Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bevihetem magammal a 10...

Bevihetem magammal a 10 hónapos kisfiam ultrahangra?

Figyelt kérdés
Kicsit ideges vagyok, nem tudom hogy beengedik-e vajon a 10 hós kisfiam ultrahangra velem, nincs kire bízzam sajnos. Kint meg nem szeretném hagyni… állami uh-ról lenne szó.
márc. 27. 08:27
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
79%

Én fogászatra több alkalommal, ill. 1-szer nőgyógyászatra is vittem viszonylag nagyobb, pár éves, vagy épp az iskola határán lévő gyereket, aki már nem sír, úgymond „tud viselkedni”, de egyedül még nem hagyható otthon. A fogászat úgy volt, hogy elmentem először nélküle, de kiderült, hogy több fogamat is kell tömni, egy alkalommal viszont csak egyet lehet, és megkérdeztem a rendelőben, gond lenne-e, ha jönne velem a kislányom a továbbiakban, mert nehéz lenne megoldani a felügyeletét, nyári szünet, nem igényeltünk ügyeletet, családtagok, apuka dolgozik stb. Nagyon kedvesen fogadták, és a gyerek is csöndben ült. Nőgyógyászatra meg úgy vittem egyszer, hogy nem vizsgált a doki, csak vissza kellett menni megbeszélni az eredményeket, ill. a kezelést. Itt sem volt gond, hogy a pár perces megbeszélés alatt bent volt velem.

13-as: Nem mindenkit engednek el könnyen a munkahelyéről, és akkor mérlegel az ember, hogy mi mennyire fontos, és valóban szükséges-e megkérni a másikat, hogy vegyen ki szabit. Nyilván, ha könnyen megoldható a gyerek felügyelete, akkor ezt válassza az anyuka, mindenkinek jobb, ha nincs ott a gyerek egy vizsgálatnál, de én annak se látom értelmét, hogy erőn felül próbáljuk megoldani.

Kérdező, én pozitív példákat írtam, de nyilván orvosfüggő. Ill. egy 10 hónapos még nem tud „kulturáltan viselkedni” sok helyzetben, de egyáltalán nem biztos, hogy sírni fog, akár végig is aludhatja a vizsgálatot, vagy csöndben elnézelődik a babakocsiban. Nem írtad, milyen ultrahang, de ez egy rövidebb vizsgálat szokott lenni.

márc. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
42%

"Én csak annyit fűznék ehhez,hogy reméljük a bánásmód visszaköszön,amilyen jellem te is vagy"


Milyen jelleme vagyok? Komolyan érdekel, hogy 2-3 komment alapján szerinted sikerült megállapítanod valamit, amit te valósnak hiszel.

Nem, nem emberség kérdése. Nem való oda gyerek. Nem az orvos dolga q beteg gyerekének felugyeletet megoldania. Nem veszhelyzetrol van szó, hanem egy előre tervezett vizsgálatról. Ennyi.

márc. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
38%

"Utána lehet csodálkozni,hogy jé az előzővel de kedves volt ez az eü személyzet,velem vajon miért is alpári...vajon miért. "


Nem alpári velem senki, mivel megadom mindenkinek a kellő tiszteletet. Alap pl, hogy nem viszek magammal gyereket oda, ahova az nem való. 😘

márc. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
43%

Hááát...ha egy anonim módon lejön ez,akkor elhiheted,hogy könnyen kiismerhető vagy egy intézményben is,ha befeküdnél pár napig. :) Túl sok embert láttam már. Biztos szeretnéd te még kórházba fekve kisgyerekkel,hogy valaki megfogja míg wc-zel egyszer fél nap alatt,mert már ki vagy merülve,de sajnos nem fogják..nincs rá idő a dolgozóknak..

Milyen jellem vagy?Hajtod,hogy nem szabad,te azt mondod,hogy nem és kuss mindenkinek,mert ez a szabály. Ha valaki segítséget kérne pici dologban tőled,akkor arra is azonnal,hogy nem és kész,nem úgy van az,gondolom. Kis pokróc. :D Ahelyett,hogy pici megoldást találnál,pici emberséget mutatnál,odafigyelést,valamilyen megoldást egy adott helyzetre,amivel lehet neked nehezebb lesz,de segíted 200 emberből azt az egy db-ot,akinek szüksége van rá. Mennyiből tartana? Ugye,hogy semmiből? :) Na mindegy.

márc. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
93%
Én hasonló helyzetben felhívtam a rendelőt, elmondtam, hogy ez van, vihetem magammal a gyereket vagy keressünk egy másik időpontot? Vihettem magammal a gyereket. Rendben ment minden. De az asszisztens nem lett volna rest lefoglalni a gyereket arra a pár percre, amíg a doki vizsgál.
márc. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem nem tahóság kérdése, hogy valaki szeretné-e, hogy kisgyerek is bent legyen a vizsgálatnál. Én is szeretem a kicsiket, nem tartom magam tahónak sem, de napi szinten genetikai UH-kat csinálok, és mentálisan baromira megterhelő. Baromi nagy koncentrációt igényel, azt sem szeretem, ha közben anyuka magyaráz/kérdez/okoskodik. Egyszerűen nem tudok tőle a dolgomra koncentrálni.

Egy síró, hisztiző gyerektől meg pláne nem. Ettől függetlenül nyilván beengedem a gyereket, ha nincs más megoldás, elvégre nem hagyhatja a folyosón, de biztos nem csinálnék belőle rendszert, meg persze bunkózni sem fogok emiatt, de azért ha lehet, keressen felügyeletet addig…

márc. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
44%

26# Hááát...nálunk az egyik legjobb genetikus szakember mondta,hogy legközelebb nyugodtan vigyem,ha úgy van,amikor rohantam,mint az állat. Ha a legjobb tud figyelni,akkor azt gondolom másnak is tudnia kellene. De ez off. Nyilván eltérő a szaktudás mindenkinél. :)


És nem az van,hogy valaki szeretné-e,hanem a sok betegből ha odaállít egy anya ezzel,mert nem tudja tényleg megoldani,akkor segítesz-e normálisan.

márc. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
66%
Sima ultrahang lesz , vagy genetikai? Nem mindegy...
márc. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 A kérdező kommentje:
sima uh lesz
márc. 27. 15:37
 30/59 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg, ha már ott vagytok, nem fogják azt mondani, hogy hagyd kint a kicsit, de nem biztos, hogy örülni fognak neki. Én két éves gyerekkel kérdeztem meg, hogy ha sehogy sem sikerül a felügyeletét megoldanom, bevihetem-e addig az öltöző fülkébe. Azt mondták, hogy elég sok vizsgálat lesz akkor, inkább ne. A legegyszerűbb az, amit 25-ös írt, hogy felhívod őket és elmondod a helyzeted.
márc. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!