Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most hogyan tovább, mit...

Most hogyan tovább, mit tegyek? Menekülni akarok!

Figyelt kérdés
Szinte számomra is hihetetlen, hogy hogyan kerültem ebbe a helyzetbe és nem értem mi történt de úgy érzem nagyon nagy baj van velem! 6 hónapos terhes vagyok és összeroppantam idegileg. Nagyon ocsmányul hangzik amit írni fogok de úgy érzem meggondoltam magam és mégsem akarom a babát! Hogy őszinte legyek én igazából már az elején sem akartam, csak a párom unszolására mentem bele mert nem akartam hogy elhagyjon. Ő már 38 éves és feltétlenül akart már gyereket. Nem is tudom hogy egyezhettem bele az ellenérzéseim ellenére, megbolondultam. Amikor kiderült hogy terhes vagyok még nem is volt gond, azt hittem hogy meg fogok változni és fokozatosan hozzászokom majd a gondolathoz és akarni fogom, de nem!! Rámtört a pánik, rádöbbentem hogy mindennek vége, a szépségemnek, szabadságomnak, függetlenségemnek és én ezt nem is akartam, egyszerűen nagyon nem vagyok rá kész. Rosszul vagyok magamtól ha tükörbe nézek, attól ha csak rágondolok. Tudom hogy ebből már nincs kiút, nem lehet visszaforgatni az időt és nem teherbe esni. A sírás kerülget az orvosi vizsgálatoktól, viszolygok ha a szülésre gondolok és hogy mi jön még utána. Próbálom titkolni a férjem és a családom előtt a helyzetemet de egyre nehezebb mert egyre rosszabbul vagyok. Már többször elhatároztam hogy öngyilkos leszek, de aztán mégsem tettem meg. Rettegek, félek magamtól mert egy nőnek, egy anyának nem szabadna így éreznie, soha!! Nem tudom mi lesz velem. Tisztában vagyok vele hogy milyen elítélendő, nem kell hogy erre emlékeztessetek, csak segítsetek, mit tegyek most? Én már arra gondoltam hogy önként bevonulok a pszichiátriára mert ennek így nem lesz jó vége.
2009. nov. 6. 16:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
83%

Igen, ez tényleg nem normális.

Azt mondod, titkolod a család előtt. Én azt mondom ne tedd. Beszéld meg velük, ők tudnak segiteni rajtad elsősorban!

Hány éves vagy?

2009. nov. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 anonim ***** válasza:
98%
Mindenképp kérj orvosi segitséget! Ez már jó jel, ha elkezdted kiirni magadból! Meglásd, kezedben lesz a saját húsod és véred, minden más lesz hidd el.
2009. nov. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 anonim ***** válasza:
85%
Hidd el nekem,ha megszületik nem igy fox érezni!!Nem tudom mi váltja ki ezt,de több ilyenről is tudok,a szülés után ez meg fog változni,és oda leszel a babádért!Csak addig kérlek necsinálj semmi hülyeséget!!!!!!!!!Keress fel egy pszichológust szerintem esetleg.Az alakodat hamar visszanyered,a szülés sem nagy kunszt(na jó az,de hidd el hogy nem szörnyű),és nehidd azt hogy itt most vége az életednek,kampec,mostantól csak otthonkában feltűzött hajjal,180kg-s-an fogsz élni...csak most kezdődik az igazi életed,ne akard magatokat eltemetni.
2009. nov. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/77 anonim ***** válasza:
86%
Én csak azt tudom tanácsolni ( nem tudom mennyire veszed hasznát ) hogy valahogy próbáld meg kibírni szülésig, mert ha már a karodban lesz a baba, hidd el, meg fog változni az álláspontod, és úgy fogod érezni, hogy te vagy a világ legboldogabb anyukája!
2009. nov. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/77 anonim ***** válasza:
90%
Hát nem könnyű,de nem lehet hogy a szülés közeledtével hormonok változásai miatt az amúgy szimpla ellenérzésed fordult át ennyire negatív irányba?Ha erre nemmel felelsz mindenképp orvosi segítséget kérj és beszélj a családdal is mert ilyen lelkiállapotban nem tudsz egyedül megbírkózni ezzel.Kár volt belemenned,de mindenképp ebben a pár hónapban fel kell készülnöd mert a baba nem érezheti meg hogy te rosszul vagy.Mert rosszul vagy és meg fogja érezni,talán most is érzi odabent.Nem szabad ennyire elkeseredettnek lenned,mindenképp kérj segítséget!7 és fél hós kislány anyukája
2009. nov. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/77 anonim ***** válasza:
82%
mindenképp kérd orvos segítségét!!!! Igen elképzelhető, hogy nem vagy megérve rá, de ahogy modani szokás tényleg abban a pillanatban ahogy meglátod teljesen másként fogod gondolni!!! De ezt nem elég, hogy mi mondjuk most el neked, menj el pszichológushoz!! sok sikert!!!
2009. nov. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/77 A kérdező kommentje:
Orvoshoz kéne fordulnom, tudom, de akkor kiderülne minden és nem akarom elveszíteni a szeretteimet, nem értenék meg ezt az egészet (én sem értem). Szörnyű, rettenetes gondolataim vannak, csak úgy tudom elviselni hogy itthon ülök a négy fal között és úgy teszek mintha valaki más lennék.
2009. nov. 6. 16:44
 8/77 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy a hormonok miatt van, már jóval régebb óta van egy érthetetlen ellenérzésem, viszolygásom az anyasággal és az összes velejárójával szemben, de mindig azt mondogattam magamnak hogy majd meg fog változni, de úgy tűnik nem így lett.
2009. nov. 6. 16:47
 9/77 anonim ***** válasza:
91%

Ebben a történetben egyetlen nagyon nagy baj van. Mégpedig az, hogy a hasadban lévő baba ért, érez, tud mindent. Sajnos a mostani érzéseid, gondolataid meghatározzák az egész életét. Tudom, hogy ezért sokan le fognak pontozni, pedig ez a rideg valóság.

Szerintem nagyon sürgősen keress egy kiváló pszichiátert vagy pszichológust, aki segíteni fog kijönni ebből a szörnyű állapotból. Ne húzd az időt, ne várd a szülést ilyen lelki állapotban. Egyáltalán nem kell téged megvetni azért, ami történik veled, az viszont már megbocsájthatatlan felelőtlenség lenne, ha most nem lépnél tovább. Ez már magában nagy dolog, hogy ilyen reálisan látod a helyzetedet. Innen továbblépni viszont nem tudsz egyedül, ehhez szakszerű segítségre van szükséged. Nagyon sok remek szakember van az országban, aki ilyen és hasonló problémákra szakosodott. Gyorsan keress egyet és kérj mielőbb időpontot. Fel a fejjel!!!

2009. nov. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/77 anonim ***** válasza:
90%

Én szültem egy kislànyt,most 8 honapos,nagyon örülök neki,szeretem,de hazudnék ha azt mondanàm egyszerü vele....Ràadàsul most ujra terhes vagyok,védekezés ellenére is.Egyàltalàn nem terveztem babàt,sem késöbbre,sem mostanra.Mégis megfogom szülni.Pedig bennem volt hogy Istennem végre nö a gyerekem,hamarosan kicsit ujra több idöm lesz magamra.Erre tessék,ujabb baba.

Hidd el hamar megnönek,akkor meg azt fogod hiànyolni hogy màr nem olyan pici,nem lehet dédelgetni stb.

Szabadidöd meg lesz,ha van csalàdod)(nekem nincs)hétvégén ràbizod a pàrodra 1-2 oràra mig te elmész kozmetikushoz,vagy épp moziba.Hétköznap meg tudsz adni magadra.Amig a baba alszik,te addig zuhanyozhatsz hajadat rendbe teheted stb.

Ne a babàt okold emiatt!

Esetleg ha ennyire nagyon nem akarod akkor egy idö utàn beadhatod bölcsibe is.A szüléstöl meg felesleges félni,igyis ugyis ki fog bujni,ha màst nem csàszàrral...

Öngyilkossàgon ne gondolkodj,nem csak öngyilkos hanem gyilkos lennél...

De tényleg jo lenne egy pszichologust felkeresni.

2009. nov. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!