Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartanád a babát ilyen...

Megtartanád a babát ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok, a párommal két éve vagyunk együtt.


Védekezés (tabletta) mellett csúszott be ez a terhesség, viszont a párom hallani sem akar róla, kvázi megzsarolt, hogyha megtartom, akkor vége a kapcsolatunknak.


Viszont az ő lakásban élek, mert én gimnáziumi tanárként több év munka után is csak 175 ezret viszek haza havonta, ebből nem lehetne albérletben megélni.


Szóval ha megtartom a babát, egyedül maradok, nevetséges fizetéssel és azt sem tudom, hova kéne költöznöm.


Viszont keresztény vagyok, az abortuszt mindig is elleneztem, és már most tudom, hogy egy életen át bánnám és örökké lelkiismeretfurdalásom lenne miatta.



2022. jan. 16. 12:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/87 anonim ***** válasza:
92%

Nem


De a páromtól is lépnék..


Aki ilyennel megzsarol, az nem szeret.

2022. jan. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/87 anonim ***** válasza:
92%

Nem, nem tartanám meg a gyereket, ez egyértelmű. A, nem tervezte egyikőjük sem, különben nem szedtel volna gyógyszert, B, az apja nem akarja, C, nulla háttered van az egyedülálló anyasaghoz.


A pasitol én is lépnék mindenképp

2022. jan. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/87 anonim ***** válasza:
69%

Többfenekű kamukérdésnek gondolom (az egyik feneke a politikai beszólás a tanárfizetésről), de rá se rántsunk, azért csináljunk úgy, mintha... A fogamzásgátló tablettát nem tiltja a vallás? Mert szerintem mindent tilt, mert a fogantatás isten dolga, és abba ember be nem avatkozhat. A papír nélküli együttélés se tűnik nagyon keresztényinek.

A kérdésre válaszolva: nemcsak a gyereket, hanem a férfit se tartanám meg. Egy értelmes középiskolai tanár együtt él valakivel, aki őt megzsarolja, dirigál neki, ráadásul különbözők a gyerekvállalási szándékaik? Ugyan már! Akinek kevés a fizetése, az többletmunkával kiegészíti annyira, hogy jusson albérletre, elég csak egy szobát bérelni, ha egy lakást nem tud kigazdálkodni.

2022. jan. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/87 anonim ***** válasza:
72%
Neked kell reálisan felmérni, hogy képes lennél-e egyedül felnevelni ennyi pénzből. Ha szerinted igen, akkor tartsd meg. Ha nem, akkor ne.
2022. jan. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/87 anonim ***** válasza:
13%
Ne csinálj abortuszt és tarsd meg a babát!!
2022. jan. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/87 anonim ***** válasza:
91%
#3-mal teljesen egyetértek.
2022. jan. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/87 anonim ***** válasza:
82%
Szüleid nem tudnak segíteni? Esetleg barátnő? Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél. Sajnos ismerős a helyzet, májusba késett nekem is. Mondtama páromnak, aki ugyanígy reagált, sőt az abortuszon kívül más lehetőséget nem is adott, mert nem tudna úgy élni,h valahol vanegy gyereke... végül kiderült,h az oltás miatt késett nekem két hetet. Mondanom sem kell,h szakítottunk.
2022. jan. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/87 anonim ***** válasza:
11%

Babát megkell tartani!!

Nem szabad megölni semmiképpen!

2022. jan. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/87 anonim ***** válasza:
95%

Hát én mindenképpen ott kezdeném hogy dobnám a csávót, aki ilyet tesz az nem szeret igazán.


175 egy emberre is kevés, nemhogy 2-re. Hacsak nincsen valaki aki segíteni tud neked, mint szülő akkor nincs túl sok választásod még egy garzon is 80 körül van vidéken.

Én nem vállalnám így fel

2022. jan. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/87 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartanám meg. Én olyan családot akarok, ahol a párom is részt vesz a gyereknevelésben. Viszont én nem is mernék úgy bevállalni gyereket, hogy nincs megfelelő lakhatás és fizetés rá.
2022. jan. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!