Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartanád a babát ilyen...

Megtartanád a babát ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok, a párommal két éve vagyunk együtt.


Védekezés (tabletta) mellett csúszott be ez a terhesség, viszont a párom hallani sem akar róla, kvázi megzsarolt, hogyha megtartom, akkor vége a kapcsolatunknak.


Viszont az ő lakásban élek, mert én gimnáziumi tanárként több év munka után is csak 175 ezret viszek haza havonta, ebből nem lehetne albérletben megélni.


Szóval ha megtartom a babát, egyedül maradok, nevetséges fizetéssel és azt sem tudom, hova kéne költöznöm.


Viszont keresztény vagyok, az abortuszt mindig is elleneztem, és már most tudom, hogy egy életen át bánnám és örökké lelkiismeretfurdalásom lenne miatta.



2022. jan. 16. 12:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/87 anonim ***** válasza:
52%
Te komolyan itt tartasz agyilag? Hogy tisztességesen dolgozol és majd abból veszel pelenkát meg ennivalót?🙄😅 hülye kamus kérdés. A szülést nem bírnád kifizetni!
2022. jan. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/87 A kérdező kommentje:
Kösz a kedvességet, nagyon jól esik, mikor úgyis ép széthullik az életem. Remélem belefulladok a Dunába minél hamarabb.
2022. jan. 16. 19:57
 53/87 anonim ***** válasza:
60%
Tanári mester diplomával, főleg humánnal mehetsz tanácsadói, palyazatiroi , tréner és sok egyéb 400 felett fizető munkhelyre.
2022. jan. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/87 anonim ***** válasza:
83%
Ne haragudj, de ostobán gondolkodsz. Menj el egy védőnőhöz vagy egy családhoz és kérdezd meg, hogy mennyibe kerül havonta a gyerek, plusz kalkuláld hozzá a lakbért, rezsit, ételt, esetleges orvosi költségeket. És aztán tedd fel a kérdést, hogy ha nem akarsz munkahelyet váltani, akkor miből fogod mindezt előteremteni. Egy diplomás 21. századi nő Dunának megy, mert el kell vetetni egy gyereket a nyomor elkerülése végett? Ez komoly? Valami amish közösségből jössz?
2022. jan. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/87 anonim ***** válasza:
45%

Teljesen mindegy hogy mi mit mondunk, neked kell majd a döntésed következményeivel élned.

Ha szeretnél egy gyereket, és félsz, hogy milyen hatása lesz az abortusznak a mentális/spirituális helyzetedre, akkor nyilván nem olyan egyszerű azt tanácsolni, hogy menj abortuszra.

A döntésed meghozásához talán azt a legfontosabb szem előtt tartanod, hogy nem vagy annyira a sarokba szorítva, mint ahogy érzed: az abortusz nem bűn, és nem erkölcstelen, nem leszel rossz ember attól, ha elvégezteted. És az sem igaz, hogy a párod kihúzhatja magát egy az egyben a gyereket érintő (anyagi) felelősség alól.

Jár a gyereknek/neked az a pénz, amivel fel tudod nevelni, akkor is, ha a párod otthagy.


De teljesen függetlenül a választásodtól: nem éri meg vele maradni; akinek ilyen reakciója van egy váratlan terhességre, az nem megbízható.

2022. jan. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/87 anonim ***** válasza:
12%
hagyad el a férjedet akkor, tarcsad meg a babát. Férjed nagyon megfog változni és babát is fogja várni.
2022. jan. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/87 anonim ***** válasza:
100%

Csak mondom, hogy amennyiben nem tudod biztosítani a megfelelő körülményeket a gyermek neveléséhez, el fogja venni a gyámhatóság.


Ha szeretnéd a gyereket, tervet kell kovácsolni. Mi a terved?

2022. jan. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/87 A kérdező kommentje:

Nem tudom, 3 napja lett pozitív a teszt, még a nőgyógyászra is várok, szerdára van időpontom.


Csak van valami segítség az államtól, ha eddig dolgoztam rendesen.

2022. jan. 16. 20:22
 59/87 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy van. Csak semmire nem elég:)
2022. jan. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/87 anonim ***** válasza:
74%

Miert is kene az allamnak átvallalni a felelősseget!?

Te dugtal!

2022. jan. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!