Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bevihetem magammal a 10...

Bevihetem magammal a 10 hónapos kisfiam ultrahangra?

Figyelt kérdés
Kicsit ideges vagyok, nem tudom hogy beengedik-e vajon a 10 hós kisfiam ultrahangra velem, nincs kire bízzam sajnos. Kint meg nem szeretném hagyni… állami uh-ról lenne szó.
márc. 27. 08:27
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
100%
40#-es,Szerintem jó,hogy felnőtt ellátásba dolgozik,mert a gyerekrész ennél nehezebb és komplexebb. Ott bizony közbe kemény kommunikáció kell a gyerek felé is,aki fél,anyuka felé is. Közbe lehet üvölt is a pici,kint még 5 sír.
márc. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
100%
#41! Az biztos. Legalább volt annyi önismerete, hogy jó felé szakosodott.
márc. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
15%

"Nem ettől vagy sz@r munkaerő, hanem mert nem fogod fel, hogy a munkádban együtt jár a koncentráció ÉS az anyuka. Ha ezt így egyben nem tudod ellátni, akkor egyszerűen nem vagy profi és ennyi."


Nem nekem szólt ugyan, de ez nettó baromság. Nem az anyuka jár vele, hanem a beteg. Ha anyuka q beteg, akkor ő, ha q csecsemő, akkor ő. A csecsemo mellé kell az anya, ha q gyerek beteg, vagy bármi ellátásra szorul, az anya mellé viszont nem kell. Egy felnőtt kísérő lehet bárki mellett, nem egy csecsemő. Ha anyun csináljak az uh-t, akkor anyura kell figyelni, nem q csecsemőre

márc. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
100%
#43! Nem olvastad el, mire reagáltam. Az a válaszoló nem a gyereket sérelmezte, hanem magát az anyukát is. Csak úgy tud dolgozni, ha a "páciens" úgy fekszik ott, mint egy fadarab némán. Csak elfelejtette, hogy nem asztalosnak ment.
márc. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
15%
Valóban, nem láttam, de most megkerestem. Igaza van, sokan vannak akik nem tudnak koncentrálni, ha komoly munkát végeznek. Nekem mondjuk nyilvánvaló, hogy ha kész q vizsgálat, elmagyaraz mindent
márc. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
50%

#45! Én nem mondtam, hogy nem lehet úgy csinálni, de amíg van olyan orvos(és rengeteg van), aki képes egyszerre koncentrálni és tájékoztatni a beteget, addig bizony ők jobbak nála. (Valószínűleg tapasztaltabbak, én legalábbis fiatalnak képzelem azt a válaszadót.) Több olyan munka is van, ahol az erős koncentráció mellett mást is kell csinálni. Ez egy képesség, amivel ő egyelőre nem rendelkezik.

Hogy egy példát is írjak, miért jobb, ha párhuzamosan megy a kettő. Ha te látsz valami számodra aggasztót, akkor nem mész vele sokra, ha 20 perc múlva tájékoztat, mert nem fogja tudni megmondani, miért nem kell parázni azon, amit 5:43-nál láttál. Ő tudja, hogy egy semmiség, de te nem.

márc. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
0%
Átlag anyuka nem fog semmi aggasztót látni egy uh-n, hiszen nemnert hozzá. Aki meg ért hozzá, az azért nem látja majd aggasztónak, mert ért hozzá.n
márc. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
65%

#47! Most voltam 2.genetikain. De bizony, akkor már laikus számára is tök jól látszik minden, pedig én aztán full vak vagyok ehhez. És pont azért fog aggódni, mert annyira nyilván nem ért hozzá, mint az orvos.

Pl.: Van egy fotó a talpáról. Számomra is teljesen felismerhető a talpa, látszódnak a lábujjak csontjai, de kettő úgy néz ki, mintha az a 2 lábujj össze lenne nőve. Na, most a doki magától nyilván nem fogja elmondani, hogy nincsenek összenőtt lábujjai, de az aggódó anyuka meg ezen parázik otthon hónapokig. Egy jobb orvos ezt tök egyszerűen kiküszöböli. Kihez mennél szívesebben? Én mondjuk ahhoz, aki meg tud nyugtatni, akármilyen paragép vagyok.

És nem arról van szó, hogy nem tudja ellátni a munkáját, mert ugyanúgy megadja azt az alapot, ami szakmailag szükséges, de az az orvos lesz népszerűbb, aki az alapoknál többet tud nyújtani.

márc. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
48%

Komolyan vicc, hogy az alapján bíráljátok a munkám és a szakmai kompetenciáim, hogy cseverészek-e közben a terhessel vagy sem.

Nem azt mondtam, hogy nem tudom úgy megcsinálni a vizsgálatot, hogy közben anyuka folyamatosan beszél, hanem azt mondtam, hogy nem szeretem és számomra zavaró. Ahogy egyébként az összes kollégámnak is az. Bocs, de ez nem babamozi, nem az a lényeg, hogy a gyerek arcocskájáról minél jobb fotót gyártsak, miközben anyuval együtt örömködöm, hogy milyen cuki a kis orrocskája.

Hanem mondjuk észre kellene vennem a fejlődési rendellenességeket.

És nem azt mondtam, hogy nem vagyok hajlandó válaszolni sem, ha kérdez, hanem hogy inkább a vizsgálat végén szeretem részletesen megbeszélni a dolgokat és jobb, ha akkor teszi fel a kérdéseit. Nyilván nem némulok meg közben, és leüvölteni se fogom a fejét, ha meg mer szólalni, de attól még igen is kellemetlen a vizsgálat közben az a típusú ember, aki 3 mp-re nem bírja befogni. Mert hogy van olyan, mikor még az UH fejet nem tettem rá, de már kérdezgeti, hogy minden oké-e….

márc. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
42%

#49! "Komolyan vicc, hogy az alapján bíráljátok a munkám és a szakmai kompetenciáim, hogy cseverészek-e közben a terhessel vagy sem."

A szövegértés se az erősséged? Cseverészésről senki nem írt. "Bocs, de ez nem babamozi, nem az a lényeg, hogy a gyerek arcocskájáról minél jobb fotót gyártsak, miközben anyuval együtt örömködöm, hogy milyen cuki a kis orrocskája."

Mint ahogy erről se. Muti már, hol kérte ezt tőled bárki?

"Mert hogy van olyan, mikor még az UH fejet nem tettem rá, de már kérdezgeti, hogy minden oké-e…."

Ez egy szélsőség, de te nem ezt írtad, így nem is arra reagáltunk.

márc. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!