Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartanád a babát ilyen...

Megtartanád a babát ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok, a párommal két éve vagyunk együtt.


Védekezés (tabletta) mellett csúszott be ez a terhesség, viszont a párom hallani sem akar róla, kvázi megzsarolt, hogyha megtartom, akkor vége a kapcsolatunknak.


Viszont az ő lakásban élek, mert én gimnáziumi tanárként több év munka után is csak 175 ezret viszek haza havonta, ebből nem lehetne albérletben megélni.


Szóval ha megtartom a babát, egyedül maradok, nevetséges fizetéssel és azt sem tudom, hova kéne költöznöm.


Viszont keresztény vagyok, az abortuszt mindig is elleneztem, és már most tudom, hogy egy életen át bánnám és örökké lelkiismeretfurdalásom lenne miatta.



2022. jan. 16. 12:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/87 A kérdező kommentje:

Én sem akartam gyereket 33-35 éves korom előtt, ezért védekeztünk. Teljesen rendszeresen szedtem a tablettát, szóval rohadtul nagy szerencsétlenség vagyok...


Annyira nehéz, mert minden észérv az abortusz mellett szól, de ha a szívemre hallgatnék, akkor megtartanám.

2022. jan. 16. 12:38
 12/87 anonim ***** válasza:
89%
A gyerek témában nem szeretnék állást foglalni,de a fickót semmiképpen sem tartanám meg.
2022. jan. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/87 anonim ***** válasza:
93%

"Én sem akartam gyereket 33-35 éves korom előtt"


Bocs, de úgy tűnik, a jelenlegi párod akkor sem akarná. Beszéltetek egyáltalán a gyerek-kérdésről a kapcsolatotok elején?

2022. jan. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/87 A kérdező kommentje:

"Beszéltetek egyáltalán a gyerek-kérdésről a kapcsolatotok elején?"


Igen, arról volt szó, hogy majd kb 10 év múlva jöhet a gyerek

2022. jan. 16. 12:42
 15/87 anonim ***** válasza:
64%
Szüleid? Barátnő?
2022. jan. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/87 anonim ***** válasza:
23%

Én nem hibáztatom a pasit. Nem akar még gyereket, és inkább fizetne gyerektartást távol a gyerektől és tőled, minthogy erőltessen egy szerepet amit nem akar.

Te sem kényszerítheted erre, szóval megértem, hogy nem adna neked lakhatást szülés után.

2022. jan. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/87 anonim ***** válasza:
81%
Nem tartanám meg.
2022. jan. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/87 anonim ***** válasza:
84%

Mit tanítasz?

Korrepetálásra nem gondoltál még?

Hihetetlen óradíjakat elkérnek...


Ezt speciel baba mellett is lehet csinálni. Ezzel nem arra buzditalak, hogy tartsd meg.


De a pasit én is kiiktatanam ,minél hamarabb.

2022. jan. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/87 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem írnád, hogy keresztény vagy, akkor azt tanácsolnám, hogy ne tartsd meg a pasit meg mindenképpen hagyd el. De amúgy a keresztények nem csak házasság után szoktak először szexelni egymással? 🤔 És a leírásból kitűnik, hogy a párod marhára nem keresztény érzelmű akkor meg... neked annyira fontos a kereszténység, hogy nem vállalnád az abortuszt, de annyira már nem volt fontos, hogy összeköltözz, együtt élj, és szexelj egy nem-kereszténnyel...szóval nem nagyon értem. Mindent együttvéve, amit leírtál: én elvetetném, a pasit elhagynám, és tisztáznám magamban ezt a kereszténység dolgot is.
2022. jan. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/87 anonim ***** válasza:
27%

Pasit mindenképp dobd.

Biztos van egy családtagod, rokonod, barátnőd,aki tudna segíteni.

Ha mégsem, akkor családsegítő.

2022. jan. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!