogy ennyi analfabéta él ebben az országban...


Es ennyi tudatlan. igaz erről nem tanitanak a gimiben sem.

2017. jan. 20. 20:35
 60/82 anonim ***** válasza:
77%
Az analfabéta írástudatlant jelent, és itt te írsz úgy, hogy vok meg h. és társai...
2017. jan. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!