Meg szeretnem szakítani a terhességem egészségügyi okból, de annyira bűntudatom van emiatt hogyan szánjam rá magam?

Figyelt kérdés

Van egy olyan betegségem ami nem múlik el soha, csak lappang. Fertőző, az első gyermekemet megfertőztem vele, hiába minden odafigyelésem.

Most rettegek hogy máshova a testére ne vigye át a fertőzést. A számon van de nemi szervre is átkerülhet ha a szánkhoz ér a kezünk a betegseg ideje alatt és utána a nemi szervünkhöz.

De a test bármely részére átvihető.

Vedekezés mellett estem teherbe másodszor és nem csak hogy az anyagi körülmenyek nem felelnek meg, mondjuk ezt csak csak megoldanánk, de szüleim sincsenek már, paromnak meg kiköltöztek külföldre, segítsegünk így szinte nincs. De még talán ezt is meg lehetne oldani, ha a kapvsolatunk kibírja a sok streszt...

még itt van ez az átkozott betegség, ami így is megkeseríti az életemet. Rettegek hogy ha megszülöm ezt a masodik babát majd össze puszilgatják egymást, mivel testverek ézt nehez lenne megakadályozni...

szóval teljesen ki vagyok borulva emiatt.

Mem csak ronda ez a betegség, fertőz is és meg nemi szervre is átkerülhet es az arcon is bárhova..

Aki meg nem jött rá a herpeszre gondolok.

Az első gyeeekem sorsát is megpecsételtem ezzel a betegséggel, mert így a jövőben a szexualis élete is korlatozva van.

Nem a rendes szájherpesz vírus ez, hanem nemi szervi, de én csók által kaptam el meg a nemi szervemen nincs...

De pl ha terhesség alatt ott is elkapom veletlen, kkor a magzatot is mevfertőzheti...

Szóval megnyugtathatom magam azzal hogy valóban indokolt most az abortusz? és ha 3 év múlva kitalálják a gyógyszert rá? akkor meg bánni fogom hogy ez volt az okom...de ha nem találjak fel akkor megkeseríthetem mind a 2 gyermekem életét ezzel és az anyagi nehézségekkel.



2017. jan. 20. 17:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/82 A kérdező kommentje:

Hát én kiléptem, mert értelmes ember itt híjján van.


Én nem vagyok sajnos képes úgy felnevelnem a gyerekemet hogy tudom én fertőztem meg. es esetleg miattam közösítik ki, rihögik ki, vagy szenved ettől a nemi szervi herpesztől...

Sztem így nem tud teljes eletet élni egy gyerek...

mert meg ha felnött korban kapja el ott, akkor már komolyabbak az emberek, jobban kiismerik a másikat, es mar komoly kapcsolatokat létesítrnek (25 év körül) de ha 17-19 evesen parkapcsolatot szeretne, nem fog tudni mert fertőző..

Ha ezt nem értitek meg akkor úgysincs miről beszélnünk..


El fogom vetetni, csak lelkileg fel kell készítenem magam, de a dokim pszicjológust is ajánlott, úgyhogy nem is tudom minek írtam a gyakorin, itt a paraszt rmberek tanácsaotól mit várok...

2017. jan. 20. 19:44
 42/82 A kérdező kommentje:

Sajnalom, de nem merem megtartani.

Nagyobb bűntudatom lenne ha elkapná valamilyik picim.


Ezzel lehet egyedül vagyok így de így erzem.

Magam előtt látom hogy milyen lesz ha megszületik, de képtelen vagyok arra a döntésre jutni hogy megtartom.


És megegyszer írom:

Én nem csak a terhesség alatti herpesz okozta problemáktól tartok

2017. jan. 20. 19:47
 43/82 A kérdező kommentje:
Sziasztok!
2017. jan. 20. 19:47
 44/82 A kérdező kommentje:

aki a linket küldte:

Az 1es típúsú is a test bármely részére átterjedhet, horzsolásokon, hámsérüléseken keresztül. ezt is orcos mondta...


És ismerősömnek a tenyerén van ;(

2017. jan. 20. 19:49
 45/82 anonim ***** válasza:
82%

Van egy pocaklakód, akivel nincs semmi baj. Azért akarod elvetetni, mert esetleg majd megbetegszik???


Nem csak a betegségektől kell őt óvnod, hanem a haláltól is, ami sokkal rosszabb, mint a betegségek, amiket vagy elkap majd, vagy nem.

Az bánt, hogy esetleg megfertőzöd?

Az nem bánt, hogy a halálát akarod okozni?

Hogy bírkóznál meg egy abortusz tudatával, ha egy herpesszel sem sikerül?

2017. jan. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/82 A kérdező kommentje:

És meg annyi h ez a link hülyeség, mert engem direkt lent is megvizsgáltak a szülés napján, h valóban nincs e, mert csaszároznak akkor...

hiába van nemi herpeszed előtte, az csak annyiból jobb h maga a terhesség alatt nem okoz problémát, de szülés alatt akkor is császároznak ha 20 eve van herpeszed de a szülén napján aktív

2017. jan. 20. 19:54
 47/82 anonim ***** válasza:
92%
Leírták többen, hogy milyen esetben jelent problémát a herpesz, de te csak azt szajkózod, hogy szenvedés lenne az élete és jobb ha meg sem születik. Egy herpesz miatt! Múltkor egy nő azzal magyarázta itt az abortuszt, hogy bevett két szem gyógyszert, amikor 5 hetes terhes volt és biztos, hogy beteg lesz a gyerek. A másik azzal magyarázta, hogy olyan betegsége van, ami a fiú gyermekek számára halálos és neki 8 hetesen uh-n megmondták, hogy fia lesz. Most meg jössz te, hogy azért mész abortuszra, nehogy herpesz legyen a gyerekednek... Agyrém...
2017. jan. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/82 anonim ***** válasza:
93%
Az igazat megvallva talán jobb ha a nyilvánvaló mentális betegségedet nem örökited tovább, remélem elkötteted magad.
2017. jan. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/82 A kérdező kommentje:

Az hogy itt téves dolgokat leírnak nem erdekel.

En az orvosomat kerdeztem erről amit ő elmondott az alapjan DÖNTÖTTEM MÁR!


Ha az elvetetés gyilkosság lenne börtönbe kerülnék érte ;)

2017. jan. 20. 19:58
 50/82 anonim ***** válasza:
89%
Ne haragudj, de miért írtad ki ezt a kérdést? Csak provokálni akarsz?!
2017. jan. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!