Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartanád a babát ilyen...

Megtartanád a babát ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok, a párommal két éve vagyunk együtt.


Védekezés (tabletta) mellett csúszott be ez a terhesség, viszont a párom hallani sem akar róla, kvázi megzsarolt, hogyha megtartom, akkor vége a kapcsolatunknak.


Viszont az ő lakásban élek, mert én gimnáziumi tanárként több év munka után is csak 175 ezret viszek haza havonta, ebből nem lehetne albérletben megélni.


Szóval ha megtartom a babát, egyedül maradok, nevetséges fizetéssel és azt sem tudom, hova kéne költöznöm.


Viszont keresztény vagyok, az abortuszt mindig is elleneztem, és már most tudom, hogy egy életen át bánnám és örökké lelkiismeretfurdalásom lenne miatta.



2022. jan. 16. 12:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/87 anonim ***** válasza:
37%

A fickót elhagynám, ez egyértelmű.

A gyereket megtartanám, de nem maradnék ezen a munkahelyen. Akár korrepetálás, akár pályaelhagyás, költözés más városba / vidékre, ahol olcsóbban ki lehet jönni, segítségkérés különféle szervezetektől stb.

2022. jan. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/87 anonim ***** válasza:
80%
Én nem tudnám elvetetni, pedig vallásos se vagyok, ugyanakkor ilyen körülmények közé nem is szívesen szülnék, ez így van. A pasit mindenképp meneszteném, aki képes ilyen ultimátumot adni, az megközelítőleg sem szerelmes, nem tudnék benne bízni a továbbiakban. Munkát meg sürgősen keresnék mást, ami jobban fizet, és esetleg ahová vissza tudok menni szülés után részmunkaidőben (akármilyen adminisztrációs munka multinál többet ad ennél, és ott jellemzően nem is okoz gondot a szülési szabadság). Meg amit valaki mondott, magánórák, stb. Addig meg szobát bérelnék valakivel vagy ha van, rokonok, barátok segítségét kérném a lakhatásban. De ez én lennék. Hogy te mit fogsz csinálni, azt neked kell tudni. Az abortusz valóban a legegyszerűbb megoldás, bár ebben az esetben is meneszteném a fickót és akkor a megélhetésed ugyanúgy kérdéses, mint gyerekkel lenne, bár akkor legalább csak magadról kell gondoskodnod mellette.
2022. jan. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/87 anonim ***** válasza:
54%

A párod nem szeret,ez tény,ha zsarol

Értem én,hogy x év múlva akartatok babát,de ha ő ennyire jönni akart,még fogamzásgátló mellett is,akkor egy picit leülnék,és elgondolkodnék ezen,ha tényleg vallásos vagy!

Minden okkal történik az életünkben,lehet pont ez az,hogy lépj a párod nélkül tovább


Mi arra a garancia,hogy a párod x év múlva akarna gyermeket?


Én mindenképp a szívemre hallgatnék,főleg ha lenne segítségem

Egy percet nem gondolkodnék


Remélem tudtunk segíteni,dönts okosan,amit nem fogsz megbánni x év múlva

2022. jan. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/87 anonim ***** válasza:
84%

16


Nem arról van szó, hogy akarnia kell.. sőt

Észérvekkel el is mondjatja, hogy az abortuszt találja megoldásnak..


De megzsarolni valakit az megint más

Ő is ott volt..egyformán felelősek.

Viszont a “gyerekkel már nem szeretlek el is megmehetsz”

Vagy az érzelmi ráhatás, hisz úgy gondolja, hogy úgyis őt választja a pàrja, nem a gyereket, de biztosra akar menni..

Jobban nem akar gyereket ( 5-7 èv múlva sem fog akarni) mint a pàrját szereti..

Stb


Arra nem gondol, hogy ezzel a sz..nak ad egy pofont és épp tönkretette a kapcsolatot.


Tehát a normális kommunkàció hiánya okozza a kapcsolat halálát.



Egyébként nem véletlen védekeztek

2022. jan. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/87 anonim ***** válasza:
65%

24-es:

Sehol sem állítottam, hogy ez nem közös felelősség. Azonban ha az egyik fél nem akarja, akkor szerintem már csak erőltetni lehet. Ha valaki nem akar apa lenni, akkor az ő döntése, cserébe fizesse a gyerektartást. Ha pedig fordítva van, akkor pedig a nő had vetethesse el a gyerekét.

Én nem értek egyet azzal, hogy aki most nem akar gyereket, az később se akarna. Minden álmom, hogy anya legyek egyszer valamikor, de ha most teherbe esnék, akkor ha akarja a párom ha nem, elvetetném, mert nem állok készen a feladatra. De biztos vagyok benne, hogy majd egyszer anyagi gondok nélkül, büszkén fogok vállalni egy csecsemőt.


Ha védekeztek akkor pedig igen, oka van, mert MOST nem akarnak gyereket. De szerintem eleve ha valaki szexel meg kell legyen beszélve, hogy mi történik ha becsúszik. Én legalábbis így látom jónak és nem változtatgatni, hogy "hát bocs, becsúszott, most akkor én mégis meg akarom tartani". Ha pedig mégis így van, akkor had ne kényszerítsük a másikat a szerepbe.

2022. jan. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/87 anonim ***** válasza:
25%

Papir, ceruza. Mennyi a netto, mennyi csedet, gyedet kapnal. Ilyen olyan tamogatasok. Esetleg a 10 millios babavaro. Milyen ott az alberletarak. Ird ossze es nezd meg mennyi marad.

En amugy megtartanam, nem 17 eves vagy mar es van fix, biztos allasod is, korrepetalast is vallalhatnal.

2022. jan. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/87 anonim ***** válasza:
92%
Babavárót nem adnak egyedülállónak, 26-os! És nincsenek ilyen-olyan támogatások!
2022. jan. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/87 anonim ***** válasza:
32%
Szüleid??? Róluk még nem írtál...
2022. jan. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/87 anonim ***** válasza:
10%
okés, lehet nem kap babavárót, de van egyszeri anyasági támogatás, plusz településenként pelenacsomag, ilyesmi. Most a csed is jó magas, utána kéne nézi pontosan mennyi. Esetleg tartásdíjat is ki lehet vasalni, ha bejelntett állása van az apának. Lehet, h kevés a fizu, de bejelentett fix állás, ahova biztos mehet vissza bármikor, akár 6 hónapos után is. lehet korrepet is vállalni az is jól fizet. ilyen idősen biztos nem vetetném el, fix állással.
2022. jan. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/87 anonim ***** válasza:
41%
Hát nem egyszerű eset,de ahogy írták már többen,a pasas az repülne.Ilyen nincs,hogy megzsarol.Nem szeret igazán.Aztán a baba.Én nem tudnám elvezetni,valamiért nagyon akart jönni,téged választott.Viszont tényleg alaposan át kell gondolnod lenne-e valamilyen segítséged,hol milyen lehetőségeid lennének,akár korrepetálás pl.Szülők vagy barátok be tudnának-e segíteni ha hamar vissza kell menni dolgozni stb.Nem irigyellek a helyzetéért,de megértelek.Gondolj át mindent,és az alapján dönts.Semmiképpen ne azért menj abortuszra ha amellett döntesz,mert a "párod"így akarja.
2022. jan. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!