Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartanád a babát ilyen...

Megtartanád a babát ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok, a párommal két éve vagyunk együtt.


Védekezés (tabletta) mellett csúszott be ez a terhesség, viszont a párom hallani sem akar róla, kvázi megzsarolt, hogyha megtartom, akkor vége a kapcsolatunknak.


Viszont az ő lakásban élek, mert én gimnáziumi tanárként több év munka után is csak 175 ezret viszek haza havonta, ebből nem lehetne albérletben megélni.


Szóval ha megtartom a babát, egyedül maradok, nevetséges fizetéssel és azt sem tudom, hova kéne költöznöm.


Viszont keresztény vagyok, az abortuszt mindig is elleneztem, és már most tudom, hogy egy életen át bánnám és örökké lelkiismeretfurdalásom lenne miatta.



2022. jan. 16. 12:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/87 anonim ***** válasza:
79%
*elvetetni
2022. jan. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/87 anonim ***** válasza:
17%

Nagyon jó válaszok érkeznek neked,mindenki elött le a kalappal

Már írtam neked,most még az jutott eszembe,mert egész nap igy ismeretlenül is a fejembe jársz,hogy ha tegyük fel,el is veteted,akkor a párod tényleg azt fogja hinni,hogy ő az atya úr Isten,onnantól fogva az orrodnál fogva vezetne,nem szabad ennyire megalázkodni

Szerintem most lépj,míg nem késő,jobban járnál,hidd el

Még ha most minden keszekusza a fejedben...

2022. jan. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/87 anonim ***** válasza:
88%

Én totál nem értem mi a zsarolás ebbe.

Nő vagyok, abszolút abortusz párti, feminsita, de megértem a pasast.

Nem megzsarolta, hanem elmondta, hogy nem akar apa lenni és olyannyira nem, hogy ha a kérdező a szülés mellett dönt, akkor nem akar részese lenni a gyermeke életének. Még lakhatás szempontjából sem. Arról gondolom nem esett szó, hogy gyerektartást fizetne-e. Ha nem, akkor egyértelműen féreg a pasi, de egy gyermek két ember felelőssége, és nincs is szarabb, mint amikor valamelyik szülő ellene van és ennek ellenére kéne "jóapa" szerepet betöltsön.


A kapcsolat tény, hogy pusztulásra van ítélve, de nem értem miért van ennyire a pasi ellen mindenki. Ha egy nő nem akar gyereket, akkor egy pasi sem kényszerítheti, hogy szüljön.

Meg persze azt se értem, miért nincs előre megbeszélve, hogy rendszeres szex mellett ha becsúszik, akkor mi lesz a következmény. Szerintem olyannyira nem terveztétek meg ezt az egészet, annyira nem vagytok egymásra hangolódva, kommunikálva, hogy ha szülők lesztek egy lakásba, akkor sem tudnátok összhangba lenni

2022. jan. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/87 A kérdező kommentje:

Talán kicsit erősen fogalmaztam, amikor azt mondtam, hogy megzsarolt. Maradjunk annál, hogy ultimátumot adott. Egyébként abban tényleg igaza van, hogy a lakás, amiben lakunk, az övé, a szüleitől kapta. Ráadásul egy szobás, szóval nem igazán férne itt el egy gyerek.


Ne úgy képzeljétek el őt, mintha gonosz ember lenne, igazából egy nagyon szerető és gondoskodó társ amúgy a mindennapokban, de most ezen tényleg kiborult.


Amikor azt mondtam, hogy keresztény vagyok, akkor úgy értettem, hogy így neveltek, de minden apró szarságot (pl. szűzen házasodni) én sem tudok elfogadni. Ettől függetlenül viszont az abortusszal nem tudok egyetérteni, nagyon súlyos dolognak tartom. Sőt, a Katolikus Egyház, amelynél meg vagyok keresztelve az abortuszt azonnali kiközösítéssel "díjazza", tehát utána már nem is tartozhatsz közéjük.


A szüleim sem értenének egyet az abortusszal, de erről most nem beszéltem velük, mert hatalmas balhé lenne, ha megtudnák, hogy terhes vagyok. Ők azt sem nézik jó szemmel, hogy a párommal együtt élünk, főleg csak azért egyeztek bele, mert az egyetem után hozzájuk már nem mehettem haza, mert a régi szobámat megkapta a bátyám két kisfia.

2022. jan. 16. 15:39
 35/87 anonim ***** válasza:
100%

De mégis ki tudná meg az egyházadban azt, hogy abortuszod volt? Senki. Mert ehhez senkinek semmi köze.

A kiközösítés is már egy idejét múlt dolog.

És ha te is logikus döntésnek éreznéd az abortusz vagy nem lenne más választásod (ahogy pl. egy 16 éves megerőszakolt lánynak sem feltétlenül van) akkor szeretnél részese lenni egy olyan közösségnek ami elítéli ezt?

2022. jan. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/87 anonim ***** válasza:
69%
"A szüleim sem értenének egyet az abortusszal, de erről most nem beszéltem velük, mert hatalmas balhé lenne, ha megtudnák, hogy terhes vagyok. Ők azt sem nézik jó szemmel, hogy a párommal együtt élünk, főleg csak azért egyeztek bele, mert az egyetem után hozzájuk már nem mehettem haza, mert a régi szobámat megkapta a bátyám két kisfia" - ezt mintha egy 17 éves írta volna:(
2022. jan. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/87 anonim ***** válasza:
87%
A szuleid is jo alszentek mar ne is haragudj. Innentol kezdve magasrol tojnek a velemenyukre.
2022. jan. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/87 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy az sem opció, hogy megtartod és örökbe adod, mert mindenki látni fogja rajtad, h terhes vagy, és csöppet sem keresztényi módon fogják tönkretenni az életedet az ítélkezéssel.

Én elvetetném, aztán majd idővel feloldoznak bűneidért.

2022. jan. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/87 anonim ***** válasza:
100%

A szüleid tipikusan azok a kereszténykedők, akik miatt utálom a vallást.

Hol itt az elfogadás, támogatás, felebaráti szeretet?

Na innentől gondold át, kedves kolléga, hogy mennyire releváns a nevelés során beléd égetett értékrend és hit.

Ha ráadásul egyházi fenntartás alatt dolgozol, készülj fel rá, hogy leányanyaként hamarosan valami ürüggyel hamarosan felmondanak, mert ez bezzeg "nem fér bele" az értékrendjükbe. Terhesen iszonyat nehéz határozatlan idejű szerződéssel állást találni, márpedig neked az kell.

A korrepetálást - igaz, tantárgyfüggő - nem tekinteném biztos megélhetésnek önmagában.

Űgyhogy abortusz.

És amint tudsz, még a megyéből is költözz el, se a pasid, se a családod, se a hit ne befolyásolja többé az életedet.

2022. jan. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/87 A kérdező kommentje:

"De mégis ki tudná meg az egyházadban azt, hogy abortuszod volt? Senki. Mert ehhez senkinek semmi köze."


Létezik gyónás az egyházban.


Emlékszem, még bérmálkozás előtt mondta a hittantanár régen, hogy az abortusz "önmagától beálló kiközösítés"-t von maga után. Utánanéztem, nem változott az egyház tanítása azóta sem.

2022. jan. 16. 18:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!