Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartanád a babát ilyen...

Megtartanád a babát ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok, a párommal két éve vagyunk együtt.


Védekezés (tabletta) mellett csúszott be ez a terhesség, viszont a párom hallani sem akar róla, kvázi megzsarolt, hogyha megtartom, akkor vége a kapcsolatunknak.


Viszont az ő lakásban élek, mert én gimnáziumi tanárként több év munka után is csak 175 ezret viszek haza havonta, ebből nem lehetne albérletben megélni.


Szóval ha megtartom a babát, egyedül maradok, nevetséges fizetéssel és azt sem tudom, hova kéne költöznöm.


Viszont keresztény vagyok, az abortuszt mindig is elleneztem, és már most tudom, hogy egy életen át bánnám és örökké lelkiismeretfurdalásom lenne miatta.



2022. jan. 16. 12:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/87 anonim ***** válasza:
100%

De ezt miért kéne meggyónd?

Mit gyónnál meg? Nincs a 10 parancsolatba az, hogy nem végezhetsz abortuszt. Max a ne ölj parancsot tudod erre fogni, de ez is elvi kérdés. Az én szemembe nem gyilkosság, így ha neked sem az, nem kell meggyónd.

2022. jan. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/87 A kérdező kommentje:
De az én szememben ez gyilkosság.
2022. jan. 16. 18:51
 43/87 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mond gyónásnál, hogy nem tudsz több bűnről és következő gyónásnál gyónd meg a hazugságot.
2022. jan. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/87 anonim ***** válasza:
100%

#42 Ez a te interpretációd, nem másé.


Ott kezdeném hogy elég szomorú hogy egy pap ítélkezik amikor elvileg nem tehetné meg, mert a bibliátok szerint nem az ő dolga az ítélkezés, az meg ha elmondja másnak az megszegi a gyónásnak a szabályait.

De ha ettől tartasz akkor elmész egy másik temploba és meggyónod ott és ennyi.


Kicsit toxikusnak érzem a családi hátteredet ahol mindenki elítél mindenkit mindenért.

2022. jan. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/87 anonim ***** válasza:
77%

Bocsáss meg, egyházi dolgokba nem kell belefolyni, ha nem tudsz róluk sokat. Rendszeresen gyónsz, áldozol? Mert ha nem, akkor nem tudom, ezt miért kéne. Ha meg igen, tudnád, hogy a házasság előtti szex a rendszeressége miatt bűnös életállapotnak számít, amivel nem áldozhatsz, nem gyónhatsz.

Egyébként meg rosszul néztél utána, van feloldozás gyónás alatt az abortuszra.


Inkább mondd, hogy a lelkiismereted miatt nem akarod, én nem fognám ezt a katolikus egyházra...

2022. jan. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/87 anonim ***** válasza:
100%

Majd ha az egyház meg a Jóistened megoldja helyetted a problémát, hivatkozhatsz erre.


De jelen pillanatban te vagy a döntésed felelőse, se az egyház, se a vallás nem fogja a problémád megoldani

2022. jan. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/87 anonim ***** válasza:
14%
Miért írtad ki újra??
2022. jan. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/87 anonim ***** válasza:
2022. jan. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/87 anonim ***** válasza:
80%
És hogy képzeled el a felnevelését? 150 az albérlet.
2022. jan. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/87 A kérdező kommentje:

"És hogy képzeled el a felnevelését? 150 az albérlet."


Én tisztességesen dolgozom, az nem az én hibám, hogy mesterdiplomás tanárként éhbérért dolgoztatnak.

2022. jan. 16. 19:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!